Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barba23 - Moja prehrana, molim savjete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Barba23 - Moja prehrana, molim savjete

    Lijep pozdrav...
    Evo moje situacije!

    Zadnjih recimo 7-8 godina živim izrazito hedonistickim nacinom zivota, samo jedi i pij i ne misli na sutra.
    Ovako izgleda/izgledao moj tipican tjedan izlasci minimalno 3x tjedno gdje se u veceri zna unjeti u organizam cca 1 L žestokog nekad i više+sok uz to ili energetska pica, nakon izlaska hamburger/dva, tokom dana prejedanje uglavnom pržena hrana junk food, carsko meso brdo kruha i krumpira. Jednom sam izracunao da sam u 24h unio 10000 kalorija u sebe...
    E da moje tijelo se u principu odlicno i nosilo sa svim tim silovanjima, ali naravno kg po kg nakupilo se sala na bokovima i stomaku, u principu to i jesu jedina mjesta sa salom.
    Prije 10 dana sam jednostavno zapisao datum na veliki papir i rekao dosta i uveo drasticne promjene u svoje prehrambene navike.
    Izracunao sam svoje kalorijske potrebe i stavio nikakvu fizicku aktivnost, i tako na nekih nekoliko stranica racunao i recimo da mi svi preporucuju da su moje potrebe negdje oko 2200 kalorija negdje više negdje manje to je srednja vrijednost.
    Buduci da sam uzasno puno jeo ugljikohidrate, ali stvarno puno, pola kruha dnevno, tjestenina, krumpir odlucio sam pokušati sa nekakvom low-carb/keto (nisam ni sam siguran) dijetom da vidim hoce li imati ucinka. Da naglasim prije sam unosio mozda 3000 kalorija u hrani, ako ne racunamo te izlaske i alkohol, ali to je uglavnom bilo u 2 obroka dnevno.
    Nisam mogao ni sanjati da cu moci bez kruha i ugljiko, ali ovih tjedan dana idem spavati sitiji nego ikada?
    Okvirno unosim oko 1500-1700 kalorija po danu,znaci deficit je 500+ minimalno...
    Znaci veci obroci su recimo oko 500 a ovi meduobroci uglavnom posni sir, riba ili nešto takvo...

    Ovako to izgleda otprilike:
    -Dorucak: 2 kuhana jaja+salata+posni sir ili tuna.
    -Rucak: pileca prsa/pureca ili nekakvo crveno meso bez mast(planiram rijede koristiti)+kuhane prokulice ili karfiol uglavnom ono smrznuto povrce+salata ili kupus salata, nakon kuhanja cesto popržim to da bude ukusnije i sve tu uz male kolicine masti.
    -Vecera: ovisi o dorucku kombiniram uglavnom opet jaja i tunu ili posni sir, samo vrtim kombinacije+opet salata.
    Ubacio sam u prehranu i te sastojke koji navodno ubrzavaju metabolizam kao sto su zeleni caj,kava...

    E sada molim vaša mišljenja dali to uopce valja sto sam zapoceo? AKo nevalja da mijenjam jer tek sam poceo, buduci da nemam pojma ništa skoro ovo sam izvukao iz nekih kontesta sa neta i ovog foruma, dali je premalo kalorija dali ipak trebam ugljiko s obzirom na moju proslost ili nešto treće slobodno recite, popljujete ovo ako ne valja cijenim svaki komentar.

    I planiram kada za koji tj. ove kiše stanu kreniti trcanje malo intezivnije vježbe, ako bude lijepo krenilo mozda i teretana na ljeto malo rekreativno ništa ozbiljno(koliko moji zdravstveni problem dopuste, nekad se jave nekad ne).
    I jos nest vec sam 48h sa UH ispod 20g nisam nista osjetio do prije par h idem skoro svakih 20minuta mokriti , ima li to veze s necime ili ne

  • #2
    Re: Moja prehrana?

    rjesavas se viska tekucine naupljenje u tijelu, ok je , probaj to podjeliti tako da bude obrok vise . Planiras tereetanu ili samo trcanje? Jel trcanje ti bas i nije najbolje za mrsavljenje

    Comment


    • #3
      Re: Moja prehrana?

