Announcement

Collapse
No announcement yet.

dinkO14 - Prehrana - savjeti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Prehrana - pomoć, savjeti

    Originally posted by domagoj View Post
    nema potrebe da se muči sa 0 uh


    dinko, što se tiče prehrane, mislim da ti cikliranje nije potrebno, bar ne u početnoj fazi
    zasada se drži osnove, 2-2,5 grama proteina po kg tvoje težine, 0,8-1 gram masti po kg, a ostalo UH

    bilo bi dobro da kreneš sa kalorijama malo ispod održavanja ili čak održavanje (pod pretpostavkom da si dosad jeo iznad održavanja)
    i onda smanjuješ iz tjedna u tjedan, ili pratiš vagu tjedno pa onda po potrebi smanjuješ kalorije kako se težina smanjuje ili ne smanjuje

    kalorije smanjuješ tako što smanjuješ UH, nekad kasnije i malo masti smanjiš, ali uglavnom UH

    jelovnici se čine u redu, samo prilagodi sad kcal
    Zadnjih malo više od mjesec i nešto sam bio 500kcal u deficitu, pa sam planirao uvest promjenu čisto da vidim oce li biti bolje i da malo šokiram organizam. Početnik sam još uvijek pa me lagano zbunit, neki govore da nije potrebno dok ne dođe do zadnjih onih najtežih kilograma, neki govore da netreba čekati toliko - ispada da je jedini način da saznaš da sam probaš.

    Koliko bi bilo potrebno unositi masti u fazi definicije, okvirno mislim?
    Hvala puno na odgovoru!
    Zapovijedati sebi je najveća moć.

    Comment


    • #17
      Re: Prehrana - pomoć, savjeti

      Originally posted by dinkO14 View Post
      Zadnjih malo više od mjesec i nešto sam bio 500kcal u deficitu, pa sam planirao uvest promjenu čisto da vidim oce li biti bolje i da malo šokiram organizam. Početnik sam još uvijek pa me lagano zbunit, neki govore da nije potrebno dok ne dođe do zadnjih onih najtežih kilograma, neki govore da netreba čekati toliko - ispada da je jedini način da saznaš da sam probaš.

      Koliko bi bilo potrebno unositi masti u fazi definicije, okvirno mislim?
      Hvala puno na odgovoru!
      napisao sam ti za masti: zasada se drži osnove, 2-2,5 grama proteina po kg tvoje težine, 0,8-1 gram masti po kg, a ostalo UH

      da, najbolje je kad probaš i sam saznaš
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • #18
        Re: Prehrana - pomoć, savjeti

        Originally posted by domagoj View Post
        napisao sam ti za masti: zasada se drži osnove, 2-2,5 grama proteina po kg tvoje težine, 0,8-1 gram masti po kg, a ostalo UH

        da, najbolje je kad probaš i sam saznaš
        Neznam di gledam, oprosti na cimanju.
        Zapovijedati sebi je najveća moć.

        Comment

        Working...
        X