Announcement

Collapse
No announcement yet.

Potrebni dnevni unos proteina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Potrebni dnevni unos proteina

    Pozdrav ljudi znam da se dnevni unos bazira na oko 2g proteina po kg, mene interesira to sto imam 7 dnevnih obroka i nastojim ne jesti junk food, ali u tih 7 obroka ja unesem onda oko 3g proteina na kraju dana i oko 350g ugljikogidrata, imam 70kg imali mozda nekog stetnog ucinka da se to ne razgradi, dali je pametnije mozda jesti oko 2g i ubaciti mozda nesto jos poput cheat-a laganog


    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk


  • #2
    Moje misljenje je da za naturalca treba biti 2-3g/kg.Kako stojis s mastima?
    Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

    Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

    Comment


    • #3
      ja kažem,od viška glava ne boli,ali opet ne pretjerivati jer naturalcu ne trebaju prevelike količine,bacanje vrijednog građevnog materijala,2g baza ako uneseš više ok,sve zavisi kakav je i trening itd
      varaš po potrebi,ja sam znao mj dana u masi čisto i onda u tjedan dana tri četiri puta varati,osluškuj tijelo,ako fali dodaj ako ima viška oduzmi,

      Comment


      • #4
        Masti jedem iskljucivo prije treninga 4 cijela jaja na malo maslinova ulja i piletinu 1h nakon treninga isto na maslinovom ostalo je sve kombijacija proteina i UH

        Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

        Comment


        • #5
          ja bih se držao 2-2.5 g proteina, 60-70 grama masti ostalo UH. Izbjegavj UH navečer pazi na sulficit i bez brige si.

          ubaci masti navečer uz posni ili kasein u obliku orašastih plodova ili neka ne hidrogenizirana hladno prešana ulja tipa laneno, sezamovo...

          smanji udio prženih masti, kupi kvalitetnu tavu i rokaj na malo svinjske ili kokosove masti(bez mirisa) radije , papir za pečenje isto dobro posluži za prsa u roli. nijedno ulje koliko god zdravo bilo nije zdravo poslije prženja.

          Comment


          • #6
            Sta kazes na maslac? Vidim da Sandi Imerovic i neki fitness treneri dosta koriste maslac naravno u optimalnim kolicinama kako bi popunili dnevni unos

            Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

            Comment


            • #7
              Originally posted by filip02 View Post
              Sta kazes na maslac? Vidim da Sandi Imerovic i neki fitness treneri dosta koriste maslac naravno u optimalnim kolicinama kako bi popunili dnevni unos

              Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
              Misliš na kikiriki maslac ili običan? Ima boljih izvora masnoća, ali ako uleti malo kikiriki maslaca nije bed.
              Last edited by kelly; 04-05-16, 22:59.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                kikiriki maslac je vrh što se tiće izbora masnoća.

                Comment


                • #9
                  Mislim da je riblje ulje najbolje, pa laneno i maslinovo.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Slazem se sa kelly-em u vezi masti.A sto se tice krutih masti mogu ici orastasti plodovi.Evo moj primjer ja kada radim masu vecu prednost dajem mastima cak i do 1.5g po kg jer mi mnogo bolje odgovaraju kao nutrijent tj.ne uspavljuju me.A i mislim da je bolja insulinska osjetljivost kada ne ides visoko sa UH tj.ne narusavas je.
                    Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                    Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by alexxx View Post
                      A sto se tice krutih masti mogu ici orastasti plodovi.
                      Da, orašasti plodovi su isto odličan izvor masnoća, i sjemenke, najbolje su mi sjemenke bundeve, jako važne za zdravlje muškarca.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Sva hladno prešana nerafinirana ulja nepržena- dobar izvor masti (laneno, sezamovo,maslinovo)

                        Svi orašasti plodovi- dobar izvor masti naravno u umjerenim količinama, najbolji je badem

                        maslac od kikirikija sadrži kikiriki i maslinovo ulje što su u principu kvalitetne masti.

                        kokosova mast/ulje- iako sadrži zasičene masne kiseline smatra ih se jako zdravim u malim količinama i dobra je za pečenje

                        riblje ulje-dobar

                        biljna ulja tipa 10kn/l ne valjaju dreka. ta su ulja prošla proces hidrogenizacije da bi im se produžio rok trajanja i da bi bila stabilnija pri većim temperaturama.

                        za pečenje/ prženje koristi masti koje su pri sobnoj temperaturi u krutom stanju: maslac, kokosov maslac, svinjska mast itd...(izbjegavaj margarin)

                        te su masti stabilnije pri večim temperaturama i ne postanu trans masti-najnezdravije kancerogeno smeće

                        što prirodnije to zdravije...

                        pokušaj što manje peći i pržiti na masti/ulju ali ako moraš koristi navedeno gore.

                        kuhaj, dinstaj, peci na papiru za pečenje. sve je samo stvar navike

                        Comment

                        Working...
                        X