Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plan prehrane za misicnu masu, htio bi izgubiti salo a dobiti mišićnu masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plan prehrane za misicnu masu, htio bi izgubiti salo a dobiti mišićnu masu

    Pozdrav forumaši i forumašice !

    Evo ukratko o meni . Ja sam Ivica . Imam 18 godina . Visok sam 200 cm i imam 101.5-2 kg . Profesionalno se bavim košarkom no zbog nesređene prehrane do sada jednostavno imam sala uz svo moje kretanje . Nekada sam bio i na 107 kg ali sad skinuo dosta toga . Sada stalno stojim na istome Tio bih jednostavno izgubiti salo a dobiti mišićnu masu . Inače za svoju visinu i kilažu sam dosta dosta agilan .

    Slike moje građe :

    http://adult.postimage.org/gallery/10bgsdsa/bc3a849e/

    Sljedeće što sljedi je plan prehrane :

    prehrana.jpg

    - navedena su 3 primjera


    Donosim vam i plan treninga koji sam platio i koji po meni za mene nije ...

    trening.jpg


    Od suplemenata koristim 100 % gold whey protein od ON-a .
    Omega 3 capsule od natural wealtha kako vec nezamjerite 3 x dnevno uz glavne obroke


    Treniram : 5 x tjedno PON-PET košarkaški trening po 1 h i 30 minuta
    3 x tjedno PON-SRI-PET teretana

    Utakmice : Vikendom minimalno jedna a nekada se zalome i dvije

    Nadam se da ce te mi pomoći s vašim savjetima . Najviše po mome mišljenju bi mi trebao trening program . Ako griješim i s prehranom ispravite me

    Hvala vam unaprijed svima !

    LP

  • #2
    Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

    treba ti:
    200g proteina (800kcal) iz kvalitetnih izvora + 3000kcal ostalog
    dakle u grubo ti treba 4000kcal svaki da... da bi dobivao cca pola kile tjedno....

    znas koliko je to? 8 big macova he he he
    (1 big mac .. 25g proteina i 500kcal ..x8 ...taman ti ispadne, i protein iz one pljeskavice je iz mesa govedine, dakle, moze proc)

    ==
    inace, gubljenje sala = mrsavljenje => zahtjeva unos manje kalorija od potrosnje
    dobivanje mase (misicne ili sala) => zahtjeva unos VISE kalorija od potrosnje.

    sto ce reci, istovremeno, nemoguce
    slikovito: istovremeno rusiti kucu i graditi kucu
    Last edited by Weedeemer; 07-02-13, 22:41.
    Black leather, knee-hole pants

    Comment


    • #3
      Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

      Nemoj se zamarat brojkama, to je najgora stvar sta mos dat početniku. Jedino sta može dobit je živčani slom od tog računanja.
      Treniraš košarku 5 dana tjedno, teretanu radiš 3 puta, znači puno se trošiš. Dovoljno je samo da pripaziš malo šta jedeš, osiguraš ipak dovoljnu količinu hrane i obroka tokom dana i nebi tribalo bit problema. Unos P triba bit visok, samo ti vidi šta sve ima proteine i jedi puno toga. Orašasti plodovi, posni, piletina, ostalo meso.... Znači ne pretjeruj sa rezanjem unosa kalorija tokom dana, osiguraj dovoljno odmora i pristojan trening.

      Ako već hoćeš igrat na sigurnu, pedantnu kartu, uzmi dan dva i računaj šta jedeš, i onda se samo drži te šablone. Ja osobno se ne oslanjam puno na te računice, od toga se jedino može poludit.
      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

      Comment


      • #4
        Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

        ja mislim da to nije toliki problem,mislim je u prvih mjesec dana dok nenaucis napamet koje stvari imaju koliko P,M,UH nako toga sve ide samo od sebe cak prestanes i vagati jer odokativno vidis koliko npr gr ima rize,mesa,zobenih itd. ako je mu je tesko racunati si unos makro mirko e najbolje je da ni nepocinje trenirati

        Comment


        • #5
          Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

          meni osobno nije tesko racunat . eh sad na slike moje građe da li mi preporucajete defku il misicnu masu? Hvala Vam ljudi

          Comment


          • #6
            Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

            Originally posted by defacto View Post
            meni osobno nije tesko racunat . eh sad na slike moje građe da li mi preporucajete defku il misicnu masu? Hvala Vam ljudi
            tu ti je *tilt*

            ....zasto te zapravo briga sto MI mislimo u vezi tvojeg izgleda... naravno, to pokazuje koliko si zapravo nesiguran u sebe i zelis biti nesto sto nisi, tj zelis se promijeniti i sad ovisi o tome ... od nas 20.... hoce li 50% +1 glas reci jedno ili drugo... i onda ces se ti truditi postati upravo to.... tj odluciti se na opciju mrsavljenja ili nabacivanja mase....

