Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moja prehrana za masu -

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moja prehrana za masu -

    Bok,

    Visok sam 183 cm i težak 92 kg, nisam trenirao 2 godine i izgubio sam 16 kg.
    Plan se bazira na 6 mjesec mase, a tek onda dolazi definicija.
    Temelji se na broj jedan: PREHRANI
    broj dva: DODACIMA PREHRANI
    broj tri: TRENINGU ( TRI PUTA TJEDNO PON-SRI-PET) + SUB KARDIO 30 MIN

    Suplementi za masu kroz tih 6 mjeseci: GROŽĐANI ŠEĆER , DYMATIZE KREATIN, DYMATIZE ELITE WHEY, DYMATIZE MEGA MASSS, DYMATIZE GLUTAMIN, DYMATIZE XPAND XTREME, TWINLAB DAILY ONE.

    EVO TABLICA KAKO UZIMAM KOJI DAN:

    PRVIH 60 DANA http://img401.imageshack.us/img401/9243/prvih60dana.png

    DRUGIH 60 DANA http://img37.imageshack.us/img37/6536/drugih60dana.png

    TREĆIH 60 DANA http://img98.imageshack.us/img98/2319/treih60dana.png

    U tablici piše koliko čega dnevno normalno da nije sve jedan obrok osim mega masse ( kreatin i glutamin i whey zajedno ........)
    Last edited by kelly; 04-11-11, 12:52.

    VENI VIDI VICI

  • #2
    Re: Moja prehrana za masu -

    Ti misliš živit na suplementima ili?

    Ovo nije prehrana za masu, ne znam šta bi reko šta je ovo, naveo si neke ogromne tablice sa suplementima.
    Ne vidim nikakav obrok, jestivi, krute hrane... ništa nema

    Ni trening nisi napisao. Ako te suplemente ubaciš u kvalitetnu i dobro raspoređenu prehranu onda će biti nešto. No ako budeš jeo bezveze i pio to dobit ćeš samo sala, jer mega mass ima pun k UH-a u sebi.
    Ovo je ok u PWM-u, ali ne znam zašto ovaj mega mass? Staviš u PWM još 30-60 g glukoze i eto ti perfektan PWM.

    No opet, ništa nema bez prehrane, ne znam šta planiraš jer ništa nije navedeno

    Comment


    • #3
      Re: Moja prehrana za masu -

      Originally posted by pavlek View Post
      Ti misliš živit na suplementima ili?

      Ovo nije prehrana za masu, ne znam šta bi reko šta je ovo, naveo si neke ogromne tablice sa suplementima.
      Ne vidim nikakav obrok, jestivi, krute hrane... ništa nema

      Ni trening nisi napisao. Ako te suplemente ubaciš u kvalitetnu i dobro raspoređenu prehranu onda će biti nešto. No ako budeš jeo bezveze i pio to dobit ćeš samo sala, jer mega mass ima pun k UH-a u sebi.
      Ovo je ok u PWM-u, ali ne znam zašto ovaj mega mass? Staviš u PWM još 30-60 g glukoze i eto ti perfektan PWM.

      No opet, ništa nema bez prehrane, ne znam šta planiraš jer ništa nije navedeno
      uz pravilnu prehranu uzimam i ove suplemente. Kao kaj piše tablica se odnosi na suplemente. Jedem 4 puta dnevno plus 3-4 puta suplementi. Trening nisam ni opisao.