      Znaci te kalorije raspodijeliti na jos jedan obrok, u redu.
      A znam da nije, ali kada imam te proširene vene i onda mi svaki napor u sjedecm položaju izaziva uzasne probleme, a na ljeto planiram pod nož pa valjda bude bolje...
      Vidjet cu mislim da bi jednom tjedno mogao izdrzati nadam se


      Tek sada vidim da sam vjerojatno postavio temu na krivom mjestu vjerojatno bi trbala biti u topicu prehrana, ispricavam se radi toga.
      Last edited by Barba23; 23-02-14, 22:00.

      Comment


      • #4
        Re: Moja prehrana?

        nemoj ni trcati ako imas problema, baziraj se na hodanju brzim tempom, sat dva svaki dan

        Comment


        • #5
          Re: Moja prehrana?

          Kad planiras početi sa teretanom?
          "Eat. Lift. Misc. Sleep. Repeat"
          --> DEADLIFT = 185 || BENCH = 140 || <--

          Comment


          • #6
            Re: Moja prehrana?

            Originally posted by Barba23 View Post
            Lijep pozdrav...
            Evo moje situacije!

            Zadnjih recimo 7-8 godina živim izrazito hedonistickim nacinom zivota, samo jedi i pij i ne misli na sutra.
            Ovako izgleda/izgledao moj tipican tjedan izlasci minimalno 3x tjedno gdje se u veceri zna unjeti u organizam cca 1 L žestokog nekad i više+sok uz to ili energetska pica, nakon izlaska hamburger/dva, tokom dana prejedanje uglavnom pržena hrana junk food, carsko meso brdo kruha i krumpira. Jednom sam izracunao da sam u 24h unio 10000 kalorija u sebe...
            E da moje tijelo se u principu odlicno i nosilo sa svim tim silovanjima, ali naravno kg po kg nakupilo se sala na bokovima i stomaku, u principu to i jesu jedina mjesta sa salom.
            Prije 10 dana sam jednostavno zapisao datum na veliki papir i rekao dosta i uveo drasticne promjene u svoje prehrambene navike.
            Izracunao sam svoje kalorijske potrebe i stavio nikakvu fizicku aktivnost, i tako na nekih nekoliko stranica racunao i recimo da mi svi preporucuju da su moje potrebe negdje oko 2200 kalorija negdje više negdje manje to je srednja vrijednost.
            Buduci da sam uzasno puno jeo ugljikohidrate, ali stvarno puno, pola kruha dnevno, tjestenina, krumpir odlucio sam pokušati sa nekakvom low-carb/keto (nisam ni sam siguran) dijetom da vidim hoce li imati ucinka. Da naglasim prije sam unosio mozda 3000 kalorija u hrani, ako ne racunamo te izlaske i alkohol, ali to je uglavnom bilo u 2 obroka dnevno.
            Nisam mogao ni sanjati da cu moci bez kruha i ugljiko, ali ovih tjedan dana idem spavati sitiji nego ikada?
            Okvirno unosim oko 1500-1700 kalorija po danu,znaci deficit je 500+ minimalno...
            Znaci veci obroci su recimo oko 500 a ovi meduobroci uglavnom posni sir, riba ili nešto takvo...

            Ovako to izgleda otprilike:
            -Dorucak: 2 kuhana jaja+salata+posni sir ili tuna.
            -Rucak: pileca prsa/pureca ili nekakvo crveno meso bez mast(planiram rijede koristiti)+kuhane prokulice ili karfiol uglavnom ono smrznuto povrce+salata ili kupus salata, nakon kuhanja cesto popržim to da bude ukusnije i sve tu uz male kolicine masti.
            -Vecera: ovisi o dorucku kombiniram uglavnom opet jaja i tunu ili posni sir, samo vrtim kombinacije+opet salata.
            Ubacio sam u prehranu i te sastojke koji navodno ubrzavaju metabolizam kao sto su zeleni caj,kava...

            E sada molim vaša mišljenja dali to uopce valja sto sam zapoceo? AKo nevalja da mijenjam jer tek sam poceo, buduci da nemam pojma ništa skoro ovo sam izvukao iz nekih kontesta sa neta i ovog foruma, dali je premalo kalorija dali ipak trebam ugljiko s obzirom na moju proslost ili nešto treće slobodno recite, popljujete ovo ako ne valja cijenim svaki komentar.

