Announcement

Collapse
No announcement yet.

Proteini iz biljaka korisni ili ne?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Proteini iz biljaka korisni ili ne?

    Zanima me kako unjeti dovoljno proteina na dnevnoj razni ako ne konzumiram meso? Jeo bih sir jaja itd, i ponekad meso.
    Čuo sam da se proteini iz biljaka ne računaju zato jer nemaju potpuni aminokiselinski sastav. Ali i dalje vidim da ima vegana koji dobivaju dobre rezultate.
    Pa me zanima kako to oni rade? Kako ja mogu unjeti dovoljno proteina s voćem i povrćem?

  • #2
    Koliko ja znam osnovni izvor proteina kod Vegana su ti soja,pasulj...Imas jedan princip gdje ti je bitno da samo popunis unos calorija i unos makrosa tj.IIFYM.
    In this guide, we will delve into the ancient debate of “clean” vs. “dirty” foods and what really makes sense physiologically speaking. After that, we will
    Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

    Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

    Comment


    • #3
      korisni su, mozda ne SKROZ ko animalni proteini, ali ipak je tu 8-9 od 10 esencijalnih aminokiselina i to ne propada u organizmu

      sto mozes uraditi je pobrinuti se da izvori budu raznovrsni tako da se medjusobnu upotpunjavaju, a i whey mozes dodati naravno...a i sir i jaja i mlijeko su proteini sa potpunim aminokiselinskim profilom
      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


      * SHUT UP AND SQUAT *

      Comment


      • #4
        Znači samo trebam uzimati proteine iz više različitih izvora, i pobrinuti se da dobijem sve nutrijente potrebne iz hrane, UH, P , M , vlakna itd.

        Comment


        • #5
          npr grah i kukuruz u istom obroku odgovaraju mesu po ak sastavu

          kao sto triple z kaze, svi izvori dosli iz zivotinjskog svjeta su punog ak sastava, mljeko,jaja,sir....
          Pocivao u miru Bozjem

          22.12.1984 - 20.12.2012

          __________________________________________________ ___________________________

          mentor: Sasa Draskovic

          Comment

          Working...
          X