Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jeftini proteini

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jeftini proteini

    Neznam da li ima ovakve teme na forumu, al mislim da bi trebala bit dobra tema... Uglavnom svi znamo kakva je kriza u ovoj banana državi i nemaju svi za whey i skupe izvore proteina pa molim da članovi predlažu jeftine izvore proteina za koje znaju... Znači bilokad i bilogdje, cijene, količinu, marku i slično... Čak i razni recepti nebi bili na odmet
    Izvolite, ispucajte se

  • #2
    Re: Jeftini proteini

    soja ,pšenica (oni mi odrzavaju 97 kg mase)

    Comment


    • #3
      Re: Jeftini proteini

      soja? http://www.nutricionizam.com/index.p...spolni-hormoni
      Pšenica je dobra i jeftina, to je istina... ja isto jedem dosta ječma i zobenih kojih imate u kauflandu za 5-6kn, crveno pakiranje od 500g

      Comment


      • #4
        Re: Jeftini proteini

        najvise biljnih estogena imas u lanenom sjemenu ,pa svi to jedu i nitko se nije feminizirao

        soja je jeftin protein , ne podize estrogen ,jedina hrana koja podize estrogen su masni sirevi i junk hrana svake vrste

        soja je najveci izvor zeljeza na svijetu na 100 grama ,na 100 g ima i 37 g proteina,kalcija tonu ,magnezija tonu ,a jeftina je full

        ne podize estrogen ,pa zar bi je prodavali bodybuilding trgovine da podize...

        Comment


        • #5
          Re: Jeftini proteini

          Carl ne pametuj molim te po 448488484 put, eto jos jednom te molim

          Comment


          • #6
            Re: Jeftini proteini

            MyProtein i nista drugo
            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
            ----------------------------------------------------------------
            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

            Comment


            • #7
              Re: Jeftini proteini

              sta se u nekoj svadi vas dvoje? haha
              a cuj my protein je oke , jako je jeftin... al mi tu pricamo o hrani, a ne o wheyu
              Last edited by kelly; 25-04-14, 00:14.

              Comment


              • #8
                Re: Jeftini proteini

                Whey je hrana!

                Comment


                • #9
                  Re: Jeftini proteini

                  Whey = dodatak prehrani

                  dodatak prehrani =/= hrana

                  btw.

                  https://www.youtube.com/watch?v=V5j4myy9ods

                  Comment


                  • #10
                    Re: Jeftini proteini

                    ja i dalje ne vidim prijedloge...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Jeftini proteini

                      Svinjska jetrica kao ultimate protein source - 8kn/kg uz :

                      21g P
                      4g M
                      2g UH

                      Jeftinije ne može.
                      Nakon toga definitivno MyProtein.
                      Jeste da pričamo o dodatku prehrani, ali ne vidim zašto ne bi konzumirao brdo povrća/voća/tjestenine/riže/whatever uz nešto mesa/sira/ribe, a ostatak potrebe pokrivao iz whey-a.
                      Prije dvije-tri godine mi je bilo nezamislivo i izreći ovo, ali uz rast cijena namirnica, jeftiniji whey vrlo visoko kotira kao visoko vrijedan izvor proteina.
                      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Jeftini proteini

                        Jaja su ubedljivo najjeftiniji izvor proteina...

                        U jednom jajetu ima oko 6-7 g proteina... Pa ti sad vidi koliko košta deset jaja... A tu dobiješ proteina kao u tri merice wheya.
                        Pivo za masu, rakija za defku...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Jeftini proteini

                          Originally posted by Dača View Post
                          Jaja su ubedljivo najjeftiniji izvor proteina...

                          U jednom jajetu ima oko 6-7 g proteina... Pa ti sad vidi koliko košta deset jaja... A tu dobiješ proteina kao u tri merice wheya.

                          Negdje ti matematika zapinje?
                          Kako je to jeftinije od 8kn/kg jetrice?
                          Matematika kaze da za 8kn dobijes 10X 21g proteina = 210g
                          Za 8kn mozes dobiti 8 "M size" jaja(cca6g P) = 8x6gr proteina = 48g.

                          Čak i u slučaju MyProteina:
                          5kg = 550kn = 110kn/kg
                          Uz 82% proteina, ispadne da dobijete 820g čistog proteina, ili 110/820 = 0,134 kn/gr = 7,4gr/kn, što je 20% više proteina po kuni nego u jajima.
                          Last edited by IgyBoy; 23-04-14, 11:39. Reason: Krivi postotak proteina sam uračunao za wheny(88 umjesto 82%) - fixed
                          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Jeftini proteini

                            Originally posted by IgyBoy View Post
                            Negdje ti matematika zapinje?
                            Kako je to jeftinije od 8kn/kg jetrice?
                            Matematika kaze da za 8kn dobijes 10X 21g proteina = 210g
                            Za 8kn mozes dobiti 8 "M size" jaja(cca6g P) = 8x6gr proteina = 48g.

                            Čak i u slučaju MyProteina:
                            5kg = 550kn = 110kn/kg
                            Uz 88% proteina, ispadne da dobijete 880g čistog proteina, ili 110/880 = 0,125 kn/gr = 8gr/kn, što je 30% više proteina po kuni nego u jajima.
                            Imaš li kakav dobar recept za svinjske jetrice?
                            The first principle is that you must not fool yourself — and you are the easiest person to fool.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Jeftini proteini

                              Originally posted by Kopenhagen View Post
                              Imaš li kakav dobar recept za svinjske jetrice?
                              Kada je hrana u pitanju, volim se držati "keep it simple" filozofije, pa mi je jedno od favorite jela pecena jetrica s bijelim lukom uz npr. kisele krastavce.

                              Drugi nacin je slican ovome: http://www.coolinarika.com/recept/pi...trica-na-luku/ (uz iznimku da se ovdje radi o pilecoj jetrici,ali nebitno)
                              Na ovo gore bi dodao jedino da ja luk dinstam na vodi, a ne ulju, na keramickoj tavi(ili teflonka) i dodam na kraju malo češnjaka.
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment

                              Working...
                              X