            I planiram kada za koji tj. ove kiše stanu kreniti trcanje malo intezivnije vježbe, ako bude lijepo krenilo mozda i teretana na ljeto malo rekreativno ništa ozbiljno(koliko moji zdravstveni problem dopuste, nekad se jave nekad ne).
            I jos nest vec sam 48h sa UH ispod 20g nisam nista osjetio do prije par h idem skoro svakih 20minuta mokriti , ima li to veze s necime ili ne
            Prvo svaka cast na promjeni nacina zivota,jer da si nastavio takvim tempom tko zna sta bi bilo od tebe za desetak godina ,sala mala,samo nemoj odustajati,nista nece doci na brzinu ali rezultati ce se malo po malo pokazivati.

            Sto se tice tvoje prehrane,izbor je odlican,mala zamjerka(bar sto se mene tice)je to sto przis hranu nakon kuhanja,znam da je malo neukusna ali probaj izbaciti przenje zdravije je kuhati. I tih 1500-1700 kalorija podijeli u malo vise obroka minimalno 4-5 dnevno,ubaci koju vocku eventualno jabuku dvije dnevno,ubaci malo badema,kikirikija,ak imas novca uzmi Omega 3. Ja bi se drzao samo low carba bez keto,ili mozda jos bolje Cikliranje ugljikohidrata,eto to je moje misljenje .

            Sretno i ne odustaj.
            Last edited by GodOfWar; 23-02-14, 23:15.

            Comment


            • #7
              Re: Moja prehrana?

              Originally posted by GodOfWar View Post
              Prvo svaka cast na promjeni nacina zivota,jer da si nastavio takvim tempom tko zna sta bi bilo od tebe za desetak godina ,sala mala,samo nemoj odustajati,nista nece doci na brzinu ali rezultati ce se malo po malo pokazivati.

              Sto se tice tvoje prehrane,izbor je odlican,mala zamjerka(bar sto se mene tice)je to sto przis hranu nakon kuhanja,znam da je malo neukusna ali probaj izbaciti przenje zdravije je kuhati. I tih 1500-1700 kalorija podijeli u malo vise obroka minimalno 4-5 dnevno,ubaci koju vocku eventualno jabuku dvije dnevno,ubaci malo badema,kikirikija,ak imas novca uzmi Omega 3. Ja bi se drzao samo low carba bez keto,ili mozda jos bolje Cikliranje ugljikohidrata,eto to je moje misljenje .

              Sretno i ne odustaj.
              Hvala, hvala. Haha upitno je gdje bi završio nije to daleko od istine ...
              Prvotni plan mi i je bio low carb ali kad sam vidio da sam unio toliko male kolicine ispod 20 mislio sam s ovime nastaviti, iako je mozda bolje kreniti sa low i onda kasnije kada bude trebalo dodatno skiniti salo, tek sa keto? Hvala za bademe i omega nisam se ni sjetio toga, a niti znao haha...
              Koliko bi bilo max UH za low carb dijetu?


              Originally posted by grmi View Post
              Kad planiras početi sa teretanom?
              To je pitanje jer kao što sam naveo imam problema sa venama koje se trebaju sanirati, pokusat cu sa laganim trcanjem ako ne bude problema evenutalno bih mogao ubaciti 1 x tjedno, ali vidjet cemo, ako i budem isao to ce uglavnom trebati raditii neke vjezbe gdje minimalno stvaram pritisak na trbušni zid.



              Originally posted by Bronko View Post
              nemoj ni trcati ako imas problema, baziraj se na hodanju brzim tempom, sat dva svaki dan
              Upravo je ovo i cilj lagano krenit jer sam totalno out sto se tice forme.
              Last edited by Barba23; 23-02-14, 23:39.

              Comment


              • #8
                Re: Moja prehrana?

                Gledaj ja ti za pocetak ne bih preporucio low carb dijetu niti keto,fakticki ti sa nekih 400-500grama UH(ovo bubam) sto si jeo prelazis na ispod 20 i zadajes organizmu veliki sok,probaj sa Rotacijom(Cikliranje) UH pa vidi kako to ide,pa onda na low carb .

                Comment


                • #9
                  Re: Moja prehrana?

