Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Ne malo, već umro bih od gladi da pratim tvoj jelovnik, kad smo kod količina. Jer 24h raditi nije malo, i nebi ni meni bio prvi put. Samim time budan si 50% više nego inače, sto zahtjeva još toliko hrane!

    Jedino što ti tu mogu preporučiti da ubacis jedno 5 jaja uz one zobene i whey ujutro. Podebljaj meso na barem 200tinjak g/obrok (meni često treba i 0.5kg)
    Pazi da ti ona dinstana riža nije pre masna tj. natopljena uljem.

    Slozi si 3-4 one plastične kutijice, u svaku metni riže, komadinu mesa i malo povrća ako zelis. Kruh ti netreba.
    Uzmi si tunu u salamuri ili u umaku od rajčice, posni sir uredno cijeli strusi (500g) u dva obroka (tj.250g/obrok).
    To je to kaj mi pada na pamet u ove kasne sate, dobro odspavaj nakon posla, nazderi se, odi na trening, požderi i odmah nazad u krevet, zatvaraj rolete i zakljucaj vrata sobe, vate u uši, krmi do idućeg dana i ko novi bus.
    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

    http://www.facebook.com/adoni.costo
    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      pa da odgovorim na prvo. cilj mi je skinut malo kila(tj malo vise)inace se trudim da mi obroci budu relativno takvi(sto kolicinski sto namirnica radi) nazalost tunu ne mogu jesti jer ne volim nazalost nista sto je iz mora(osim soli)volio bih da mogu jesti,ali ne ide. probao sam hrpu stvari i samo mi se gadi i povraca od toga. da da na posao nanasam psasticne posudice jucer sam poslije 12h smjene mazno 30g whey+30gdex za pwm onda kuhanje rucka za danas i spavanje. sutra poslije posla nema bas spavanja. mozda 2-3h- starom ocu treba pmoc cjepat drva tako da nije teretana i vijanje zeljeza nego batinjanje sjekirom hvala na savijetima.
      This is your life and it’s ending one minute at a time

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        više jedi u manjim obrocima to ti je moj savjet..poslusaj kolege evo ja sam sad npr..za dorucak pojeo 150 g mesa( svinjetina je u pitanju ali nije masna ) 2 jaja na oko i 75 g crnog kruha....sad ide kavica i za sat i pol trening

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Originally posted by dimitrov1993 View Post
          više jedi u manjim obrocima to ti je moj savjet..poslusaj kolege evo ja sam sad npr..za dorucak pojeo 150 g mesa( svinjetina je u pitanju ali nije masna ) 2 jaja na oko i 75 g crnog kruha....sad ide kavica i za sat i pol trening
          pa mislim da i jedem u manjim obrocima...bar mislim??!! nije da se prezderavam...evo dorucak mi je bio zob(100g) sa 50g proteina(30g whey+20gcasein) sada sam mislio maznut mrkvicu,ali da me ubijes nisam gledan i ziher ne budem bio do negdje 2h. onda rucak
          i to 150g svinjskog filela i povrce sa 60g rize(ne kuhane) sada koliko ima kuhana ne znam( e i da...usput pitanje- da li se riza mjeri tezina kad je kuhana ili sirova) poslije kavica,mozda mrkva. vecera posni sir i 150g svinjetine(naravno ne masne) i to mi je to u principu sto se obroka tice...mislim da mi i nisu bas preveliki..ili???
          This is your life and it’s ending one minute at a time

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            @dominik11 - gledaj prvenstveno da ti imaš 98kg, premalo je to hrane, jednostavno ces "umrtvit" metabolizam, slobodno pojedi kao sto je, Scudi, rekao. Ti kako si naveo sto si jeo imas 3 obroka koja su prepremala. Definitivno poslusaj gore, Scudija i dodaj na to sve barem duplo hrane...i riža se važe sirova.
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              Originally posted by hardstyle91 View Post
              @dominik11 - gledaj prvenstveno da ti imaš 98kg, premalo je to hrane, jednostavno ces "umrtvit" metabolizam, slobodno pojedi kao sto je, Scudi, rekao. Ti kako si naveo sto si jeo imas 3 obroka koja su prepremala. Definitivno poslusaj gore, Scudija i dodaj na to sve barem duplo hrane...i riža se važe sirova.
              aha ok(za rizu mislim)...budem onda probao stavit vise hrane,ali kad jednostavno nisam gladan...nije da za obroke ne znam koliko jedem puno....rekao bih umjereno tj normalno....i jedem kad sam gladan...nemam bas fiksna vremena....vise-manje zbog posla. radim u hitnoj kao tehnicar i ponekad se zaredaju 2-3-4 intervencije za redom pa umjesto oko 1-2h jedem oko 4h(to je samo primjer-ponekad drugacije) i slicno je za dorucak i veceru-zavisi o smjeni
              This is your life and it’s ending one minute at a time