            a kom je to zapravo bitno.... radi ono sto te veseli u zivotu i uzivaj.

            ak te vise privlaci sviranje gitare - sviraj gitaru.... ak te privlaci ucenje, uci.... ak te zanima zdravlje, otrci svaki dan krug oko zgrade i par puta se spusti dolje sa 18.tog kata i popni se gore...

            cemu raditi nesto sto zapravo ne volis a niti ne zelis.... da bi dobro izgledao ... kome!? ... nekome tko ce biti s tobom radi izgleda?
            da bi povalio koju cehinju ovo ljeto ? ah, da, tu te donekle razumijem.... al cehinje ti takodjer padaju i na bunt novcanica od 100E .... i debelog baju u ferariju....
            Black leather, knee-hole pants

            Comment


            • #7
              Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

              ^^nije to nesigurnost u svoje odluke i ciljeve, nego samo strah od pogresne odluke zbog neiskustva

              trazi savjet, predaleko si usao u analizu
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #8
                Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

                Da . Strah me kakav cu izgledati . Ako odem na defku bit cu premrsav ? Ja bi prvo masu pa sada ... Molio bih vas da mi kazete za tu prehranu za masu da li valja i plan treninga za teretanu ... Jer dosta mi je ovoga sala ...

                Comment


                • #9
                  Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

                  ja bih na masu prvo



                  osim toga:


                  NA OVOM PLANU KOJI JE OVAJ MOMAK FUCKING PLATIO SVOJIM PARAMA PISE DA MASLINOVO ULJE POMAZE PRI MRSAVLJENJU


                  to je jedina hrana za koju ja znam koja ima maksimalnu vrijednost kalorija, tj. 900 kcal u 100g


                  dodje mi da sto prevrnem kad ovo vidim, da ne spominjem ostale gluposti na slici
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

                    baš me zanima kakav je taj tko mu je složio sve to, ima li ga forumu možda ?
                    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                    Fak me, right?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

                      Kao košarkaš, po meni ti fali mase iskreno. Ne kao bb nego kao košarkaš. I kao što rekoše ranije sam trening sa utezima će pridonijet rekopoziciji tvoga tijela. I brojanje kalorija je out, msm striktno. Gledaj da imaš 2-3 g p/kg, nekih 100-150g masti, i onda samo dodaješ UH ili šta ti želih iz čistih izvora naravno. A neka klasična deficija za tebe NE! Šta hoćeš da budeš ko Edin Bavčić, pogledaj današnje košarkaše to su zvjeri. Mogu rahat na binu.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

                        Evo i slikoviti prikaz za one koji osječaju da su nešto propustili.

                        Originally posted by TripleZ View Post
                        NA OVOM PLANU KOJI JE OVAJ MOMAK FUCKING PLATIO SVOJIM PARAMA PISE DA MASLINOVO ULJE POMAZE PRI MRSAVLJENJU


                        Originally posted by TripleZ View Post
                        dodje mi da sto prevrnem kad ovo vidim, da ne spominjem ostale gluposti na slici
                        Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                        http://www.facebook.com/adoni.costo
                        http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                        http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

                          lik je dvometras i ima 100kg + sto je izuzetno aktivan

                          bez racunanja nikad nece natuc mase...

                          ...8 bigmekova kresat svaki dan... daj ..pa to je 16 onih malih pljeskavica 8 zemlji + 8 snita kruha + umaci i ostalo
                          i to ako govorimo o junk foodu

                          zdrave hrane, no way.

                          ....treba radit na razvaljivanju, razbucavanju, rastezanju trbuha, to je prvi cilj
                          Black leather, knee-hole pants

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

                            Sad cemo svi '' da sam ja ti'' ...
                            Da sam ja ti, prvo bi se očistio malo barem 3-4 tjedna pa makar grozno izgledao (nista bolji nisi ni sad) - sorry, a onda bi krenuo na masu. Izgledaš poprilično loše tako da par tjedana čiščenja nece tvoj izgled učiniti jos gorim, ali ce ga uciniti boljim kad masa bude u punom zaletu.
                            Opet se vracam na onu staru, kadkad je nužno izgledati loše nebi li u konačnici izgledao bolje.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pomoc - plan prehrane za misicnu masu

                              I onda sam, baš kao prof. Baltazar mislio i mislio i hodao gore dolje i smislio

                              mozda bi decko za pocetak bio zadovoljan samo definiranjem tj, vecom izrazajnoscu /tonusom misica...
                              tada mu nije potreban kalorijski visak...

                              dakle, nece mu biceps narast za 10cm...ostat ce isti (mozda se cak i smanjiti 1-2cm) ali ce mu ona mlohava masa ucvrstiti i izgledat ce izrazajnije / nabildanije
                              Black leather, knee-hole pants

                              Comment

                              Working...
                              X