                  Originally posted by GodOfWar View Post
                  Gledaj ja ti za pocetak ne bih preporucio low carb dijetu niti keto,fakticki ti sa nekih 400-500grama UH(ovo bubam) sto si jeo prelazis na ispod 20 i zadajes organizmu veliki sok,probaj sa Rotacijom(Cikliranje) UH pa vidi kako to ide,pa onda na low carb .
                  Okej hvala ti

                  Comment


                  • #10
                    Re: Barba23 - Moja prehrana, molim savjete

                    Evo ga danas je 15. dan i vide se razlike izgubio sam oko 2 kg sala (ne racunam ono sto sam izbacio u prvih par dana tekucinu)
                    Opseg stomaka mi je se smanjio za 4cm, a isto tako i sise su se smanjile još najviše u principu tu se najviše i vidi da sam smršavio.
                    Ali "isplivalo" je nešto na što sam zaboravio vec odavno jer je bilo prikriveno salom, a to su moja pileca prsa koja su me neugodno iznenadila

                    Šta mislite hoce se to moci pokriti ikada ? Da se uopce ne vidi, buduci da sam odlucio kreniti u teretanu kada jos izgubim jos koju kilu, proteini,desktroza i planiram jos uzeti kreatin cekaju ? Ili ostajem pile zauvjek haha!

                    2014-03-04-1058.jpg

                    Comment


                    • #11
                      Re: Barba23 - Moja prehrana, molim savjete

                      Originally posted by Barba23 View Post
                      Evo ga danas je 15. dan i vide se razlike izgubio sam oko 2 kg sala (ne racunam ono sto sam izbacio u prvih par dana tekucinu)
                      Opseg stomaka mi je se smanjio za 4cm, a isto tako i sise su se smanjile još najviše u principu tu se najviše i vidi da sam smršavio.
                      Ali "isplivalo" je nešto na što sam zaboravio vec odavno jer je bilo prikriveno salom, a to su moja pileca prsa koja su me neugodno iznenadila

                      Šta mislite hoce se to moci pokriti ikada ? Da se uopce ne vidi, buduci da sam odlucio kreniti u teretanu kada jos izgubim jos koju kilu, proteini,desktroza i planiram jos uzeti kreatin cekaju ? Ili ostajem pile zauvjek haha!

                      [ATTACH=CONFIG]17357[/ATTACH]
                      Ja koliko znam ta pileca prsa ostaju zauvijek,moze se malo popraviti vjezbama ali uglavnom to je to,no pazi sad imam prijatelja koji ima isti problem a rijesenje si vec sam spomenuo u postu gore ""Ali isplivalo je nešto na što sam zaboravio vec odavno jer je bilo PREKRIVENO salom"",ZNACI vec je bilo sakriveno ,salom,jedi nabij dobru misicnu masu i ono ce opet biti sakriveno misicima. Ja kad gledam svog prijatelja nekad, ne vjerujem ,tip je imao jako izrazena prsa s nekih 70kg,sad ima 96 kg misica i to se uopce ne primjeti. Mlad si jedi,jedi,treniraj,jedi,odmaraj i opet jedi ,nabij tu masu(misicnu) i ja mislim da ce problem biti rijesen.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Barba23 - Moja prehrana, molim savjete

                        Vrijeme prolazi rezultati su sve bolji 7 cm stomaka, kilaza je tu negdje kila samo dolje ali sam nabacio dosta mesa ja zadovoljan.
                        Ubacio sam i kardio obavezno sada i povecao rad sa bucicama, 2x dnevno Whey, nakon kardia i nakon treninga.
                        E sada primjetio sam da imam jacu asimetriju lijeva strana zaostaje dosta npr. biceps preko 3cm, i prsa poprilicno.
                        Ubacio sam trening sa bucicama 1 tjedno samo za tu stranu, i napravim nekoliko ponavljanja vise sa lijevom stranom.

                        E sada pitanje nakon rada na prsima, dan kasnije mi otekne na neki nacun "nabubri" podrucje oko bradavice sisa postane kao zenska??

                        Povuce se kada i upala prode barem je do sada bilo tako nadam se da ce i ostati jedino mi nezgodno jer sada mi je natecena samo lijeva pa izgleda ocajno kad se vidi kroz majicu!

                        Dali je to voda ili sta? Buduci da sam izgubio dosta sala u podrucju oko prsa pa mi nije jasno?

                        Comment

                        Working...
                        X