Announcement

Collapse
No announcement yet.

Svjezi sirevi, razlika???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Svjezi sirevi, razlika???

    Originally posted by dominik11 View Post
    slozio bih se....cak bih napomenuo da ima i sireva....jaooo....i kad smo vec kod sireva i pametovanja....od bivse cure roditelji su radili u sireli i kazu da kad bi dobili hrpu paleta sira reklu su im da jedan dio idu u pakriranje podravac,a drugi mislim gauda(ili sta vec sirela kao radi)....mislim sve je bio u principu isti sir....dakle....ima sireva,a ima i sireva......
    ... da moguce je jer taj podravec je kao nastao u njihovoj sirani a gauda je nizozemski sir... takoder im je i specifikacija ista oboje imaju blago kiselkast okusa, a s zrenjem poprima slatkastu i finu pikantnu aromu... Kako vrijeme prolazi, okus se pojačava i postaje sve složeniji... i oboje su polutvrdi masni sir
    medutim podravec mi nikad nije pao na pamet koristim parmezan, grana padano, mozzarelu, gaudu, ementaler, trapist, camembert i Livnjski sir... naravno i iz lidla onaj posni i onaj iz interspara (sparov) posni...
    Nije sramota past vec ostat lezat!

    Comment


    • #17
      Re: Svjezi sirevi, razlika???

      Originally posted by SLAVA86 View Post
      ... da moguce je jer taj podravec je kao nastao u njihovoj sirani a gauda je nizozemski sir... takoder im je i specifikacija ista oboje imaju blago kiselkast okusa, a s zrenjem poprima slatkastu i finu pikantnu aromu... Kako vrijeme prolazi, okus se pojačava i postaje sve složeniji... i oboje su polutvrdi masni sir
      medutim podravec mi nikad nije pao na pamet koristim parmezan, grana padano, mozzarelu, gaudu, ementaler, trapist, camembert i Livnjski sir... naravno i iz lidla onaj posni i onaj iz interspara (sparov) posni...
      Ja si tražim light mozzarellu odavno, ali ne mogu naći..ako itko zna jel je uopće ima kod nas, onda si to ti..prosvijetli me, može li se kupiti u RH i gdje?
      Simplify.

      There are no shortcuts to any place worth going.

      ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
      HARDER.


      Comment


      • #18
        Re: Svjezi sirevi, razlika???

        Originally posted by gavranka View Post
        Ja si tražim light mozzarellu odavno, ali ne mogu naći..ako itko zna jel je uopće ima kod nas, onda si to ti..prosvijetli me, može li se kupiti u RH i gdje?
        donesem ti ja iz njem.....reci adresu pa ti posaljem
        This is your life and it’s ending one minute at a time

        Comment


        • #19
          Re: Svjezi sirevi, razlika???

          Originally posted by gavranka View Post
          Ja si tražim light mozzarellu odavno, ali ne mogu naći..ako itko zna jel je uopće ima kod nas, onda si to ti..prosvijetli me, može li se kupiti u RH i gdje?
          zasto light? bilo je prije u konzumu priko puta kolodvora dolje u onoj trgovini zdrave i organske prehrane i to bas od bivoljeg mlika i ligt i obicna.... neznam ima li jos, u Zagrebu isto tako u tim specijaliziranim trgovinama i kad je sajam sira i Zg-u isto se moze svasta nac
          Nije sramota past vec ostat lezat!

          Comment


          • #20
            Re: Svjezi sirevi, razlika???

            Originally posted by dominik11 View Post
            donesem ti ja iz njem.....reci adresu pa ti posaljem
            Da, evo pišem adresu To je kratkoročno rješenje, ja tražim dugoročno..no, svejedno hvala..


            Originally posted by SLAVA86 View Post
            zasto light? bilo je prije u konzumu priko puta kolodvora dolje u onoj trgovini zdrave i organske prehrane i to bas od bivoljeg mlika i ligt i obicna.... neznam ima li jos, u Zagrebu isto tako u tim specijaliziranim trgovinama i kad je sajam sira i Zg-u isto se moze svasta nac
            Više mi odgovaraju light sirevi..to sam i mislila da ima u tim specijaliziranim trgovinama, ali tamo je sve preskupo..a dosta tih stvari se može naći po supermarketima, pa se sve druge opcije ne isplate..no, očito taj proizvod neću naći
            Simplify.

            There are no shortcuts to any place worth going.

            ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
            HARDER.


            Comment


            • #21
              Re: Svjezi sirevi, razlika???

              Originally posted by gavranka View Post
              Da, evo pišem adresu To je kratkoročno rješenje, ja tražim dugoročno..no, svejedno hvala..




              Više mi odgovaraju light sirevi..to sam i mislila da ima u tim specijaliziranim trgovinama, ali tamo je sve preskupo..a dosta tih stvari se može naći po supermarketima, pa se sve druge opcije ne isplate..no, očito taj proizvod neću naći
              u Plodinama, Intersparu, Merkatoru, Getrou, Kozumu, Bakmazu, Metrou nisam vidila jedino nisam u Kauflandu gledala.... inace kad ima pomidora liti onda mozzarela i pomidor priliven maslinovim uljem aromatiziranim origanom ( u maslinovo ulje grancica origana) NJAMIII inace vecinom jedem samo gaudu ali ponekad se znam "zasladit" pogotovo liti mmmm
              Nije sramota past vec ostat lezat!

              Comment


              • #22
                Re: Svjezi sirevi, razlika???

                sjecam se da je prije dosta vremena netko rekao da milbona iz lidla nije pravi sir, vec quark. jucer sam se vratio iz njemacke gdje sam malo ucio jezik i naucio da se svi svjezi kravlji sirevi nazivaju quark (ili kako njemci pisu), dok je tvrdi sir kese (keze se izgovara).
                inace, milbona u lidlu kosta 0,79€, sto je cca 6kn.
                prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                Comment


                • #23
                  Re: Svjezi sirevi, razlika???

                  Originally posted by Coffey View Post
                  sjecam se da je prije dosta vremena netko rekao da milbona iz lidla nije pravi sir, vec quark. jucer sam se vratio iz njemacke gdje sam malo ucio jezik i naucio da se svi svjezi kravlji sirevi nazivaju quark (ili kako njemci pisu), dok je tvrdi sir kese (keze se izgovara).
                  inace, milbona u lidlu kosta 0,79€, sto je cca 6kn.
                  Da,i ona tuna fileti Nixe 150 gr ( cca 40 gr proteina ) oko 7-8 kn dok kod nas 13-14 kn
                  http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                  BB AND THIS !

                  Comment

                  Working...
                  X