Announcement

Collapse
No announcement yet.

Burek,pica,ćevapi...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Burek,pica,ćevapi...

    Svagdje pišu da se ta hrana treba izbacit. Ja sam je izbacio(samo jednom tjednom se zadovoljim) ali me zanima zašto, a još važnije kako ću ja nekoga drugoga uvijeriti da to nevalja?
    Čitajući sve te silne tekstove o prehrani došao sam do zaključka da ta hrana nevalja jer nema ni proteina ni ugljikohidrata samo puno kalorija i masti. Jesam li u pravu
    Zapravo ona samo zavarava glad a tijelo da bi funkcioniralo uzima snagu iz mišića

    Ali ono što me više zanima u koju kategoriju spadaju Sarama,pršut,špek,sir iz mjeha?

  • #2
    Re: Burek,pica,ćevapi...

    SVI znaju da to nije zdravo...i da ne valja..onaj tko kaže da to nije znao - LAŽE!! Tako da, tu se nema šta koga uvjeravati.. samo je njegova odluka hoće to jesti (svjesno jesti nezdravo) ili neće. Simple as that...

    Sarma (riža,kupus,meso)- može biti ok obrok ako se pravi bez zaprške...pršut ja jedem (a i mršavim), ali bez onih masnih dijelova..i ne sad pola kile dnevno.. špek - e to je čista mast...ovaj sir pojma nemam što je
    I know i can be what i wanna be,
    if i work hard at it,
    i'll be where i wanna be
    i know i can, i know i can <3

    Comment


    • #3
      Re: Burek,pica,ćevapi...

      Nemas tu sta nekoga ubjedjivati njegov je izbor. Deset cevapa sa kajmakom ima cca 1000 kcal. To ti je pola od ukupnog unosa ako ti je cilj mrsati(za muskarce).

      Comment


      • #4
        Re: Burek,pica,ćevapi...

        jedem i cevape i picu i burek i sjajno napredujem (priznajem da ne bih jeo kada bi pokusavao smrsati al eto, sad sam na masi)


        samo to sve ugodim u dnevni kalorijski cilj i makrose i sve je u redu

        500 cals cevapa ima i 32 g protein, oko 25 ugl i masti - sto se tice makrosa to me ne remeti toliko puno
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: Burek,pica,ćevapi...

          Sarajevski čevapi možda i imaju taj omjer (s obzirom da se jedu sa suho zapečenom lepinom) ali ako uzmeš u obzir one sa zalivenom lepinom omjer je drastično drugačiji, što zbog lepine a što zbog masnog temeljca s kojim se zaliva ta lepina

          Ja dok sam bio na djeti znao sam svaki drugi tjedan otići na pizzu sa dečkima kojima treniram i opet skinuo te 24 kg za 70 dana ))

          Ali ako znam da sam pojeo pizzu taj dan onda je unos kalorija od drugih izvora bio prilagođen tome što sam prethodno pojeo ......
          "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

          Comment


          • #6
            Re: Burek,pica,ćevapi...

            Logično, zar ne.

            Iskreno, nisam neki preveliki obožavatelj čevapa jer cijeli život izbjegavam faširano meso (neka glupa navika... nisam htio jesti ono čemu ne vidim točan sastav...od malena)
            Sada se polako privikavam.

            Volim pojesti dobar burek. Uglavnom od sira (radi gore opisanog razloga).
            Od mesa mogu podnjeti samo na par mjesta u cijelom gradu, tak da, sir iz sir!
            Ni nije da ga baš često jedem (možda jednom mjesečno).

