Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

    Prvo da se predstavim. Znaci imam 14 godina. Imam problem sa masom; 90 kg, visina; 171.
    Moze li mi netko napisati kojom prehranom i kojim vjezbama da skinem visak kilograma i doteram tijelo u red u uzmimo realnom vremenu u kojem se to moze dostici. Nemam nikakvu fizicku spremu. Ukratko od "opreme" kod kuce imam 2 utega (30 kg i 15 kg), vjezbe koje u zadnjih par tjedana radim su sklekovi i trbusnjaci (sklekove sam poceo od nule sada mogu do 12 komada) a trbusnjaka mogu mozda 40. Citao sam na internetu da je mrtvo dizanje dobro za rad misica, dali bih smio to raditi? Mozda bi mogli preporuciti neke vjezbe s cim bi dizao "tempo" svaki tjedan dva.

    Dnevno kretanje mi je 5-6 nekad i po 15 km. Kako kad.

    Ajmo sad malo na prehranu. Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca, te koji su dobri dodatci prehrani (od sumecih tableta jer sam financijski omogucen samo na to). Problem je sto putujem iz naselja u grad kako bi isao u skolu i u popodnevnoj smjeni se vracam kuci oko 20:00 h, a od kuce idem oko 15 do 12. Znaci sta bih trebao jesti za dorucak rucak i veceru (ili da nju izbjegavam). Znaci treba mi netko sa savjetima kako bih uskladio unos kalorija i svakodnevno vjezbanje.

    Btw kad/ako smrsavim kakve bi vjezbe morao raditi za povlacenje koze (nakon mrsavljenja od vise desetaka kilograma kod nekih ljudi sam vidio da se "objesi" koza) te dali se to moze ukloniti nekim odredjenim vjezbama i kojim?

    Hvala )

  • #2
    Re: Prehrana

    Previše pitanja i to onih najosnovnijih...čitaj portal i forum, šta drugo da ti kažem...
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

      Originally posted by pocetnik14 View Post
      Dnevno kretanje mi je 5-6 nekad i po 15 km. Kako kad.

      kako se krećeš? autobusom?
      Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

      Comment


      • #4
        Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

        teretana 3 puta tjedno, cardio 3 puta tjedno, sve ti je servirano na forumu, na tebi je da se posluzis
        prehrana-izracunaj bazalni metabolizam i unosi 500kalorija manje od izracunatog, jelovnike ces nac na forumu
        ako ces mrsavit kako spada nebi trebao imat previse problema sa kozom, mrtvo, cucanj i benc također mozes radit, ali nek ti neko pokaze ili nauci preko neta... nez sta da ti drugo kazem, osim da citas, citas i citas

        Comment


        • #5
          Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

          inace idem pjeske autobusom predjem 30-ak km dnevno..

          Comment


          • #6
            Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

            Svaka čast na sklekovima svaki put jedan više i doći češ do 100 bez problema. Ako sam dobro shvatio nemaš financijskih mogućnosti za teretanu , suplementi ti ne trebaju još si mlad i tijelo ti može napraviti čuda. Opiši mi svoj dnevni unos hrane, pa da ti kažem savijete.Za višak kože se nemoj bojati jer ti tijelo radi i nečeš izgubiti 10 kg u 3 mj nego postepeno. Uz sklekove i trbušne trebao bi obavezno trčati barem 5 puta tjedno po sat i pol. Znam da ti se to čini kao znanstvena fantastika ali polako svaki tjedan sve više i i više. Naj bitnija ti je motivacija. Prije trčanja savjetujem ti da napraviš sklekove i čučnjeve i trbušne i tek onda da kreneš trčati tako da ti se tijelo već zagrijalo i ubrzati ćeš topljenje masnoća. Probaj jesti barem 4 obroka dnevno. Nemoj preskakati večeru samo pojedi nešto lagano. Napiši obavezno kaj jedeš.

            VENI VIDI VICI

            Comment


            • #7
              Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

              trčati 5 puta tjedno po sat i pol??
              dovoljno mu je da otrci hiit 3 puta tjedno po 10-20min, ovo je bb forum, a ne maratonski forum

              Comment


              • #8
                Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

                Neka trci sat, sat i pol. Tempo malobrze od brzog hoda. Kaj ce dobiti sa 20 min. Koliko treba da mu se mast pocne topiti. Ne prije od 40 min.

                VENI VIDI VICI

                Comment


                • #9
                  Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

                  aco hvala ti puno sto bi mi htjeo pomoci. znaci ujutro 8-11 h vecinom pojedem 2 dugacke hrenovke 60 g kruha (znaci 2 snite kruha) podgrijano u mikrovalnoj ili ako sam ujutro u smjeni pojedem veliki sendvic. Rucak uglavnom neka supa i jos jedan obrok uz to znaci rucak u dva slijeda uglavnom 2 komada mesa sa pecenim krumpirom (krompirom kako god) i 2 snite kruha. izmedju rucka i vecere uglavnom pojedem 3 jabuke i za veceru pokusavam nesto sto nije kaloricno tolko. a kad sam popodne u smjeni znaci prije skole pojedem navedeni dorucak (rucak jos nebude gotov) za rucak pojedem veliki sendvic a vecera bude poslije osam tako da jedem ono sto je bilo za rucak.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

                    Izbaci kruh maksimalno. Od salme jedi pileca prsa. Ubaci jos dva medu obroka(voce).Makni majonezu i takve gluposti. Jedi Jaja, posni sir, tuna, pileci i pureci filei, jednom tjedno crveno meso, puno povrca, rizu. Smanji tjesteninu, krumrir.. Makni gazirane sokove i slatko. Pij puno vode 2-3 litre na dan. Obavezno jedi 5 obroka( 2 puta voce ). Malo po malo, nisu kile od jucer.

                    VENI VIDI VICI

                    Comment


                    • #11
                      Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

                      jkada jedes tjesto, krumpir, rizu ne jedi kruh.

                      VENI VIDI VICI

                      Comment


                      • #12
                        Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

                        http://www.fitness.com.hr/prehrana/n...-kalorija.aspx. to ti je tablica kalorija proteina i masti za najosnovnije namernicama. Trebao bi dnevno unosti barem 1,5 grama po kili proteina( bjelancevina), 2-3 grama ugljiko hidrata po kili i max 1 gram masti po kili

                        VENI VIDI VICI

                        Comment


                        • #13
                          Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

                          Trebao bi dnevno unosti barem 1,5 grama po kili proteina( bjelancevina), 2-3 grama ugljiko hidrata po kili i max 1 gram masti po kili

                          znaci nekontam ovo.. koliko grama bi trebao unositi proteina ako imam 89 kila

                          Comment


                          • #14
                            Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

                            stari moj jesi se zapleo... nije 1,5 grama po kili PROTEINA vec 1.5(ili 2) grama PROTEINA po KILOGRAMU VLASTITE TEZINE...
                            tako da bi ti trebao unositi 130-180g proteina... i ja bih ti preporucio da smanjis te sendvice a da se uhvatis jaja, posnog sira i tune...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

                              vidim da mi svi pisu da jedem tunu... nastojat cu kupovati sendvice od tune ako preskocim koji obrok (to se prije nije dogadjalo DD )
                              kako je aco rekao kruh cu probat izbacit. vodu sam vec poceo pit polagano. prije sam pio samo sokove. sada pijem pola litre soka 0.7 litara vode i preko 2 litre caja (borovnica sumsko voce i sipak)

                              Comment

                              Working...
                              X