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Pozdrav. Ovako htio bi samo upozorit na jednu cinjenicu koju sam eksperimentirao u zadnje vrijeme s obzirom na neke stvari koje sam citao na netu. Zeleni caj nemojte piti prije treninga niti u obroku nakon jer totalno unisti ucinak inzulinske osjetljivosti i pwn opce ne radi kako spada ako popijem zeleni caj prije treninga. Jos ako stavite limun u zeleni caj pojacavaju se njegova svojstva. Naprosto je prejak antioksidans i unisti sav efekt koje vježbanje ima na osjetljivost misica na inzulin nakon vježbanja i nakon sto popijem pwn ne djeluje ni priblizno kao inace, tj gotovo opce ne. I druga stvar koju sam primjetio kod koristenja multivitamina dualtabs ako poslije njega popijem 2 salice zelenog caja onda opce ne pisam flourescentno, a dok ne popijem zeleni caj pisam flourescentno pa ocito to ima nekog efekta tu isto na iskoristivost vitamina. Ako ima jos netko slicnog iskustva nek slobodno napise. U svakom slucaju vise ne namjeravam pit zeleni caj ni nista sto je jaki antioksidans prije ni poslije treninga, niti uzimat multi i zeleni caj u isto vrijeme.

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  A čekaj, mene samo zanima kako si ti to konkretno primjetio da: "pwm ne djeluje ni priblizno kao inace, tj gotovo opce ne."?

                  Znam da postoje istraživanja koja pokušavaju povezati antioksidanse i inzulinsku osjetljivost, ali baš da ti osobno možeš to osjetiti?! :S
                  Originally posted by magarac
                  pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                  dzaba mu sve

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Originally posted by Homemade View Post
                    Pozdrav.
                    Udarit cu te...


                    Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2
                    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                    http://www.facebook.com/adoni.costo
                    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      giphy.gif

                      ...........
                      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                      Fak me, right?

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        toliko o istrazivanjima koje sami na sebi sprovodite :P
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by dominik11 View Post
                          aha ok(za rizu mislim)...budem onda probao stavit vise hrane,ali kad jednostavno nisam gladan...nije da za obroke ne znam koliko jedem puno....rekao bih umjereno tj normalno....i jedem kad sam gladan...nemam bas fiksna vremena....vise-manje zbog posla. radim u hitnoj kao tehnicar i ponekad se zaredaju 2-3-4 intervencije za redom pa umjesto oko 1-2h jedem oko 4h(to je samo primjer-ponekad drugacije) i slicno je za dorucak i veceru-zavisi o smjeni
                          gledaj da uneses 2g proteina po kg kroz dana kad god i u koliko god obroka, ugljikohidrate tempiraj u dorucku i oko treninga (znaci, obrok prije treninga i poslije treninga ne racunajuci PWM) - no realno mozes i masti prije treninga, to trebas probati, nekom pase jedno, nekome drugo kad ju u pitanju energija i pumpa na treningu...kad si vec u intervencijama svako malo sto mi je poznato, uvijek sa sobom mozes u džepu imati nesto orasa/badema i sl. za prigrist da barem uneses dobar dio masti tijekom dana, pred spavanje pojedi jaja slobodno ili u vec spomenutom dorucku sa zobenima, vidi kako ti odgovara. Zbilja ne trebas imati opterecenje u glavi kad ces tj. u koje doba nesto pojesti, samo prati vise manje tijelo i jedi slobodno 2, 3, 4, obroka na dane kada si u gužvi, nista ti nece naskoditi, ali mozes recimo i natašte odraditi trening, znaci prije toga samo popijes kavu, npr. dođeš s posla, a nisi jeo prethodnih 3-5h, slobodno i bezbrizno popijes kavu koja ce te malo zatvoriti i zavarati kruljanje u zeludcu, a trening ce opet biti odlican i imat ces puno energije jer je tijelo u situaciji kada nista dugo ne konzumiras spremno sve ekspresno iskoristiti, tako da ce kofein odlicno djelovati u tom trenutku za razliku kada popijes kavu nakon obroka ili nesto prije treninga, a imao si obrok 1h prije...to opet trebas probati i vidjeti, ja ti samo kazem kako sam ja probao i primjetio. Znaci malo se tjeraj na veci unos hrane nego inace, zadovolji osnovne potrebe za proteinima prvenstveno, a onda trpaj na silu uh i m ovisno koliko si zacrtao. Vec ce se tijelo naviknuti na to. Jer gle, ja sad na masi doslovno trpam hranu u sebe i opet kile idu sporo, tu bude dana i po 5000kcal+ ciste hrane, a zapravo nisam ni svjestan koliko potrosim tokom dana i u treningu sto mi je znak da moram jos vise jesti, prati takve neke parametre i jbg, jednostavno moras manipulirat ponekad tijelom da bi uspio u onome sto si si zacrtao, ali drzi se opet nekih osnova. Definitivno, ponavljam, eksperimentiraj
                          KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Originally posted by Dida View Post
                            A čekaj, mene samo zanima kako si ti to konkretno primjetio da: "pwm ne djeluje ni priblizno kao inace, tj gotovo opce ne."?