            Ali jučer sam napravio takve tortilje od pilećeg mesa i svakakvog povrća, ma ja sam 2 put opao na guzicu!
            Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

            http://www.facebook.com/adoni.costo
            http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
            http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

            Comment


            • #7
              Re: Burek,pica,ćevapi...

              nezz...davno nekad sam citao slican omjer, a sad sam ga preuzeo odavde http://www.coolinarika.com/recept/ce...tivna-tablica/


              ^^ odlicno da si naveo svoj primjer draven-e....inace i nije rijetkost svake 2-3 sedmice odprilike u dijetama ubaciti jedan 'cheat day' pa cak i prekoraciti kalorije taj dan, al o tom po tom


              i cestitke za uspjesnu dijetu, 24 kg za samo 70 dana je odlicno
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #8
                Re: Burek,pica,ćevapi...

                Ne znam sto da kazem na taj junk. Ja se ocito jaaaako brzo mastim i nemogu si dopustit redovito junkanje. Na defki je islo redovito junkanje bez problema, upravo tako bih uvrsio u kalorijski unos, i to nije naravno nikad bila cijela pica ili nesto od 2000kcal, no bilo je redovitog junka svakih par dana. Smatram da se na taj nacin sokira organizam koji onda ide po principu da je gotovo s gladovanjem, dok ustvari jos traje.
                A sada na masi ne uracunavam u kalorijski unos kada nemam ogranicenu gornju granicu, tako da rade izbjegavam nego da pozderem dvoje velikih cevapa cisto onako jer su mi fini.
                -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                Napreduje se... Avatar^^

                Comment


                • #9
                  Re: Burek,pica,ćevapi...

                  Originally posted by ScuderiaBull View Post
                  Logično, zar ne.

                  Iskreno, nisam neki preveliki obožavatelj čevapa jer cijeli život izbjegavam faširano meso (neka glupa navika... nisam htio jesti ono čemu ne vidim točan sastav...od malena)
                  Sada se polako privikavam.

                  Volim pojesti dobar burek. Uglavnom od sira (radi gore opisanog razloga).
                  Od mesa mogu podnjeti samo na par mjesta u cijelom gradu, tak da, sir iz sir!
                  Ni nije da ga baš često jedem (možda jednom mjesečno).

                  Ali jučer sam napravio takve tortilje od pilećeg mesa i svakakvog povrća, ma ja sam 2 put opao na guzicu!
                  Burek je sa mesom, pita sa sirom je sirnica

                  Comment


                  • #10
                    Re: Burek,pica,ćevapi...

                    Originally posted by m0nstrum View Post
                    Burek je sa mesom, pita sa sirom je sirnica
                    a napokon netko tko zna razliku , haha .. najjace kad dode u pekaru netko i trazi burek sa sirom ahah

                    Comment


                    • #11
                      Re: Burek,pica,ćevapi...

                      Kod nas u Zagrebu se kaže burek sa sirom...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Burek,pica,ćevapi...

                        Originally posted by Ant0ni0 View Post
                        Kod nas u Zagrebu se kaže burek sa sirom...
                        prijatelju pogresno se kaze

                        Comment


                        • #13
                          Re: Burek,pica,ćevapi...

                          Sve iz naslova je junk:

                          http://www.building-body.com/forum/t...6765-Junk-food
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Burek,pica,ćevapi...

                            Originally posted by Builty View Post
                            prijatelju pogresno se kaze
                            U Bosni se kaže sirnica, a kod nas burek sa sirom tako da nije pogrešno!

                            Kao što i puno ljudi koji su došli iz Bosne i okolnih država govori u Hrvatskoj krompir, a nije krompir nego krumpir, nije krofna nego krafna itd.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Burek,pica,ćevapi...

                              Originally posted by Ant0ni0 View Post
                              Kod nas u Zagrebu se kaže burek sa sirom...
                              Tak je lega!

                              A uostalom, to ni nije ta vaša sirnica (iliti pita od sira) nego je ovo fakat burek od sira...novi recept
                              Samo što vi Bosanci to još niste probali (tek je izmišljeno), nazvali su ga...... the "burek od sira"!
                              Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                              http://www.facebook.com/adoni.costo
                              http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                              http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                              Comment

                              Working...
                              X