Announcement

Collapse
No announcement yet.

Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

    -> http://www.gracija.ba/slike/vijesti/...rsta%20voa.jpg

    Da li je neko koristio ove pahuljice i kako ih je pripremao?
    Meni se povremeno javlja kao neka nadutost u stomaku, kao da cu puknuti, jednostavno stomak se napuse, nema bf nego bas taj osjecaj nadutosti.
    Ja sam ih pripremao sa mlijekom, ne znam da li je to greska. Ili bi trebao kao sa obicnim zobenim, da ih ostavim u vodi preko noci....
    sta mislite?

  • #2
    Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

    http://www.building-body.com/forum/t...ih-konzumirati
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

      Gdje je sad dr. Daca da kaze kako se pripremaju zobene
      "Eat. Lift. Misc. Sleep. Repeat"
      --> DEADLIFT = 185 || BENCH = 140 || <--

      Comment


      • #4
        Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

        #kelly hvala za link. Kad ih potopim u vodu preko noci, ujutro isto kao da karton jedem, jedva ih pojedem -.-
        I koliko je zdravo jesti ove musli pahuljice, ili treba ipak ciste zobene ?

        Comment


        • #5
          Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

          musli su ti pune secera pa si provociras inzulin. Gledaj sastav svakog proizvoda pa vidi sta valja a sta ne. Tebi ujutro treba UH sa proteinima a ne raznorazni seceri

          Comment


          • #6
            Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

            Evo sastav za 100gr:
            ener. vrijednost: 1475kJ (350kcal)
            p: 10,7gr
            uh: 59,0gr
            m:5,5gr

            sastav: zobene, kukuruzne, psenicne, jecmene i razene pahuljice, narezani ljesnjaci, grozdjice, sjemenke lana i suncokreta, i sezam.
            proizvodjac: viola backer vollwertkost gmbh.

            Cijena kod mene po 1KG je 5,20KM


            ..ukus sve u svemu ok, piljevina ko piljevina



            sta da radim, da koristim i dalje ove??

            Comment


            • #7
              Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

              ok je to ....

              Comment


              • #8
                Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

                Ja osobno radim sljedece i to zadnjih tjedan dana, umjesam 100 grama zobenih, otprilike 10 ljesnjaka i 10 badema nasjecem na sitno, ubacim jednu citavu narezanu bananu, stavim 15-ak grožđica i 1,5 dcl tekuceg malomasnog jogurta, ostavim 10 minuta da upije, i bude fenomenalno, jedva cekam sutra ujutro da ih opet jedem haha (Napomena: bademe, zobene,ljesnjake i grožđice u posebnim provjerenim trgovinama s organskim proizvodima)

                Comment


                • #9
                  Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

                  Hvala na savjetu u ovom vec dodju grozdjice, ljesnjak laneno i suncokretovo sjeme. Par puta sam jeo i sa jogurtom, ne znam da li je to ok, meni je tako ukus bolji. Onako kad ih ostavim da prenoce u vodi bude bas ko karton i jedva pojedem :S nikakvo

                  Comment


                  • #10
                    Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

                    Ja smatram da je zdravije jesti sa jogurtom jer je ovo kupovno mlijeko toliko obradeno da ima vise negativnih strana nego pozitivnih. I ne trebas raditi to , ostavljati ih da prenoce, to nije nikakvo pravilo, ja ga osobno nikad nisam prakticirao niti itko koga poznam. Ujutro s mlijekom ili s jogurtom(opet naglasak stavljam na jogurt). Sad ne znam tocno koliko je udio secera u tom musliju. Ali ako ti ostali kazu da je u redu, onda dobro.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

                      Originally posted by Builty View Post
                      e zdravije jesti sa jogurtom jer je ovo kupovno mlijeko toliko obradeno da ima vise negativnih strana nego pozitivnih.
                      jogurt onda sam pravis ? ili je i jogurt kupovni ? Ako je i on kupovni po ovoj logici ni ono ne valja

                      Comment


                      • #12
                        Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

                        Ma ja cu njih s mlijekom ujutro pa nek bude kako bude. Ako ta jedna casa mlijeka ujutro sa pahuljicama moze 'naskoditi' nesto pa onda stvarno ne treba ni zivjet a kamo li trenirat. Mada je jogurt i meni bolji al' ne mogu ni njega uvijek, dosadi -.-

                        Comment


                        • #13
                          Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

                          ma daj kani se vode,uzmi 2 dl mlijek nisi profić da gledas svaki gram Ug koji dođe iz mlijeka...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

                            zobene su ok ,ali ražene iz bio bio su daleko nabogatije vlaknima ,biljnim proteinima ,mineralima ,a koštaju 500 grama ispod 10 kn ,treba ih kao i SVE cjelovite pahuljice (cjelo zrno) ,dakle kuhati ,jer sirove žitarice su neprobavljive zato nadutost dolazi ,jer sirove žitarice se ne iskoriste .Zato svi narodi koji jedu žitarice kao osnovu žitarice melju ,pa termički obrade i tada su žitarice lako probave ..
                            pahuljice su odlične pogotovo ražene biološka proizvodnja ,ali moraju se kuhati sve pahuljice ,inače ćete se osjećati bez energije jer ćete više energije potrošiti na probavu nego što ćete dobiti iz njih .

                            Comment


                            • #15
                              Re: Müsli pahuljice - priprema, iskustva.

                              pa tome kad jedes zobene si u deficitu ?

                              Comment

                              Working...
                              X