      VENI VIDI VICI

      Comment


      • #4
        Re: Moja prehrana za masu -

        Zobene pahuljice, jaja, pileći - pureći filei, riba, biftek, riža, integralni kruh, sve moguće povrće, jabuke, banane, posni sir ( smo kupljen u lidlu jer je predobar ), maslinovo ulje, kikiriki, pistacije,........ Svaki tijedan jedan dan varam i ne pazim na unos. UH proteina i masti. Unosim cca 6 grama UH i skoro 3g proteina i pazim da masti budu 1 gram

        VENI VIDI VICI

        Comment


        • #5
          Re: Moja prehrana za masu -

          Originally posted by aco1705 View Post
          Zobene pahuljice, jaja, pileći - pureći filei, riba, biftek, riža, integralni kruh, sve moguće povrće, jabuke, banane, posni sir ( smo kupljen u lidlu jer je predobar ), maslinovo ulje, kikiriki, pistacije,........ Svaki tijedan jedan dan varam i ne pazim na unos. UH proteina i masti. Unosim cca 6 grama UH i skoro 3g proteina i pazim da masti budu 1 gram
          Dobar izbor namirnica. Svaka čast, ljudi ne kuže da se od smeća ne raste pa jedu junk i čude se što nema rezultata.

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Moja prehrana za masu -

            Hvala. Samo sam trazio potvrdu za suplamente. Prehrana je po meni 70% , a ostalo je trening.

            VENI VIDI VICI

            Comment


            • #7
              Re: Moja prehrana za masu -

              Originally posted by aco1705 View Post
              Hvala. Samo sam trazio potvrdu za suplamente. Prehrana je po meni 70% , a ostalo je trening.
              Prehrana je super, sve namirnice su odlične + vjerovatno si ih pravilno rasporedio

              Što se tiće suplemenata, mislim... Vjerovatno znaš da nisu magičan prah itd itd. Da je velik dio toga u prehrani i treningu. Suplemente stavljamo na treće mjesto. Neki postignu svoj cilj i bez suplemenata a neki sa suplementima. Ovisi o financijama, ako si ti možeš toliko suplemenata priuštit samo deri onda, suplementi će ti pomoći da svoj cilj donekle brže ostvariš, dok isto to možeš i s prehranom, ali sporije.

              Et to je šta ja mislim o tome, moram naglasit ovo jer me često za**baju

              Comment


              • #8
                Re: Moja prehrana za masu -

                Osnovne suplemente bi svi sportaši trebali uzimati, i nije istina da se može bez njih.
                Sportaši se više troše i trebaju više nutrijenata koje sa hranom ne možemo unijeti u dovoljnim količinama.

                Nemojte stalno podcjenjivati suplemente. Suplementi nisu potrebni ljudima koji ništa ne rade, ali sportašima su itekako potrebni.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Moja prehrana za masu -

                  Originally posted by kelly View Post
                  Osnovne suplemente bi svi sportaši trebali uzimati, i nije istina da se može bez njih.
                  Sportaši se više troše i trebaju više nutrijenata koje sa hranom ne možemo unijeti u dovoljnim količinama.

                  Nemojte stalno podcjenjivati suplemente. Suplementi nisu potrebni ljudima koji ništa ne rade, ali sportašima su itekako potrebni.
                  pa i nije to bas tako kako tvrdis "Osnovne suplemente bi svi sportaši trebali uzimati, i nije istina da se može bez njih." - po ovome ispada da se ne isplati trenirat bez advekatne suplementacije...ja treniran bez ikakvih suplemenata i sve unosin kroz krutu hranu, whey uzmen jedino kad mi dosadi jest razeni i dimcek za dorucak, sta je rijetko. i ide mi sasvin fino bez njih. recimo whey, vitamini i omega 3 su dobar izbor, po mome misljenju, a ostalo bas i ne. ali da su potrebni , tj. da se nemoze bez njih - nije istina.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Moja prehrana za masu -

                    Kelly je vjerojatno mislio zbog prakticnosti samih suplemenata. Uz manje truda isti ucinak postignes (recimo, nekad je lakse popit 30g wheya nego pojest 250g posnog), a ne sada da su suplementi neophodni u smislu da ce dobit nesto sto prehranom neces. Eto, nek me ispravi ako je drugacije mislio.
                    "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                    Youtube shit
                    Web

                    Comment


                    • #11
                      Re: Moja prehrana za masu -

                      pa to je jedini razlog zasto bi ih i uzima - prakticnost!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Moja prehrana za masu -

                        Bavim se sportom od malih nogu.. kao klinac 5. godina kosarke, nisam trenkao zadnjih 2 godine, a prije toga ultimate fight 5 godina + teretana. Suplameti me kostaju za prvih 60 dana 243 €; drugih 60 dana 200 €; te zadnjih 60 dana163 €: staviti cu sliku , pa onda svakih 60 dana novu.

