Announcement

Collapse
No announcement yet.

Definicija ili masa ??

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Definicija ili masa ??

    Bok ljudi ! Evo napokon se i ja odlučio upisati u teretanu, ali nezz da li da radim na definiciji ili masi... imam 73kg i visok sam 183cm..... mislim si ako budem radio definiciju i dobijem u par godina 20kg čistih mišića imao bi oko 95, a ak budem još na masi plus kasnije definicija ( + mišići ) to bi bilo previše.... sad jel to uopće tako funkcionira ??

    SVAKI SAVJET BI DOBRO DOSAO HVALA ! LP

  • #2
    Re: Definicija ili masa ??

    S obzirom da tek krećeš u teretanu, nemoj se zamarati striktno definicijom ili masom. Počni jesti kvalitetno, otprilike onoliko kalorija koliko dnevno i trošiš ili malo više, i polako će dolaziti do rekompozicije tijela. S obzirom da tek krećeš, možeš istovremeno očekivati i gubitak masti i dobitak mišića (do određenog stupnja). Kad napreduješ, naučiš i jesti i trenirati, onda možeš početi razmišljati o nekoj masi ili definiciji na način da ta dva pristupa imaju smisla.

    Onako osnovno, "masa" bi bila sličnija onome što ti trebaš raditi jer ne vjerujem da imaš neki problematični dio sala koji trebaš skidati. A jednom kad ćeš biti na putu prema tih 20+ kg čiste mišićne mase... već ćeš biti vrhunski upoznat sa svime i odraditi ćeš nekoliko masa i definicija do tad.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: Definicija ili masa ??

      ma nemam sala :'D
      na koju "kvalitetnu" hranu mislis ?

      Comment


      • #4
        Re: Definicija ili masa ??

        Dida ti je sve rekao, prehranu imaš na forumu i portalu, a imaš i ovdje ukratko:

        http://www.building-body.com/forum/t...kelly-prehrana
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Definicija ili masa ??

          evo baš sam sad sve pročitao http://www.building-body.com/forum/t...kelly-prehrana samo što pola linkova je zbrisano, star link :'D
          al opet nezzz da radim def ili masu....osjećam se glupim a briljantan u školi :'D

          Comment


          • #6
            Re: Definicija ili masa ??

            Originally posted by mali_jeff View Post
            al opet nezzz da radim def ili masu....
            Dobio si jasne odgovore, nemoj više trollati.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment

            Working...
            X