Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moj dnevni zbir kalorija - primjedbe, sugestije?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moj dnevni zbir kalorija - primjedbe, sugestije?

    Pozdrav...
    Radim na smanjivanju tjelesne masti, visina 180, tezina 92kg...
    dnevni zbir kalorija mi je oko 2000... proteini preko 200-250g... uh oko 200g... masti 30-40g...
    ovdje su uracunate i vrijednosti iz PWM tj. protein i 60g dex, a nisu uracunate salate i masti iz lanenog ulja kojeg uzimam pred spavanje sa mladim sirom...
    jel ovo ok? ako neko ima neku primjedbu il prijedlog bio bih mu zahvalan...
    unaprijed hvala...

  • #2
    Re: Moj dnevni zbir kalorija - primjedbe, sugestije?

    napiši točno što jedeš..
    inače tebi je bazalni 2200 kalorija. Ako dodaš tome još da 500 potrošiš treningom,trebao bi jesti oko 2400 kalorija i probaj smanjiti ugljikohidrate na gram po kili

    Comment


    • #3
      Re: Moj dnevni zbir kalorija - primjedbe, sugestije?

      ovako to izgleda otprilike...
      07:00 50g zobene+250ml mlijeko 0,9%mm+banana+mjerica whey
      10:30 200g piletina+neka salata
      14:30 150g dimljenih pilecih prsa+150g mladi sir
      18:30 PWM - whey+60g dex+5g creatin
      19:30 250g pilecih prsa+75g rize+salata
      22:00 250g mladi sir+laneno ulje

      to bi bio jedan dan otprilike... nekad zamjenim rizu krompirom ili heljdinom tjesteninom, piletinu crvenim mesom ili ribom, dimljeni file i sir zamjenim kuhanim bjelancima i tunom iz konzerve i slicno...

      Comment


      • #4
        Re: Moj dnevni zbir kalorija - primjedbe, sugestije?

        previse dexa...na mjericu wheya (ako je 30 grama) ne treba ti vise od 20 grama dexa,...receno ti u postu prije ako zelis topiti salo smanji ugljikohidrate na 1 gram po kili ili radi cikliranje

        Comment


        • #5
          Re: Moj dnevni zbir kalorija - primjedbe, sugestije?

          Originally posted by Bronko View Post
          previse dexa...na mjericu wheya (ako je 30 grama) ne treba ti vise od 20 grama dexa,...receno ti u postu prije ako zelis topiti salo smanji ugljikohidrate na 1 gram po kili ili radi cikliranje
          Jel da onda konstantno drzim 1g po kg tezine svo vrijeme? jel se to 1g po kog odnosi samo na krute obroke ili je tu i dex? sto znaci ako ukinem, recimo 40g dexa, ukinut bananu iz dorucka, smanjit rizu na 50g i zobene na 30 g to ce biti tu negdje... to bi trebalo biti dovoljno?

          Comment


          • #6
            Re: Moj dnevni zbir kalorija - primjedbe, sugestije?

            ne odnosi se na dex...osim ako nisi na ketogenoj nekoj dijeti a to nisi...tako da dex ne racunaj

            Comment


            • #7
              Re: Moj dnevni zbir kalorija - primjedbe, sugestije?

              eh ok onda... ako izbacim dex iz proracuna, smanjim rizu na 50g i ukinem bananu ujutro imacu negdje oko 1g UH po kg, mozda nesto malo jace...

              Comment


              • #8
                Re: Moj dnevni zbir kalorija - primjedbe, sugestije?

                nisi na 0 UH pa ti ta banana nece biti problem...stavi je poslije treninga...malo i misici da rastu zar ne

                Comment


                • #9
                  Re: Moj dnevni zbir kalorija - primjedbe, sugestije?

                  mudro zboris prijatelju... hvala na sugestijama...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Moj dnevni zbir kalorija - primjedbe, sugestije?

                    Ove sugestije su za qrc
                    Dex malo smanji na 20-ak grama-drzi se radije hrane koja ce te zasitit. Gluposti o 1gUH/kg zaboravi.
                    Pojacaj masti na cca 0.8-1g/kg, proteine drzi visoko, preko 2g/kg i ostatak kalorija popuni UH. Racunaj da si u deficitu cca 500kcal i prati reakcije tijela. Kad vidis da je se full usporilo/stalo "otapanje" jos malo smanjih UH i sve tako.
                    Ili idi na cikliranja-odnosno jedan dan vise, drugi manje UH itd.itd.
                    Uz P uvijek unesi ili neki UH ili nesto malo masti
                    MYPROTEIN

                    Comment


                    • #11
                      Re: Moj dnevni zbir kalorija - primjedbe, sugestije?

                      ne odnosi se na dex...osim ako nisi na ketogenoj nekoj dijeti a to nisi...tako da dex ne racunaj
                      previse dexa...na mjericu wheya (ako je 30 grama) ne treba ti vise od 20 grama dexa

                      Originally posted by Corry View Post
                      Ove sugestije su za qrc
                      izuzev onog sa uh sa nula no nisam htio proturijeciti drugom savjetu jel osobno sam na cikliranju pa mi to djeluje

                      nisam nikad navikao komunicirati na nacin da govorim da je netko ili neciji savjet za qrc, nego komentarima i i raspravom.

                      Comment

                      Working...
                      X