Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sokovi i izotonicni napitci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sokovi i izotonicni napitci

    Evo jedno pitanje vezano za ovaj napitak, dakle koliko je koristan za konzumiranje i da li da se uzima prije, tijekom ili poslije treninga?
    Sadrzi Glukozu, saharozu i Palatinozu kao izvor UH, ali isto tako bogat je sa kalijem i vitaminima C I E, tako ako netko zna malo vise o tim sastojcima moze li mi pojasniti na koji nacin su korisni?

  • #2
    Re: Jamica PRO sport izotonik

    Jamnica Pro Sport sadrži 6% voćnog soka te 100 % preporučenih dnevnih količina cinka i vitamina B, C i E, minerale, fruktozu te šećer palatinozu kao novost na hrvatskom tržištu. Šećer palatinoza (izomaltuloza) se sporije absorbira u krvotok i daje energiju kroz duže vrijeme te ne izaziva naglo lučenje inzulina. Vitamini B, C i E osiguravaju potrebno stvaranje energije i iskorištavanje kisika u metabolizmu dok minerali reguliraju ravnotežu tjelesnih tekućina te su nužni za normalan prijenos živčanih impulsa i mišićnu aktivnost. Pri povećanim tjelesnim naporima znojenjem se gubi mnogo vode, a s njom i elektroliti nužni za obavljanje važnih tjelesnih funkcija. Unošenjem vode u organizam nadoknađuje se volumen izgubljene tekućine, ali ne i elektroliti. Izotonični napitci, osim vode, sadrže i tijelu potrebne elektrolite nužne za pravilnu rehidraciju i imaju najbržu resorpciju iz probavnog sustava.

    Pri povećanim tjelesnim naporima znojenjem se gubi mnogo vode, a s njom i elektroliti nužni za obavljanje važnih tjelesnih funkcija. Unošenjem vode u organizam nadoknađuje se volumen izgubljene tekućine, ali ne i elektroliti. Izotonični napitci, osim vode, sadrže i tijelu potrebne elektrolite nužne za pravilnu rehidraciju i imaju najbržu resorpciju iz probavnog sustava.

    Budući da je mehanizam žeđi u organizmu slabije razvijen te se u pravilu osjećaj žeđi javlja kad već dođe do blage dehidracije, preporučuje se konzumaciju Jamnica Pro Sport izotonika rasporediti prije, tijekom i nakon treninga ili natjecanja. Jamnica Pro Sport najbrže nadoknađuje izgubljenu tekućinu i elektrolite u organizmu te osigurava energiju kroz dulji vremenski period.

    vitamini.hr
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

    Comment


    • #3
      Re: Jamica PRO sport izotonik

      Ako je tako onda je to dobra stvar.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Jamica PRO sport izotonik

        Ovo ti je bolje a i ispadne ti jeftinije...

        UNISPORT - 1000 ml
        13

        Comment


        • #5
          Re: Jamica PRO sport izotonik

          Originally posted by Tomek
          Ovo ti je bolje a i ispadne ti jeftinije...

          UNISPORT - 1000 ml
          Da, ispadne litra 2,07 kuna.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Jamica PRO sport izotonik

            zanimljivo

            Comment


            • #7
              Iso sport izotonični napitak?

              zanima me dali je dobro pit iso sport izotonicni napitak?
              cuo sam da je to katastrofa i da nevalja pit pa jel ima tko kaki komentar na to.

              Comment


              • #8
                Re: Iso sport

                ma voda brale,kakvi iso,kakvi sokići,kakvi bakrači
                ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                Comment


                • #9
                  Re: Iso sport

                  znam i pijem samo VODU, nego bas sam danas cito sastavke ima dosta vitamina i minerala
                  cinka, kalcija .....

                  Comment


                  • #10
                    Re: Iso sport

                    Ima fruktoze, a tih vitamina ima u tako malim dozama.

                    U vezi fruktoze: http://www.building-body.com/Zato-izbje ... ninga.html

                    Pa ti vidi jel to super sonično izotonično piće.
                    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                    Comment


                    • #11
                      Re: Iso sport izotonični napitak?

                      ok, hvala na odgovoru!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Iso sport izotonični napitak?

                        moj stari je popio to kad se vec ugrijalo i kasnije se je isro ko životinja

                        Comment


                        • #13
                          Re: Iso sport izotonični napitak?

                          Originally posted by jocAGM
                          moj stari je popio to kad se vec ugrijalo i kasnije se je isro ko životinja
                          Get fit or die trying!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Iso sport izotonični napitak?

                            Pun k... secera

                            Comment


                            • #15
                              Re: Iso sport izotonični napitak?

                              Originally posted by jocAGM
                              moj stari je popio to kad se vec ugrijalo i kasnije se je isro ko životinja
                              omfg!
                              Masa je mama a definicija je baba!

                              Comment

                              Working...
                              X