Announcement

Collapse
No announcement yet.

anabolicko stanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: anabolicko stanje

    Evo ja cu ti dati primjer kako sam ja, vjerovatno nece mnogima bit ono po pravilima njihovih knjiga koje su čitali ali moraš znati 90 % ljudi na forumu nije skinulo vise od 8-9 kg to jest nije imalo problema sa prekomjernom tezinom ili su odustali negdje na pola ali misle da su pokupili pamet svijeta često sam se opekao i vidjeo da ne idem u dobrom pravcu tako da sam svega iskusio na ovom forumu čast izuzetcima srećom te greške nisu trajale duze od 5 dana jer sam konstantno pratio napredak .
    Tako da sve ove literature fino izgledaju na papiru ali nismo svi isti i drugo kada imas poremecen metabolizam nakon godina nezdravog zivota a drugo je bit na defki ali otom potom da se vratimo na glavno.

    Mislim da si zapeo negdje u osnovama ajde ovako da ti napravim otprilike primjer bar kako sam ja svojih 36 kg skinuo:

    Čim ustanes ujutro

    Whey + jabuka ili neko drugo voće sa low UH a jake kiseline ( ali jabuke su inace supe stvar u mrsavljenju vjeruj mi isprobano)
    Gledaj da to budu uvijek sto kiselije vrste jabuka ne slatke ali nije ni da treba bjezat od njih.
    Prirodnim putem ubrzaju metabolizam

    *

    izmedju 3-4 h nakon jutranjeg obroka
    Opet proteinski obrok da te drzi sitim
    Recimo ja sam jeo sardinu + 2 jaja bez zumanjka + 200 gr salate (kupus bilo kakav, zelena,radic ili bilo sto takve vrste puno vlakana)

    *

    Opet izmedju 3-4 h od zadnjeg obroka (s tim da je meni trening u 17 h ja sam uvijek jeo bar 2-3 h prije treninga)

    170 gr sira + 2 žumanjka koja si odvojio iz obroka prije + 200 gr salate
    Bez ikakvog UH jer samo ce ti izazvat umor i pospanost posebno jer vec imas ostecen metabolizam zbog nacina zivota itd..
    Ja tek nakon 8 - 9 mjeseci treniranja sam pretao imati problem kada pojedem neki UH iako ne ogroman prije treninga da me ne slomi inace je spavanje a ne trening.

    *

    Pred sami trening ako imas a rekao si da imas beta alanin, citrulin malate + BCAA malo prije ovog dvoje.

    *

    Kraj treninga odmah na treningu PWM s tim da ne pijes vise od 20 gr dexteroze
    Moj PWM je izgledao ovako 40 gr wheya + 20 gr glukoze + 10 gr BCAA ili glutamina (ako ga imam ali ne planiram ga vise imat
    Visak glukoze ce ti samo usporit mrsavljenje jer UH drzis nisko ne vise od 70 gr dnevno a za punjenje glikogena nije ti nit potrebno vise ako malo i osjetis umor naviknut ces se iako ja nisam meni je super tako a radio sam HIIT i boks

    *

    30-45 min nakon PWM
    Kvalitetena obrok sa 170 gr -(fileta, ribe, govedine ili nesto takvog tipa)
    +200 gr brokula ili neko povrće
    +200 gr salate
    +jaje

    *

    Pred samo spavanje s tim da vec zadnji obrok je bio prije najmanje 3 h kazein 40 gr. Gledaj da uvijek popijes 8 h prije ustajanja tako ces ga najbolje iskoristit pa makar morao ustat u noci uzmi od čokolade i bit ce ti drago ustat


    Otprilike to je to ovo ti sve ima oko 1300-1400 kalorija
    +
    Kada bih osjetio glad izmedju obroka pojeo bih jabuku .
    Od grickalica ako bi mi bas bilo napameti uzeo bih 15 badema ili nesto takve vrste.

    Kavu pijem sa natrenom, konzumiram mnogo zelenog čaja sa cimetom.

    Dnevno 2x pijem c-vitamin ujutro i nakon treninga.

    Multivitamine i elektrolite uzimam nakon glavnog jela poslije treninga.

    Kao stimulans kada dodjes sa posla a moras na trening ili nesto takvo savrsena stvar guarana i taurin ( taurin ce ti cak pomoc u koncentraciji kao i jos dobrih benefita od njega)

    Zasto aspartic acid ili tribulus terestis zato jer mogu pojacat prirodno lučenje testosterona i samim tim ces ubrzat stvari opcenito.

    Nikada nemoj gledat da ako imas vremena radije popijes whey neg da si napravis nesto ukusno a pametno, unos proteina je uvijek dobar bio on od hrane ili suplemenata samo cilj ti je da naucis svoj metabolizam da konstatno radi i da navikne na to da se bolje prilagodis i kada zavrsis sa dijetom i krenes na neku masu jednog dana ujedno preradjujuci krutu hranu umjesto wheya tjelo radi i trosi kCal .
    S druge strane ne izbjegavaj popit whey da bi ga ustedio a dosao si sa posla i vrjeme ti je obroku a nemas kad.... Uglavnom prilagodi se uvijek moze bit zamjena.

    KAZEIN pit samo pred spavanje nikako u toku dana *

    Nadam se da nije previse teksta ali probaj se orjentirati iz ovog ja sam na ovaj nacin uspjesno skinuo 36 kg evo ostala je jos jedan kilogram i to je to ja idem na masu napokon.

    SRETNO
    "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

    Comment


    • #17
      Re: anabolicko stanje

      Ma nije previše teksta....puno ti hvala na opsirnom odgovoru...puno si pomogao....probat cu onda vise prilagoditi takav način prehrane-makar cu često jesti kad nisam gladan ,ali budem se naviknuo. Hvala jos jednom
      This is your life and it’s ending one minute at a time

      Comment

      Working...
      X