                        VENI VIDI VICI

                        Comment


                        • #13
                          Re: Moja prehrana za masu -

                          Originally posted by FEARiTseLF View Post
                          pa i nije to bas tako kako tvrdis "Osnovne suplemente bi svi sportaši trebali uzimati, i nije istina da se može bez njih." - po ovome ispada da se ne isplati trenirat bez advekatne suplementacije...ja treniran bez ikakvih suplemenata i sve unosin kroz krutu hranu, whey uzmen jedino kad mi dosadi jest razeni i dimcek za dorucak, sta je rijetko. i ide mi sasvin fino bez njih. recimo whey, vitamini i omega 3 su dobar izbor, po mome misljenju, a ostalo bas i ne. ali da su potrebni , tj. da se nemoze bez njih - nije istina.
                          Pa može se živit na kruhu i vodi, masa ljudi tako živi.
                          Ne moraš uzimati suplemente, naravno, samo se umrijeti mora, ne moraš ni jesti.

                          Ako želiš prave rezultate uzimat ćeš suplemente.

                          Primjer zašto su sportašima neophodni multivitaminiminerali, zato što bi trebalo pojesti kile i kile voća da bi unio dovoljno vitamina i minerala. Koliko bi se pri tome usalio i opteretio probavu nije nebitna stvar.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Moja prehrana za masu -

                            Originally posted by kelly View Post
                            Osnovne suplemente bi svi sportaši trebali uzimati, i nije istina da se može bez njih.
                            Sportaši se više troše i trebaju više nutrijenata koje sa hranom ne možemo unijeti u dovoljnim količinama.

                            Nemojte stalno podcjenjivati suplemente. Suplementi nisu potrebni ljudima koji ništa ne rade, ali sportašima su itekako potrebni.
                            Baš to, trebali bi, ali mnogi ne koriste jer ili ne znaju šta je to (misle da je kemija bla bla) ili jednostavno misle da im nisu potrebni zato što su prehranu sredili. Et fear je rekao da dobro napreduje bez suplemenata..

                            A sad ovo što kažeš da se sportaši više troše i hranom ne mogu unjeti dovoljne količine, o tome ovisi napredak. Ne koriste određene suplemente = manjak tog sastojka/vitamina/minerala --> sporiji rezultat, možda su mrtva točka, napredak ne ide gore.. itd itd

                            Sve to pomaže da se dostigne svoj cilj u kraćem roku nego bez suplemenata, a o praktičnosti i absorbciji da ne govorimo

                            Comment


                            • #15
                              Re: Moja prehrana za masu -

                              Citiram jednog natjecatelja:

                              "Zapamtite - od ishrane i preparata zavisi veci % vaseg uspeha u bodi-bildingu! Trening bez unosa kvalitetne hrane i neophodnih preparata je cisto gubljenje vremena u vizuelnom smislu. Kvalitetna hrana jeste osnova i svi preparati su samo dopuna, a ne zamena za nju.No ova dopuna se pokazala u vecini slucaja kao neophodna pomoc u ostvarivanju zeljenih rezultata.
                              Svi prirodni preparati se i inace nalaze u hrani, ali u toliko malim koncentracijama da je putem hrane gotovo nemoguce uneti njihove potrebne kolicine
                              , a ako biste to i pokusali neizbezno biste dobili i velike kolicine sala."
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X