Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi - moja prehrana?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi - moja prehrana?!

    Pozdrav , evo nov sam, vidio sam forum pa sam se učlanio, pratim ja već ovo dugo vremena samo me zanima jedno.

    Imam 23 godine, 193 cm visok i 93kg. Cilj mi je podignuti mišičnu masu ali da se ne umastim previše, a htjeo bih doći do 100kg.

    Evo kako trenutno treniram i moj režim prehrane:

    09:00h Trčanje 5km na prazan želudac ( ne prelazim puls 140, 150 i cilj mi je sa ovim trčanjem da gubim mast)
    09:35h otprilike popijem shake (48g čistog proteina/whey i 2,5g creatin)
    10:30h pojedem 6 cijelih jaja, jogurt, oko 100g crni kruh, čaša mlijeka od dodataka prehrani dualtabs i b vitamin posebno s c vitaminom.
    13:00h Posni sir oko 300g
    16:00h pašta 200g s 200g mesa
    19:00h Fitnes trening ( tri puta tjedno s time jednom , prsa/triceps , leđa/biceps i posebno noge)
    u pola treninga popijem 30ml amino kiseline od twinlaba
    20:30h otprilike popijem shake poslje treninga (48g proteina i 35g dekstroze s 5g creatina)
    21:30h jedem uglavnom neko meso otprilike 250g s malo pašte .
    23:00h casein (nočni shake u kojem ima 36g proteina i 5g glutamina)

    evo tako izgleda moj jedan dan uobičajeni, naravno nije svaki dan tako ali otprilike.
    Ovog se držim već 2 tjedan i nejedem slatko i gluposti nego samo pijem vodu i čvrsto sam odlućio to da pokušam napraviti, zato vas molim ako mi može malo pomoći pa da vidim još neke nedostatke i pokušam to ispraviti dok nije kasno.

  • #2
    Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi ?!

    i jel primjecujes kakav napredak ili nazadak u ta dva tj.?
    ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

    Comment


    • #3
      Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi ?!

      u obrok 13:00 bi dodao orah, ljesnjak ili neke masti/ili UH (crni kruh npr), kasnije u PWM više dekstroze, jer mi se ovo čini premalo na tvoju kilažu, bar 60 g, i mislim da ovaj glutamin navečer nema koristi jer 5 grama je premalo, trebalo bi više unositi cca 30 g na dan..
      Last edited by Majest4; 08-11-11, 12:07.

      Comment


      • #4
        Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi ?!

        Originally posted by KeLavra View Post
        i jel primjecujes kakav napredak ili nazadak u ta dva tj.?
        Iskreno, primjetio sam samo malo pad kilaže , imao sam u početku 93,5 kg, sada imam 92kg.

        Neznam di sam izgubio tih 1kg , jer izgledam isto kao i prije, možda malo bolje se vide sad trbušni zid nego prije, jedno ta razlika.

        Comment


        • #5
          Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi ?!

          Originally posted by Majest4 View Post
          u obrok 13:00 bi dodao orah, ljesnjak ili neke masti/ili UH (crni kruh npr), kasnije u PWM više dekstroze, jer mi se ovo čini premalo na tvoju kilažu, bar 60 g, i mislim da ovaj glutamin navečer nema koristi jer 5 grama je premalo, trebalo bi više unositi cca 30 g na dan..
          a uzimao sam ja glutamin i ujutro poslje trčanja 5 grama i navečer prije spavanja 10 grama , samo mi se čini puno 10 grama s 2 mjerice 70 grama praha nočnog proteina (elite 12h) , dobijem 58 grama čistog proteina ako računam glutamin, brinem se da to nije puno ?? Zato sam i smanjio na 5 grama..

          Comment


          • #6
            Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi ?!

            Na masi se ne trči svako jutro natašte. Ujutro natašte ne valja prelaziti 60% otkucaja.

            Prehrana ti je slaba, pojačaj...
            Last edited by kelly; 08-11-11, 18:57.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi ?!

              nesvidja mi se nikako sto ides trcat ujutro na prazan stomak skroz, po ustajanju odma shake bi trebao popit bogat proteinima, po jutru
              dan se poznaje, nije ni cudo sto si pao na kilazi,
              ne moras 2 mjerice tog Elita 12 , smanji na mjericu ipol, a slobodno 10 gr glutamina uzmi, uzmi i ujutro 10 gr glutamina,
              zasto ne treniras ramena ? u ovom gore fitnes trening nisi to naveo...
              tako ces slabo napredovati,moras povecati i unos UH , jer previse se trosis, a slabo goriva imas..
              ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
              Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

              Comment


              • #8
                Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi ?!

