Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pomoć kod mršavljenja!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pomoć kod mršavljenja!

    Pozdrav

    Evo ovako da ne duljim sada jer ću Vas kasnije gnjaviti . Moje ime je Marko. Imam 19 godina i studiram u Zagrebu. Trenutno moje stanje je katastrofa. Do sada sam se bavio košarkom međutim od 3 mjeseca nikakve fizičke aktivnosti. Prepustio sam se faxu (možeš si mislit:P). Već 10ak dana aktivno vozim bicikl. Od ponedjeljka se planiram upisati u teretanu i krenuti.

    Moj trenutno stanje je katastrofa. Jedem što mi dođe pod ruku. Trbuha sam najviše dobio. Inače 200cm i 111kg. ;(

    CILJ 1: Do Nove godine 100kg!
    CILJ 2: Do 4/2015 95kg!
    CILJ 3: DO 7/2015 90kg!

    Nadam se da je cilj ostvariv Bio sam žrtva herbalife proizvoda koje su čisto smeće jer sam i pola samog shakea bacio. Trenutno si nemogu priuštiti whey ali cu svakako gledati kao i nekakav fat burner tipa speed xtreme. Dosta toga vrtim u zadnje dana i čitam pa evo donosim plan treninga i prehrane koji sam si stastavio

    Nadam se Vašoj pomoći i podršci!!!

    Prehrana: (ISKRENO NIŠTA NISAM MJERIO KCAL) tako da vjerojatno ima grešaka

    U DANE TRENINGA

    DORUČAK:

    VERZIJA 1: 5 bjelanjaka i 2 žumanjka ili 200g posnog, 100g tikvice, 200g raženog
    VERZIJA 2: 150 g muesli viola/ili obične + 2 mjerice wheya
    Uz to sve šumeći multivitamin bez šećera

    MO #1 (pwm bi bio):

    VERZIJA 1: 20g glukoze + dukat čokoladno mlijeko 1L
    VERZIJA 2: 40 g glukoze + 2 mjerice wheya
    OBROK ODMAH NAKON TRENINGA: LUBENICA 200G

    RUČAK:

    200G piletine/puretine/tunjevine + tikvice 150g(ili neko drugo povrće) + 120 g bijela riža/tjestenina + 1 rajčica + žlica maslinovog ulja

    MO #2:

    250 g piletine/puretine/tunjevine + povrće po izboru 150g + mala žlica maslinovog

    VEČERA:

    200 g piletine/puretine/tunjevine + povrće po izboru 150g + mala žlica maslinovog

    PRED SPAVANJE:

    300 g posnog i šaka badema/oraha

    DANI BEZ TRENINGA

    DORUČAK:

    VERZIJA 1: 5 bjelanjaka i 2 žumanjka ili 200g posnog, 100g tikvice, 200g raženog
    VERZIJA 2: 150 g muesli viola/ili obične + 2 mjerice wheya
    Uz to sve šumeći multivitamin bez šećera

    MO #1:

    200G piletine/puretine/tunjevine + tikvice 150g(ili neko drugo povrće) + 100 g bijela riža/tjestenina + 1 rajčica + žlica maslinovog ulja

    RUČAK:

    200 g piletine/puretine/tunjevine + povrće po izboru 150g + mala žlica maslinovog

    MO #2:

    200 g piletine/puretine/tunjevine + povrće po izboru 150g

    PRED SPAVANJE:

    300 g posnog i šaka badema/oraha + povrće (1 rajčica/tikvice 70g/kupus/krastavci i sl.)


    TRENING

    - ponavljanja sam odlučio ne brojati jer sam čitao člana od nikole prugovečkog nego idem do otkaza!
    - veći odmor tipa 1min kada radim noge.
    - 4 x tjedno trening teretane za početak

