Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nova prehrana,višak kilograma, savet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nova prehrana,višak kilograma, savet

    Pozdrav,imam 15 god.116kg....i došlo je vreme da se zauzmem za sebe i zavoleo sam teretanu i bildanje.

    Smanjio sam hleb na minimum,ubacio one rižine pločice umesto hleba i to naveče ako budem gladan.

    Kupio sam 3-4 vrste žitarica i sušeno voće(bananu,kokos, i još neko voće uglavnom mix voća se zove ''exotic fruit'')i sve sam istresao te žitarice u jednu veliku zdelu i pomešao sa voćem...te žitarice su znaci sve sa minimumom kalorija.I to bi si sad ujutru i uveče ubacio za obrok.ne baš svaki dan ali većinu da mi to bude obrok.

    Jedem dosta mesa i pazim na kaloricnu hranu.Jedem ribu bar 2 puta nedeljno,posni sir,pileća prsa.Za slatkiš uzmem med i cimet i stavim badema ili orasa(ne puno)Popijem tu i tamo zeleni čaj.Koristim maslinovo ulje i jedem puno voća i povrća.

    Jedem varivo(brokulu,mrkvu,špinat,maune..itd)jedem belog mesa kad god mogu...Čuo sam da je dobro za ubrzati metabolizam uzeti šolju i u nju 1 cimet staviti,pola šolje meda i pola limuna pa to sve politi vrelom vodom i dobro izmešati.

    Čudno mi je da je to za mršavljenje jer je med sladak dosta..ali ima logike da ubrzava metabolizam i poboljšava varenje hrane.Sad jel neko iskusniji može reći šta vamo popraviti ?hvala unapred.Pozz

  • #2
    Re: Nova prehrana,višak kilograma,SAVET

    P.S visok sam 187cm tako da vas nebuni tezina..ja bi trebao bar mislim na 100kg doći?95-100 bi bilo idealno..al šta god dole je dobrodošlo..

    Comment


    • #3
      Re: Nova prehrana,višak kilograma,SAVET

      Originally posted by SF90X View Post
      Čuo sam da je dobro za ubrzati metabolizam uzeti šolju i u nju 1 cimet staviti,pola šolje meda i pola limuna pa to sve politi vrelom vodom i dobro izmešati.
      to je meni majka od neki dan probala, tj. koristi redovno svako jutro i svaku noc

      rekao sam joj odmah da je broscience i da od tog nema nista, htio sam joj malo nesto o kalorijama objasniti i smisliti joj neku varijantu za kardio, ali ona to nista ne zeli da cuje nazalost(odnosno pravi izgovore)


      rezultat ? jos 2 kile gore i kaze ''samo joj se apetit otvorio'' ; pa eto


      kakogod, mama <3
      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


      * SHUT UP AND SQUAT *

      Comment


      • #4
        Re: Nova prehrana,višak kilograma,SAVET

        kad smo vec kod takvih testova da li je itko cuo da se ujutro na prazan zeludac popije casa mlake vode ?
        zanima me kakav to uticaj ima na organizam posto sam vam cuo nesto o tome

        Comment


        • #5
          Re: Nova prehrana,višak kilograma,SAVET

          Originally posted by TripleZ View Post
          to je meni majka od neki dan probala, tj. koristi redovno svako jutro i svaku noc

          rekao sam joj odmah da je broscience i da od tog nema nista
          Pa baš da nema ništa ...

          Comment


          • #6
            Re: Nova prehrana,višak kilograma,SAVET

            Originally posted by diinnoo View Post
            Pa baš da nema ništa ...
            preformulisat cu: ''s tim nikad nece dostici ono sto je zamislila da ce imati od toga''
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #7
              Re: Nova prehrana,višak kilograma,SAVET

              A fakat ima tih gluposti u koje stari vjeruju. Meni moja majka 'drvi' od kada da jaja nije zdravo jesti navečer. Čak se i posvađamo ne da jaja navečer i tačka. Kao ako bi nekog da ubiješ daj mu 40 dana da jede jaja navečer pred spavanje. U svašta su ljudi prije vjerovali.

              Comment


              • #8
                Re: Nova prehrana,višak kilograma,SAVET

                Originally posted by diinnoo View Post
                A fakat ima tih gluposti u koje stari vjeruju. Meni moja majka 'drvi' od kada da jaja nije zdravo jesti navečer. Čak se i posvađamo ne da jaja navečer i tačka. Kao ako bi nekog da ubiješ daj mu 40 dana da jede jaja navečer pred spavanje. U svašta su ljudi prije vjerovali.
                hahahahahahah,jel nam mater ista?

                Comment


                • #9
                  Re: Nova prehrana,višak kilograma,SAVET

                  Originally posted by ibro10 View Post
                  hahahahahahah,jel nam mater ista?
                  hahahaha sad stavio troje jaja da se skuha, siđem da vidim jesul prokuhala kad ih ona sklonila i ispržila filete. Šta reći, haj bar se trudi oko mene.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Nova prehrana,višak kilograma,SAVET

                    šta sad ispade da musli nisu zdravi?bar oni mene zasite..jednu šolju za doručak ili večeru....ništa više mi netreba...bolje to nego neke kalorije bacat u sebe.a ja isto jaja skoro 4-5 puta nedeljno..po 3..meko kuvana...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Nova prehrana,višak kilograma,SAVET

                      Gle kod fat lossa cilj je držati inzulin pod kontrolom, jer on je taj koji načešće sprječava masti da odu. A te musli, ako ih jedeš onda ih zvekni za doručak ili poslije treninga u ostatku dana a posebno navečer ne.

                      Comment

                      Working...
                      X