Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ishrana pocetnik :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ishrana pocetnik :)

    Prvo odmah na pocetku da vas sve pozdravim jos jednom, i da vas zamolim da mi date neki konkretan odgovor na moja pitanja, nemojte mi razni linkova i upucivati da trazim citam bla bla, jer citam ovaj forum vec 15dana mnogo sam toga procitao ali zelim konkretne odgovore od dobri iskusni bildera

    Znaci kako sam vec naveo, treniram neki mjesec dana 3 puta sedmicno po neki 60-70min, jos vikendom trcanje neki 5-6km bar jednom sedmicno, posto fizicki nisam nista radio zadnji 10tak god napredak se primjeti svakako, medjutim mene zanima par savjeta o ishrani prema mojim vremenskim mogucnostima kako i sta da jedem sta da izbacim itd...
    odlucio sam se za teretanu po najvise radi kila, koje rastu sve vise i vise, imao sam 89kg veliku stomacinu :P sada kako sam malo sredio ishrana+trening+trcanje sad imam vec 84kg, posto sam zaposlen evo kako jedem i sta, planiram ubaciti i suplemente

    06:30 2 manje snite crnog hljeba sa tunom od 80gr
    - jedna banana
    - 3-4 kuhani jaja
    - ovdje namjeravam ubaciti whey valja li ovaj za pocetak http://www.pik.ba/artikal/13747070/whey-concentrat-1kg/
    ili http://www.pik.ba/artikal/7865451/ac...otein-80-750g/

    10:00 150gr piletine rostilj uz malo hljeba
    - jabuka

    13:00 150gr piletine rostilj uz malo hljeba

    15:30-16:00 jedem sve sto žena skuha, grah, mahune, peceni krompir u maslinovom ulju
    i jos neka salata kupus, paradajz u maslinovom ulju.
    - jedna jabuka ili banana

    18:00 kuhani krompir i 200gr svjezeg sira nemasnog

    20:00 Trening

    9:30 250gr piletine umjesto ovog obroka mislio sam uzeti whey+kreatin monohydrate+grožđani secer valja li onaj traubenzucker iz DM ili kako se vec zove.

    22:00 80gr tune u maslinovom ulju


    23:00 250gr svjezeg sira.

  • #2
    Re: Ishrana pocetnik

    Cemu kreatin? Znas li cemu sluzi? Netreba ti isto kao ni traubenzucker (dextroza). Uzmi si whey samo i uzimaj ga svako jutro sa zobenim pahuljicama i nekim suhim ili svjezim vocem. Uvecer jedi uvjek kao zadnji obrok P+M npr posni sir i orasasti plodovi (obavezno omega 3 nezasicene masti za veceru) kruh nikad ne jedi navecer, i ako jedes kruh jedi integralni bijeli nikako.


    Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
    Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

    Comment


    • #3
      Re: Ishrana pocetnik

      Tvoja prehrana je sasvimu u redu. Uz sve to, najbolje bi ti bilo ubaciti ujutro u 6 ako ti nije problem buditi se brzo hodanje u trajanju od 20 minuta ili lagani jogging, ubacis to 3-4 puta tjedno, odmah nakon toga popijes whey kad si vec spomenuo da ces ubaciti suplemente i onda ostalo redom kako si nabrojao. Skladistar ti je takoder rekao da moras ubaciti P+M navecer (proteine i masti) , proteine iz posnog sira a masti iz orasastih plodova (kikiriki u ljuski, bademi,ljesnjaci .. ) Jos, poslije treninga takoder whey + dekstroza , znaci 2 puta dnevno whey. (napominjem: preporucujem whey kad si vec spomenuo da koristis suplemente, jer sam u prijasnjim temama naisao na osudivanje nekih clanova foruma zbog stavljanja wheya ispred normalne prehrane )

      Comment


      • #4
        Re: Ishrana pocetnik

        nema smisla pisati prehranu, ako ne znaš koliko kojih makrosa i koliko kalorija ima, koliko otprilike tebi kalorija treba za održavanje, i koji ti je cilj.
        The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

        Fak me, right?

        Comment


        • #5
          Re: Ishrana pocetnik

          Hmm na poslu moram biti u 7:00 tako da bi mogao umjesto da se vozim lagano da prohodam, neki 3km do firme, pa da uzmem whey kad stignem oko 6:50 onda tuna, kuhana jaja itd...
          Posni sir uzimam navecer samo cu da ubacim jos kikiriki ili nesto slicno kako si rekao, ali to ce mi biti zadnji obrok?
          U PWM moze whey + dekstroza? kreatin nista? nisam bas shvatio, jer koliko sam ja na forumu mogao da procitam vecina se slaze da se u PWM uzima ova 3 dodatka.