                            Znam da postoje istraživanja koja pokušavaju povezati antioksidanse i inzulinsku osjetljivost, ali baš da ti osobno možeš to osjetiti?! :S
                            Kak nebi mogao osjetit, nakon sto popijes pwn inace osjetis punjenje u misicima i napusu se nakon nekih 30 minuta kad se pwn probavi, a i osjetis pojacan protok krvi u misicima, lagano zarenje. A i obrok nakon treninga nakon sto se najedem rize misici se napune glikogenom i postanu okrugliji i puniji. A kad sam uzimao zeleni caj sa limunom prije treninga i nakon treninga sa obrokom to se nije desavalo. Uostalom probajte sami al na mene sigurno djeluje tako.

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Originally posted by hardstyle91 View Post
                              gledaj da uneses 2g proteina po kg kroz dana kad god i u koliko god obroka, ugljikohidrate tempiraj u dorucku i oko treninga (znaci, obrok prije treninga i poslije treninga ne racunajuci PWM) - no realno mozes i masti prije treninga, to trebas probati, nekom pase jedno, nekome drugo kad ju u pitanju energija i pumpa na treningu...kad si vec u intervencijama svako malo sto mi je poznato, uvijek sa sobom mozes u džepu imati nesto orasa/badema i sl. za prigrist da barem uneses dobar dio masti tijekom dana, pred spavanje pojedi jaja slobodno ili u vec spomenutom dorucku sa zobenima, vidi kako ti odgovara. Zbilja ne trebas imati opterecenje u glavi kad ces tj. u koje doba nesto pojesti, samo prati vise manje tijelo i jedi slobodno 2, 3, 4, obroka na dane kada si u gužvi, nista ti nece naskoditi, ali mozes recimo i natašte odraditi trening, znaci prije toga samo popijes kavu, npr. dođeš s posla, a nisi jeo prethodnih 3-5h, slobodno i bezbrizno popijes kavu koja ce te malo zatvoriti i zavarati kruljanje u zeludcu, a trening ce opet biti odlican i imat ces puno energije jer je tijelo u situaciji kada nista dugo ne konzumiras spremno sve ekspresno iskoristiti, tako da ce kofein odlicno djelovati u tom trenutku za razliku kada popijes kavu nakon obroka ili nesto prije treninga, a imao si obrok 1h prije...to opet trebas probati i vidjeti, ja ti samo kazem kako sam ja probao i primjetio. Znaci malo se tjeraj na veci unos hrane nego inace, zadovolji osnovne potrebe za proteinima prvenstveno, a onda trpaj na silu uh i m ovisno koliko si zacrtao. Vec ce se tijelo naviknuti na to. Jer gle, ja sad na masi doslovno trpam hranu u sebe i opet kile idu sporo, tu bude dana i po 5000kcal+ ciste hrane, a zapravo nisam ni svjestan koliko potrosim tokom dana i u treningu sto mi je znak da moram jos vise jesti, prati takve neke parametre i jbg, jednostavno moras manipulirat ponekad tijelom da bi uspio u onome sto si si zacrtao, ali drzi se opet nekih osnova. Definitivno, ponavljam, eksperimentiraj
                              ej pozzz. puno ti hvala na oprisnom odgovoru. dao si si truda napisat sve to i hvala ti. budem kako kazes malo vidio sto mi tijelu najbolje pase i tako radio...hvala jos jednom
                              This is your life and it’s ending one minute at a time

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Originally posted by Homemade View Post
                                Kak nebi mogao osjetit, nakon sto popijes pwn inace osjetis punjenje u misicima i napusu se nakon nekih 30 minuta kad se pwn probavi, a i osjetis pojacan protok krvi u misicima, lagano zarenje. A i obrok nakon treninga nakon sto se najedem rize misici se napune glikogenom i postanu okrugliji i puniji. A kad sam uzimao zeleni caj sa limunom prije treninga i nakon treninga sa obrokom to se nije desavalo. Uostalom probajte sami al na mene sigurno djeluje tako.
                                Meni bas nestane pumpa kad popijem/pojedem pwm....ali zarenje hahahaha
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X