Announcement

Collapse
No announcement yet.

Glukoza(dijabetes)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Glukoza(dijabetes)

    Pozdrav.
    Vjezbam vec neko vrijeme i danas sam poceo piti glukozu uz whey. Citao sam dosta i svako ima neku svoju spiku, ali najvise ljudi preporuca 1g glukoze na 1g tjelesne tezine(tako i na pakiranju pise).
    Ja imam 80kg(Zelim nabiti jos mase). Odmah poslije treninga popijem 32g proteina(1 mjericu) i 64g glukoze(2 mjerice). Znaci u shake stavim mjericu proteina i 2 mjerice glukoze. Jeli to dovoljno? Naravno, max 30-45 minuta poslije treninga pojedem obilan obrok(P i UH).

    Imam shaker od 400ml. Stavim tih 32g proteina i 64g glukoze. Je li 400ml vode okej ?


    Takodjer, pitanje zbog kojega sam i otvorio temu: Moj tata ima dijabetes. Dali glukoza(vece mjere, znaci kao sada(bodybuilding)) moze ikako utjecati na moje zdravlje. Ako mi je sudjeno dobio bi ga i bez glukoze, ali pitam dali pijenje moze povecati sanse da postanem dijabeticar ? Dali da nastavim sa pijenjem ili ga izbjegavam ?

    P.S. Moja 2 frenda su tek pocela vjezbati i narucili su glukozu, no nemaju jos protein. Znam da glukoza ubrzava djelovanje proteina, ali dali oni mogu piti samo glukozu sa vodom(bez proteina) kao izvor brzih UH ?

  • #2
    Re: Glukoza(dijabetes)

    Originally posted by Sickness View Post
    Pozdrav.
    Vjezbam vec neko vrijeme i danas sam poceo piti glukozu uz whey. Citao sam dosta i svako ima neku svoju spiku, ali najvise ljudi preporuca 1g glukoze na 1g tjelesne tezine(tako i na pakiranju pise).
    Ja imam 80kg(Zelim nabiti jos mase). Odmah poslije treninga popijem 32g proteina(1 mjericu) i 64g glukoze(2 mjerice). Znaci u shake stavim mjericu proteina i 2 mjerice glukoze. Jeli to dovoljno? Naravno, max 30-45 minuta poslije treninga pojedem obilan obrok(P i UH).

    Imam shaker od 400ml. Stavim tih 32g proteina i 64g glukoze. Je li 400ml vode okej ?


    Takodjer, pitanje zbog kojega sam i otvorio temu: Moj tata ima dijabetes. Dali glukoza(vece mjere, znaci kao sada(bodybuilding)) moze ikako utjecati na moje zdravlje. Ako mi je sudjeno dobio bi ga i bez glukoze, ali pitam dali pijenje moze povecati sanse da postanem dijabeticar ? Dali da nastavim sa pijenjem ili ga izbjegavam ?

    P.S. Moja 2 frenda su tek pocela vjezbati i narucili su glukozu, no nemaju jos protein. Znam da glukoza ubrzava djelovanje proteina, ali dali oni mogu piti samo glukozu sa vodom(bez proteina) kao izvor brzih UH ?
    ako imas 3-4 treninga tjedno, tih 3-4 puta tjedno provociranja inzulina nece ti biti nista. takodjer, mozes staviti i 1 mjericu glukoze, ne moras nuzno dvije.
    prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

    Comment


    • #3
      Re: Glukoza(dijabetes)

      Rad s utezima imam 3 dana u tjednu. Sam trbuh radim 2 puta. Iza treninga trbusnih misica nema prevelike potrebe za glukozom ? A i dali je nuzno ispijanje proteina(posto ne stojim bas dobro s parama) ili je dovoljan obilan obrok ?
      Okej, onda cu stavljati 1 i pol mjericu, zlatna sredina.
      Hvala na pomoci

      Comment


      • #4
        Re: Glukoza(dijabetes)

        ako radis samo trbuh, dex nije potreban (uz pravilnu prehranu). naravno da je moguce vjezbati bez wheya. mada, iako uz 100% sredjenu prehranu dodaci nisu nuzni, preporucio bih ti da onda nakon treninga pojedes 5 bjelanjaka uz dex. ne moras se brinuti oko kolicine vode, mozes ti i s 2 deci vode popiti dex.
        Last edited by Coffey; 08-01-14, 01:18.
        prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

        Comment


        • #5
          Re: Glukoza(dijabetes)

          Ma ne, sto se tice tezih treninga(ostale misicne skupine, ne trbuh) s utezima...Tada cu uvijek popiti whey+dex, a nakon 30-45 minuta pojesti i obilan obrok(zelim se dosta podici na masi). Ali onda necu piti whey, a ni dex poslije treninga trbusnih misica posto nema prevelike potrebe, a i tako cu ustediti 2 mjerice whey-a tjedno.
          Krivo sam se izrazio sto se tice ispijanja whey-a pa evo ispravka.

          I jos jedno pitanje, opet isto. Znaci da moji prijatelji mogu piti samu dekstrozu neposredno poslije treninga bez whey-a...?

          Comment


          • #6
            Re: Glukoza(dijabetes)

            pa mogu, ali neka onda oni pojedu bjelanjke...
            prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

            Comment


            • #7
              Re: Glukoza(dijabetes)

              Okej, to sam i mislio... Vec si i prije odgovorio, ali zelio sam biti siguran. Saznao sam sve sto sam zelio. Sorry na smaranju i hvala na pomoci. Pozz

              Comment


              • #8
                Re: Glukoza(dijabetes)

                da me zamaras, ne bi se trudio odgovoriti
                prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                Comment


                • #9
                  Re: Glukoza(dijabetes)

                  Originally posted by Sickness View Post
                  Odmah poslije treninga popijem 32g proteina(1 mjericu) i 64g glukoze(2 mjerice). Znaci u shake stavim mjericu proteina i 2 mjerice glukoze.
                  ist količina wheya i glukoze ne teži jednako


                  edit: zašto radiš sam trbuh??
                  Last edited by domagoj; 08-01-14, 02:17.
                  The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                  Fak me, right?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Glukoza(dijabetes)

                    Originally posted by domagoj View Post
                    ist količina wheya i glukoze ne teži jednako


                    edit: zašto radiš sam trbuh??
                    Zaboravljaju da je glukoza skoro duplo teza od wheya

                    Comment


                    • #11
                      Re: Glukoza(dijabetes)

                      Istina. Jucer procitao i smaknuo s uma :P
                      Vagnuti cu danas pa cu vidjeti sve koliko cu tocno piti.
                      A trbuh radim sam jer sam tako program napravio. Evo programa. Pa ako imas sto za savjetovati, samo daj

                      Comment

                      Working...
                      X