          Comment


          • #6
            Re: Ishrana pocetnik

            zato ste vi tu da malo pomognete zar ne? radim 8h svakim radnim danom, poprilicno aktivno bez stolice
            Cilj imam da malo zategnem tjelo, jer je stomak opasno poceo da raste a nebi lose bilo da se nabaci malo misca

            Comment


            • #7
              Re: Ishrana pocetnik

              zasto ne kreatin slobodno uzimaj kako si napisao...netreba orasaste ako uzima tunu u maslinovm ulju

              Comment


              • #8
                Re: Ishrana pocetnik

                Evo da nebi otvarao novu temu ja cu ovdje postaviti slike, da cujem misljenje od iskusni, 2 mjeseca treninga, i promjena prehrane, smrsao oko 8-9kg sada imam 81, jos uvijek bez bilo kakvi dodataka prehrani, kakvi su rezultati?
                page.jpg

                Comment


                • #9
                  Re: Ishrana pocetnik

                  Vidi se napredak, samo kakve veze ima što je bez suplemenata? Nisu suplementi ništa čarobno.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ishrana pocetnik

                    Originally posted by kelly View Post
                    Vidi se napredak, samo kakve veze ima što je bez suplemenata? Nisu suplementi ništa čarobno.
                    Ako uzme suplemente vise nije natural
                    Originally posted by madmax22
                    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                    Originally posted by jocker77
                    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                    Originally posted by Hajduk
                    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                    Comment


                    • #11
                      Re: Ishrana pocetnik

                      Nisam bas mislio na to dali je natural ili da je nesto carobno, ali naravno da nije isto sa i bez zar ne?
                      Vjerovatno je i napredak i rezultati bi mogli biti bolji sa sup? ili grijesim?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Ishrana pocetnik

                        Originally posted by Red View Post
                        Nisam bas mislio na to dali je natural ili da je nesto carobno, ali naravno da nije isto sa i bez zar ne?
                        Vjerovatno je i napredak i rezultati bi mogli biti bolji sa sup? ili grijesim?
                        Ako ti je prehrana sređena i ovako tipa ako ti je unos proteina cca 1.5g po kg dobar i nisu ti bas potrebni suplementi kao whey proteini jer vec unosiš dovoljan iznos proteina koji ti mišići trebaju ostalo se pretvara u masti a za kreatin bi ti mozda pomoglo mozda i ne to je individualno..

                        EDIT: To sam rekao za ove suplemente koje su češće u upotrebi naravno ima još raznih drugih suplemenata koji mogu utjecati, uglavnom uz sređenu prehranu pnepotrebni su ako nisi neko tipa lazar angelov i ta ekipa haha

                        Comment


                        • #13
                          Re: Ishrana pocetnik

                          Ne lupetaj gluposti,proteini idu u masne naslage ? Na definiciji je cilj unositi vise proteina jer cuvaju misicnu masu i imaju veci termicki efekt od ugljikohidrata i masti...

                          Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
                          http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                          BB AND THIS !

                          Comment


                          • #14
                            Re: Ishrana pocetnik

                            Originally posted by emperor View Post
                            Ne lupetaj gluposti,proteini idu u masne naslage ? Na definiciji je cilj unositi vise proteina jer cuvaju misicnu masu i imaju veci termicki efekt od ugljikohidrata i masti...

                            Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
                            Uf, uf, uf... Pa ti si se iznervirao kao da držiš prodavnicu suplemenata pa ćeš ostati bez egzistencije...


                            Puno momaka trenira bez suplementacije, pogotovo bez wheya, koji je prskup za standarde svih zemalja u regionu, pa imaju sasvim zadovoljavajuće rezultate...

                            Inače, u naučnim krugovima se i dalje vode polemike oko toga koliko ljudsko telo može apsorbovati proteina... Polemike obuhvataju raspon od 30 - 300 g dnevno....
                            Pivo za masu, rakija za defku...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Ishrana pocetnik

                              Ma nisam se iznervirao nego vidis kakvih ima tu onaj tvrdi da masti debljahu,drugi tvrdi da ugljikohidrati debljaju,a treci veli da na defki kad si u kcal deficitu dobijas masne naslage ako unosis vise od 1.5 gr proteina po kg

                              Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
                              http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                              BB AND THIS !

                              Comment

                              Working...
                              X