Announcement

Collapse
No announcement yet.

FlyeFit - prehrana (bulking)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FlyeFit - prehrana (bulking)

    Kao sto sam u predstavljanju napisao, 26 godina, 183cm, 84kg..
    Inace radim kao software developer pa nemam nesto aktivan dnevni rezim, ali to nadoknadujem teretanom radnim danima uz lagani cardio 3-4 puta tjedno.

    Zanima me sto mislite o ovom planu prehrane i kako ga poboljsati.. Cilj je dobiti na misicnoj masi ali bez pretjeranog nabacivanja BF-a..

    Kao neki okvir sam si stavio cca 2700kcal dnevno, rasporedeno u 6 obroka.

    1. obrok - dorucak - 80g zobenih, 25g whey, 1 banana, 300ml mlijeka - 40gP 16gM 94gUH = 680kcal
    2. obrok - 100g zrnatog sira, 65g tuna, 3 cajne zlicice maslinovog ulja - 29gP 18gM 3gUH = 300kcal
    3. obrok - rucak - 200g pilecih prsa, 100g basmati rize, zlica majoneze - 53gP 8gM 78gUH = 610kcal
    4. obrok - isto kao 2. obrok
    5. obrok - PWM - 25g whey, 75g maltodextrin (+10g kreatin, +10g l-glutamin) - 20gP 2gM 74gUH = 390kcal
    6. obrok - vecera - 200g pilecih prsa, 125g mozzarelle - 76gP 23gM 3gUH = 540kcal

    Ukupno: 247gP 85gM 255gUH = 2820kcal

    Eto, pa udrite s kritikama.. Svaka je dobrodosla!
    (samo mala napomena kod prijedloga - ne podnosim povrce u bilo kojem obliku osim kukuriza i graska, eventualno mrkve)

  • #2
    Re: FlyeFit - prehrana (bulking)

    valjda nije piletina alldayallnight..? ubaci junetinu i svinjetinu (lean)..
    zbog toga sto ne tamanis bas povrce, ja bi ubacio dodatne vitamine i minerale u obliku suplemenata..

    zasto ne podnosis povrce, ako nije tajna? okus i miris ili intolerancija neka? Ako je ovo prvo, onda predlazem eksperimentiranje sa receptima ili sve u blender

    Comment


    • #3
      Re: FlyeFit - prehrana (bulking)

      Originally posted by bilosta View Post
      valjda nije piletina alldayallnight..? ubaci junetinu i svinjetinu (lean)..
      Piletina je najcesce, ali ju zamjenjujem junetinom i svinjetinom u cca istoj kolicini, tako da mi ne dosadi.. Sreca pa je ovdje meso stvarno kvalitetno pa nije problem..

      Originally posted by bilosta View Post
      zbog toga sto ne tamanis bas povrce, ja bi ubacio dodatne vitamine i minerale u obliku suplemenata..
      E, to sam zaboravio napomenuti uzimam tabletu myprotein daily vitamins ujutro prije dorucka.

      Amount per 1 tablet serving:
      Vitamin B1: 1.8mg (163% RDA)
      Vitamin B2: 1.6mg (114% RDA)
      Vitamin C: 60mg (75% RDA)
      Vitamin B3: 18mg (112.5% RDA)
      Vitamin A: 800mcg (100% RDA)
      Vitamin D3: 5mcg (100% RDA)
      Vitamin E: 10mg (83.3% RDA)

      Originally posted by bilosta View Post
      zasto ne podnosis povrce, ako nije tajna? okus i miris ili intolerancija neka? Ako je ovo prvo, onda predlazem eksperimentiranje sa receptima ili sve u blender
      Ma okus, jednostavno imam averziju prema tome. Grasak i mrkvu jos nekako podnesem, ali ostalo tesko.. No, s obzirom da dobivam vitamina iz suplemenata, a vlakna iz zobenih, mislim da cu moci prezivjeti i bez povrca. Znam da daje malo veci osjecaj sitosti, ali s tim nemam problema..

      Vise me brine jel ovih 2800kcal dovoljno za kvalitetan bulking.. I, jel bi trebao mozda vise UH unositi umjesto masti na primjer?

      Comment

      Working...
      X