Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

    Pozdrav svima. Da li sam prekršio neko pravilo sa ovim naslovom koji će vas navući da uđete u temu?

    Ako ne, onda da počemo.

    Mršav sam bre jako. Hoću da se ugojim. Imam 22 god, visok 189cm a težak 69kg, znači tuga. Nema za šta ker da me ujede.

    Još sam u fazi sredjivanja prehrane i planiram da krenem u teretanu pa me interesuje da li sam na dobrom putu. Svestan sam da kile neće doći preko noći, ali imam volju

    Pročitao sam priručnik o prehrani za dobitak na mišićnoj masi od Nevena Ćuka, čitao forum, računao kalorije i svašta nešto i došao do ovoga:

    1. 4 belanca + 100g ovsenih u 2dl mleka

    2. 100g riže + 100g piletine + povrće.

    3. Ručak - Šta bude, bude.

    4. 100g riže + 120g tunjevine + povrće.

    5. 100g riže + 100g piletine + povrće

    6. 4 cela jajeta + 100g ovsenih u 2dl mleka

    7. 150g posnog + šaka badema

    Jel valja ovo čemu?

  • #2
    Re: Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

    Svako je jedinka za sebe radi, eksperimentiraj s prehranom, ovo što si napisao nije loše, Drži se nekog suficita od 500-njak kcal na svoju dnevnu potrošnju, a ako hoćeš da dobivaš kile onda možeš još veći suficit da napraviš, al' onda je veća vjerovatnoća da ćeš se usaliti.

    Comment


    • #3
      Re: Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

      Ja stvarno neman vrimena opsirno tipkat ni analizirat to tvoje, nadan se da ce ti neki ozbiljniji forumas temeljito objasnit. Al ovako na prvu, za kvalitetnih 20kg ces radit sigurno 2 godine. I to samo zato sta si bas mrsav pa ce noob gainsi bit veliki, inace bi i jos duze tribalo. Radi polako i budi strpljiv.

      Comment


      • #4
        Re: Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

        20 kila za par mjeseci? Nema problema nikakvih... Samo ces izgledat ko vreca buha i pozelit ces da budes mrsav kao sad...
        Znaci nema nikakve sanse da nabijes 20 kila za par mjeseci. Nikakav Ćuk,whey ni kreatin ti nece pomoc!
        Dobro je to sto znas da nista ne ide preko noci,stoga zakljucno je da imas razumijevanja i strpljenja i to ti je svakako plus.
        Sto se prehrane tice,ok je ali za tvoju kilazu ne dolazi u obzir i ovako bi ti trebalo ohoho da dodes do neke pristojne kilaze tj. nekog pristojnog izgleda.
        Kakva 4 bjelanca?
        Za dorucak 3-4 cijela jaja,150 grama zobenih sa mlijekom i whey uz dvije banane.
        Pojacaj ugljikohidrate,ali opet umjereno.
        Kad vidis da slabije napredujes,povecaj kalorije. Kad vidis da se gojis,smanji kalorije tj. reduciraj UH.
        Simple as that!
        "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

        "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

        Comment


        • #5
          Re: Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

          ma jedi sve, nemoj bit gladan nikako samo provaj unijet bar 150 g proteina putem mesa, jaja, sira i praška

          Comment


          • #6
            Re: Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

            Hej, hej, ovaj naziv teme je samo navlakuša da kliknete Napisao sam u postu da ne očekujem ništa preko noći

            btw. hvala svima na komentarima

            George St-Pierre, ma video sam kod većine da ujutro samo jedu belanca, pa reko i ja ću, šta znam. Ne smeta meni ni cela da pojedem

            Comment


            • #7
              Re: Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

              Originally posted by balavac View Post
              Hej, hej, ovaj naziv teme je samo navlakuša da kliknete Napisao sam u postu da ne očekujem ništa preko noći

              btw. hvala svima na komentarima

              George St-Pierre, ma video sam kod većine da ujutro samo jedu belanca, pa reko i ja ću, šta znam. Ne smeta meni ni cela da pojedem
              Samo jedi dobro nemoj biti gladan i treniraj rezultati će doći. Treba samo imati dobru volju i biti uporan u svom cilju.[emoji1] [emoji1]

              Comment


              • #8
                Re: Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

                PUMPAJ DOKTORE. I ŽDERI. program prehrane sta si stavia je OK. Samo ga moras mijenjat kako ti kile idu gore. Kolicina mora rast
                What do you do in between sets to pass the time ?

                LURK AND STARE

                I'd rather wear out than rust out!

                Comment


                • #9
                  Re: Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

                  OMG naslova Kreci odmah u teretanu i na masu!!! Nemogu tebi ni proteini ni creatin pomoci samo Kcal suficit i disciplina
                  Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                  Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                  Comment


                  • #10
                    Re: Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

                    hvala svima na komentarima

                    ne primenjujem još 100% ovu prehranu ali uskoro ću se naviknuti.

                    Nego, dosta čitam forum, pa imam par pitanja.

                    Zašto prosipati ulje iz tunjevine?
                    Da li je puno 8 jaja na dan (holesterol, i to)?
                    Zašto treba jesti što manje hleba. Ja jedem baš dosta hleba u odnosu na hranu, al bar je crni raženi?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

                      Originally posted by balavac View Post
                      hvala svima na komentarima

                      ne primenjujem još 100% ovu prehranu ali uskoro ću se naviknuti.

                      Nego, dosta čitam forum, pa imam par pitanja.

                      Zašto prosipati ulje iz tunjevine?
                      Da li je puno 8 jaja na dan (holesterol, i to)?
                      Zašto treba jesti što manje hleba. Ja jedem baš dosta hleba u odnosu na hranu, al bar je crni raženi?
                      zašto prosipati ulje iz tunjevine?jako zanimljivo pitanje.neznam što bih ti odgovorio stvarno.:P

                      Comment


                      • #12
                        Re: Sa kakvom prehranom da dobijem 20kg za par meseci? Koji whey i kreatin??

                        Osecam ironiju u tvom postu

                        Comment

                        Working...
                        X