Announcement

Collapse
No announcement yet.

Namirnice koje imaju najveći udio proteina u svom sastavu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Namirnice koje imaju najveći udio proteina u svom sastavu

    mozete li navesti namirnice koje imaju najveci udio proteina u svom sastavu a da nisu:
    jaja,sir,piletina,riba,
    uostalom ovde me najvise muci kad idem u kupovinu i jednostavno ne znam sto da uzmem i uvijek ostanem s malim brojem namirnica..sto vi kupujete i u kojim kolicinama kada kupujete?

    Sent from my GT-I5800 using Tapatalk 2

  • #2
    Re: namirnice

    Whey
    ......
    Ne, fakat, nemaš puno izbora kad je u pitanju unos proteina. Sir, meso/riba i jaja, uz whey, su glavni izvori proteina i na njima se temelji 95% unosa proteina. Sva sreća pa meso možeš pripremiti na milijun načina, a sir i jaja isto.
    Last edited by Dida; 31-03-14, 19:58.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: namirnice

      U prosjeku svako drugi dan barem, konzumiram odredenu kolicinu graha i smatram ga vrhunskom namirnicom, bilo da ga ubacim solo uz neku piletinu i jaja na tavu il uz pravo varivo u miksu sa svim ostalim mahunarkama. E sad, postoji odreden broj ljudi na ovom forumu koji jedva ceka slican post kako bi pisali o neiskoristivosti biljnog proteina, al s obzirom da nisam jedan od njih i da smatram kako u uravnotezenoj ishrani s ostalim dobrim stvarima je itekako iskoristiv, preporucia bi ti ga. Ako te ne zove njegovih 22g P na 100g, onda barem kao dobar UH niskog GI, odnosno kao namirnicu izrazito bogatu vlaknima koja ce ti sigurno pomoc u izgradnji misicne mase, izmedu ostalog.

      Comment


      • #4
        Re: namirnice

        da, whey,naravno..nego kako bi trebali jesti raznoliko a s tako malim kolicinama namirnica ne znam ni kako..a posebno za meso kako kazu da potice razvoj kancerogenih stanica dok bi mi ono u obliku piletine trebalo biti obrok 3 puta u danu

        Sent from my GT-I5800 using Tapatalk 2

        Comment


        • #5
          Re: namirnice

          Originally posted by Svitogor View Post
          U prosjeku svako drugi dan barem, konzumiram odredenu kolicinu graha i smatram ga vrhunskom namirnicom, bilo da ga ubacim solo uz neku piletinu i jaja na tavu il uz pravo varivo u miksu sa svim ostalim mahunarkama. E sad, postoji odreden broj ljudi na ovom forumu koji jedva ceka slican post kako bi pisali o neiskoristivosti biljnog proteina, al s obzirom da nisam jedan od njih i da smatram kako u uravnotezenoj ishrani s ostalim dobrim stvarima je itekako iskoristiv, preporucia bi ti ga. Ako te ne zove njegovih 22g P na 100g, onda barem kao dobar UH niskog GI, odnosno kao namirnicu izrazito bogatu vlaknima koja ce ti sigurno pomoc u izgradnji misicne mase, izmedu ostalog.
          to nisam znao..hvala

          Sent from my GT-I5800 using Tapatalk 2

          Comment


          • #6
            Re: namirnice

            Grah je odlična namirnica, ali ne bih se ni ja previše oslanjao na P iz graha.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment

            Working...
            X