    - #1 trening: KVADRICEPS,ZADNJA LOŽA,RAMENA,TRBUH

    NOGE

    5 serija čučnja

    4 serije leg pressa



    RAMENA

    5 serije letenja bučicama

    3 serije ležečeg letenja za zadnje rame bučicama

    3 serije military pressa iza glave



    TRBUH

    2 serije sklopki

    2 serije povlačenja sajle za trbuh na koljenima

    - #2 trening: PRSA,BICEPS,LISTOVI

    PRSA

    4 serije ravnog bench pressa

    4 serije kosog bench pressa

    4 serije dipseva



    BICEPS

    3 serije bicepsa pregiba sa bučicama

    3 serije podizanja na šipci rukama

    3 serije bicepsa pregiba sa ravnom šipkom



    LISTOVI

    3 serije listova na sjedećoj spravi

    3 serije leg pressa na prstima



    - #3 trening: LEDJA ,TRICEPS,TRAPEZ

    LEDJA

    5 serija mrtvog dizanja

    3 serije t-bar

    3 serije veslanja jednoručnog bučicama

    3 serije veslanja na spravi



    TRICEPS

    4 serije french pressa

    3 serije ravnog bencha

    3 serije potiska sa sipkom za triceps



    TRAPEZ

    3 serije slijeganja ramenima bučicama

    3 serije slijeganja ramenima šipkom


    - nakon toga ponavljam iste misicne skupin s drugacijim vježbama!


    SVE POHVALE/KRITIKE SU DOBRODOŠLE KAO I SUGESTIJE!!!!

    Nadam se jednoj dobroj transformaciji!!!!

    KADA DA RADIM KARDIO???? DA LI GA PREPORUČAVATE U DANE BEZ TRENINGA ILI KAD JE TRENING? JUTRO/VEČER? BICIKLA VS TRČANJE???

  • #2
    Re: Pomoć kod mršavljenja! HITNO

    -mislim da ćeš rapidno izgubiti kilažu ,samo pazi na masti ,umjesto badema i ulja i mlijeka pokušaj nešto što nema masti toliko ,vidim da imaš volje i to je najvažnije
    -kardio 30 minuta bicikle dnevno tako ja radim ,srednji tempo ,a ubacim koji sprint na bicikli
    -pobrini se da jedeš dovoljno ugljikohidrata(ali samo ako su niskomasni ) jer u plamenu ugljikohidrata se tope masti ,to je tjelesno gorivo za topljenje masti .
    Last edited by kelly; 25-07-14, 14:39.

    Comment


    • #3
      Re: Pomoć kod mršavljenja! HITNO

      Jesi bas sve morao citirati lool ?

      Ne slusaj Carla ni pod razno,pomocu TDEE kalkulatora izracunaj kalorije za odrzavanje i oduzmi 300 do 500 kcal i kreni u lagani deficit i kilogrami ce dolje.

      Racunaj oko 0,5-1 kg po tjednu tako da ce to puno brze ici.

      Proteini otprilike 1,5-2 gr po kg tjelesne tezine,masti ( 0.5-1 gr po kg tjelesne tezine ) i ostalo popuni sa ugljikohidratima.

      Gledaj da naucis kada ces jednostavne UH uzimati kada kompleksne,sve imas na forumu,baci se na citanje i ako je nejasno pitaj sto.
      http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
      BB AND THIS !

      Comment


      • #4
        Re: Pomoć kod mršavljenja! HITNO

        do nove trebas biti na 90 kila . Hrana ti je prejaka. Dobijat ces na kilazi a ne gubiti. Prvo izbaci sve mlijecne proizvode tipa miljeko, cokoladno i ta slanja. Samo posni sir. Dorucak smanji na 50 grama musli (jos bolje zobene a ne musli) i 2 mjerice wheya, obrok poslije treninga treba sadrzavati proteine i ugljikohidrate a ne lubenica (voda) . U rucku previse UH, smanji to. Pred spavanje 200 grama posnog za pocetak i to maslinovo. Obrok prije treninga gledaj 2 sata prije proteini i uh, i poslije treninga ako imas popij shejk pa sat vremena poslije opet proteini i uh. Gledaj sve po 200 grama piletine. bice ti jednostavnije. UH na dane ne treninga svedi na najmanje koliko mozes. Cak je i 0 pozeljna. light mozes raditi ujutro na taste i poslije treninga utezima (45 minuta) ili odes trcati 20 minuta (isto umjerenom brzinom).

        p.s. cilj ti je dostizan i to puno brze (ja sam skinuo 40 kila u 8 mjeseci)

        Comment


        • #5
          Re: Pomoć kod mršavljenja!

          hvala ljudi na odgovorima. Sutra krećem. Smanjit ću malo UH. Iskreno nisam mjerio al evo sada budem si u excelicu lagano to slozio i izmjerio

          Comment

          Working...
          X