Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plan prehrane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plan prehrane

    Pozdrav,

    Znaci slozio sam si prehranu pa bi molio komentar.

    Znaci 34 god 75kila. Plan je ici na clean bulk.

    Radim split 3+1
    1. DORUCAK kcal prot ug hid mast
    zobene 100g 372 13,5 59 7
    mljeko 3dcl 120 9,6 14,1 2,7
    banana 100 1 23 0
    tot 592 24,1 96,1 9,7
    +30gr whey
    2 MEDU
    jaje200g 300 25,2 1,5 20
    tot 300 25,2 1,5 20
    3. PreWM
    pureca prsa200g 300 60 0 2
    riza 150g 519 12,3 108,8 2,3
    povrce 100g
    tot 819 72,3 108,8 4,3
    4. PostWM
    pureca prsa200g 300 60 0 2
    riza 100g 346 8,2 72,5 1,5
    povrce 100g
    tot
    646 68,2 72,5 3,5
    +30gr whey

    I prije spavanja popijem jos jednu mjericu whey-a. Tu ce ici uskoro jos jedan obrok cim dignem kalorije.

    Nisam odma htio nabiti previse kalorija.

    To ispada ukupno 2769 kcal od cega 264 gr proteina odnosno 38%
    290 gr UH 42%
    45 gr masti 15%

    Ocito fali jos masti i kalorija opcenito pa ce sljedeci obrok prije spavanja ici u tom smjeru.

    Bilo kakav drugi komentar je dobrodosao.

  • #2
    Pozdrav, puno previse proteina, ovo ispada 3.5 grama / kg. Tolko proteina nema sanse da tijelo iskoristi, samo nepotrebno opterecivanje organizma. Whey uzmi jednom dnevno..poslje treninga.
    Last edited by picok; 07-09-16, 15:45.

    Comment


    • #3
      "what picok said" pojačaj masti odmah smanji proteine. gledaj cca 2.2-2.5 g po kg
      umjesto whey-a navečer uzmi posni sir iz lidla i rokni pol pikse, posni sir je pun sporo probavljivih proteina (caseina)
      ako ga nemožeš smisliti ( ko ja) stavi ga u blender sa deci vode zmiksaj i na eks...
      pošto ti je tdee sa tvojom kilažom visinom i godinama (računajući da treniraš 3-5 puta tjedno) oko 2700 ti si trenutno na održavanju
      podebljaj na 3000. to bi ti bio lean bulk s obzirom da je standard 500 kcal gore ti odi 300 i prati vagu.
      moj savjet ubaci si 50-100 grama zobene kaše sat-sati pol prije treninga. dat će ti dugotrajniju energiju od riže.
      maslac od kikiriikija predvečer neka ti popuni manjak masti..

      Comment


      • #4
        Smanjio proteine, pojacao kalorije na 3000, sad cemo vidjet za 2 tjedna sta kaze vaga.Hvala na savjetima.

        Ubacio sam jucer maslac od kikirikija 100g prije spavanja.

        Posni jos nisam ukomponirao u prehranu ...nesto odvratnije nisam probao u zivotu, ovo sa blenderom bi mogao probati...


        Comment


        • #5
          Probaj ukombinovati posni i maslinovo ili bucino ulje.Ima bas lijep okus.

          Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

          Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

          Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

          Comment


          • #6
            Pa iskreno, neznam ni di da sad uvalim posni jer imam previse proteina u prehrani....

            Comment


            • #7
              jedeš puretinu 2 puta dnevno. po meni kvalitetna zobena kaša u preworkout meal-u ti bolje radi od puretine i riže dugotrajnija energija a tu češ dobit luft za posni navečer.
              -100g zobenih, 2 deci mlijeka (ili vode ako si hardcore) 10 grama meda ili dekstroze i 10 g wheya- imaš brze i spore UH, proteina iz mlijeka i whey-a.
              puretinu i rižu ostavi za poslije treninga.
              da odvratan je do bola ovaj iz lidla je jedini donekle jestiv.
              250posnog stavi sa deci i pol vode u blender illi sa štapnim mikserom i na eks. nema druge.

              Comment


              • #8
                Moze, ukomponirat cu.

                Samo da potvrdim...znaci vec ujutro jedem 100g zobenih. Govoris da unatoc tome ubacim jos i zobenu kasu?

                Comment


                • #9
                  Možeš jesti i svježi sir, ako ti je posni presuh, ali onda smanji masti iz drugih izvora. Inače ja sam posni posuo cimetom, kakaom, mljevenom paprikom, maslinovim uljem itd, i onda lakše klizi.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    da. 150 g riže ti ima 120 g UH a samo 10g P s tim da ima podosta veliki glikemijski index (80.85) to ti je puno jednostavnih ugljikohidrata i ako treniraš 30+ min, padne ti razina šećera osim ako se ne suplementiraš i opada kvaliteta treninga
                    dok u 100g zobenih imaš 65-70UH i 15g P glikemijski 15

                    Comment


                    • #11
                      Hvala decki,

                      Potrudit cu se onda sa posnim, neka bude sve po p.s.-u. Ma ja isto koristim brdo zacina na sve zivo. Bio sam jedan dan skuhao zeni piletinu i rizu onako bez icega pa je skoro pala u nesvjest.

                      Od tada mi ona kuha pa je sve puno jestivije, tj zacinjenije.

                      I zobenu kasu ubacujem, ionako mi nju lakse pojest nego rizu.

                      Comment

                      Working...
                      X