Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sardine vs tuna iz konzerve?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sardine vs tuna iz konzerve?

    Pozdrav svima!
    Imam jednu malu dilemu: s obzirom da sam trenutno na masi znam si često pojesti ribu iz konzerve (nekad sardine nekad tunu, ovisno o ponudi u dućanu)
    Naišao sam na jedan članak na netu koji kaže da su male ribe (poput sardina itd.) zdravije od velikih riba (tuna itd.) jer nemaju metale u sebi (zahvaljujući tome što se hrane planktonom pa su pri dnu hranidbenog lanca)

    Zanimaju me vaša mišljenja o markama koje se danas nude i da li je bolje jesti sardine ili tunu? Bilo je ono jednom neka aftera sa Todorićevom K-Plus tunom pa si tražim neku alternativu
    Last edited by x666x; 26-05-13, 13:19.

  • #2
    Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

    Pa vidi,s tim da dobru tunu nemožeš naći ispod 10 kn,sardine su 5-6-7 kn,i nema razlike u kvaliteti kao kod tune,ovo je čitava riba,a u ovu jeftinu tunu stavljaju ko zna šta,otpad,dok u skuplje dobro meso,a nikako se ne isplati jesti skupu tunu,jedino ako imas para

    Comment


    • #3
      Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

      Originally posted by TGF View Post
      Pa vidi,s tim da dobru tunu nemožeš naći ispod 10 kn,sardine su 5-6-7 kn,i nema razlike u kvaliteti kao kod tune,ovo je čitava riba,a u ovu jeftinu tunu stavljaju ko zna šta,otpad,dok u skuplje dobro meso,a nikako se ne isplati jesti skupu tunu,jedino ako imas para
      Pa da, imaš pravo. Sad baš gledam ovu nutritivnu tablicu na portalu:
      • Tuna u konzervi: 0 UH, 20,9 M i 23,8 P
      • Sardina (konzerva, bez ulja): 1.2 UH, 11 M i 25,7 P


      Još ispada da su sardine po cijeni i nutritivnoj tablici prihvatljivije od tune. Kupim fino sardine, maknem ono ulje stavim fino maslinovo ulje, nasjeckam malo češnjaka, pomidori, eventualno sir i nema boljeg!

      Comment


      • #4
        Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

        Pa da i ja isto,ulje obavezno izbacim,i stavim malo maslinovog,ili bez ičega.

        Comment


        • #5
          Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

          nemam neka iskustva u tome, al sam nekako uvijek više volio tunu od sardine..
          ja npr. kupujem onu rial tunjevinu u salamuri (vodi) + dodam malo luka, predobra je il uzmem one eva sardine

          Comment


          • #6
            Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

            tuna je boljeg okusa,ali je skuplja zato vise konzumiran sardine jer ih možeš naci po 5 kn a tunu ispod 10 kn neces naci znaci iscidis ono ulje i jedes

            Comment


            • #7
              Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

              Kupujte srdele u salamuri, ima u Konzumu. Ono ulje je loše i nikada ne možeš dovoljno iscjediti.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

                Vratia se šime , Eva , non stop kupujem sardine u biljnom ulju,normalno da isjedim ga,
                a tunu sam ogranicio u zadnje vrijeme posto su cijene u k* otisle
                ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                Comment


                • #9
                  Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

                  Originally posted by kelly View Post
                  Kupujte srdele u salamuri, ima u Konzumu. Ono ulje je loše i nikada ne možeš dovoljno iscjediti.
                  kelly misliš na ove ili neke druge?
                  http://online.konzum.hr/products/600...?source=SEARCH

                  Comment


                  • #10
                    Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

                    Tuna mi je najbolja od K plusa, a sardine od K plusa su mi stvarno neukusne, pogotovo u salamuri.
                    Najbolje sardine su mi od Eve, u zadnje vrijeme prodaju u pakiranju 3 komada po 14-15 kn tako da mi je to odlično.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

                      Originally posted by x666x View Post
                      kelly misliš na ove ili neke druge?
                      http://online.konzum.hr/products/600...?source=SEARCH
                      Da, to su te...


                      Originally posted by Ant0ni0 View Post
                      Tuna mi je najbolja od K plusa, a sardine od K plusa su mi stvarno neukusne, pogotovo u salamuri.
                      Najbolje sardine su mi od Eve, u zadnje vrijeme prodaju u pakiranju 3 komada po 14-15 kn tako da mi je to odlično.
                      Kad se navikneš onda budu ukusne, ne jedeš ih same pa nekako prolaze.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

                        Originally posted by kelly View Post
                        Kad se navikneš onda budu ukusne, ne jedeš ih same pa nekako prolaze.
                        Na te sardine od K plusa jednostavno ne mogu, stvarno su mi totalno neukusne.

                        Što vi jedete uz ribe? Ja sam izbacio kruh iz prehrane pa sam počeo jest uz to rižine krekere i naravno povrće, nije toliko ukusno kao sa kruhom al nema veze.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

                          sardine su neukusne jer ima malo utrobe i krljusti, tako da i to izbacujem usput uz ulje, izbacim crni dio utrobe iz sardine, i malo ogulim kozu i rep, tako da je super, uzmem 2 snite crnog intergralnog hljeba sa sjemenkama, i kupus salata sitno nasjecana sa limunom, i casa jogurta, 0,1 mm gigantski obrok prepun nutrijenata
                          ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                          Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

                            A ,sad tesko je birati.pogotovo ako nisi dobar s parama,ja recimo bas i nebiram,ukusno ili neukusno ja to moram pojesti,a imam jak zeludac pa me ne muci i da mi se nesviđa nesto

                            Comment


                            • #15
                              Re: Sardine vs tuna iz konzerve?

                              Originally posted by TGF View Post
                              A ,sad tesko je birati.pogotovo ako nisi dobar s parama,ja recimo bas i nebiram,ukusno ili neukusno ja to moram pojesti,a imam jak zeludac pa me ne muci i da mi se nesviđa nesto
                              Pa čuj, ono nije da se nema para, al opet gledam da to ispadne kvalitetno za pristojne novce
                              Neznam za ostale al dosta sam skeptični kad su u pitanju "tajlandske ribice"

                              Comment

                              Working...
                              X