                Originally posted by SemaMare View Post
                nesvidja mi se nikako sto ides trcat ujutro na prazan stomak skroz, po ustajanju odma shake bi trebao popit bogat proteinima, po jutru
                dan se poznaje, nije ni cudo sto si pao na kilazi,
                ne moras 2 mjerice tog Elita 12 , smanji na mjericu ipol, a slobodno 10 gr glutamina uzmi, uzmi i ujutro 10 gr glutamina,
                zasto ne treniras ramena ? u ovom gore fitnes trening nisi to naveo...
                tako ces slabo napredovati,moras povecati i unos UH , jer previse se trosis, a slabo goriva imas..
                Mislliš da u jutro popijem shake 2 mjerice ( 48 grama proteina ) ? Sad neznam ako popijem taj shake brzo če se razgraditi jedino sam mislio ako mogu ubaciti vočni šečer, šta kažeš ? a i opet poslje treninga moram popit shake pa da mi nije malo puno tih shakova, muka če mi doči od njih.

                Ramena sam zaboravio spomenuti, treniram ih u triceps/ prsa dvije vježbe.

                Povečao bih unos UH, samo neznam di da ih ubacim ako mi je ujutro cilj trčanje i sagorjevanje masti, nemogu si ubaciti u jutro UH , pa mi tijelo nebi trošilo mast nego UH, bar ja tako mislim.

                Comment


                • #9
                  Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi ?!

                  Da sam na tvom mjestu cardio bi radio maximalno 2 puta tjedno.I to u dane kada netreniraš s utezima!

                  Ja osobno na masi radim jednom tjedno cardio.Čisto da ostanem u donekle dobroj kondiciji!

                  Skoro pa nemoguće i i dobivati mišiće i gubiti salo.Skoncentriraj se na jedno od toga!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi ?!

                    Originally posted by kelly View Post
                    Na masi se ne trči svako jutro natašte. Ujutro natašte ne valja prelaziti 60% otkucaja.

                    Prehrana ti je slaba, pojačaj...
                    Potpuno se slažem. Ja 2 x tjedno radim kardio i to svega 20 min, i svaki trening 15 min kao zagrijavanje

                    VENI VIDI VICI

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi - moja prehrana?!

                      Originally posted by aco1705 View Post
                      Potpuno se slažem. Ja 2 x tjedno radim kardio i to svega 20 min, i svaki trening 15 min kao zagrijavanje
                      Mislim da ti je dovoljno 5 minuta kardia za zagrijavanje prije treninga, nije baš preporučljiv predugi aerobni trening prije anaerobnog radi smanjivanja intenziteta. Ako već radiš dva puta tjedno, onda možda neki HIIT. No, preporučio bih ti da samo više pješačiš i općenito podigneš razinu aktivnosti, bez ciljanog kardija.Ovo su samo moje preporuke, naravno, ti kako ti paše!
                      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi - moja prehrana?!

                        Originally posted by PatrickStar View Post
                        Mislim da ti je dovoljno 5 minuta kardia za zagrijavanje prije treninga, nije baš preporučljiv predugi aerobni trening prije anaerobnog radi smanjivanja intenziteta. Ako već radiš dva puta tjedno, onda možda neki HIIT. No, preporučio bih ti da samo više pješačiš i općenito podigneš razinu aktivnosti, bez ciljanog kardija.Ovo su samo moje preporuke, naravno, ti kako ti paše!
                        2x tjedno radim HIT a prije treninga 15 minuta laganinin pošto sam sav potrgan od prijašnjih treninga da mi se tijelo postepeno razgiba i to mi najbolje paše orbitrek

                        VENI VIDI VICI

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi - moja prehrana?!

                          Originally posted by aco1705 View Post
                          2x tjedno radim HIT a prije treninga 15 minuta laganinin pošto sam sav potrgan od prijašnjih treninga da mi se tijelo postepeno razgiba i to mi najbolje paše orbitrek
                          HIT i HIIT nije isto, ne znamo na šta misliš.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi ?!

                            Originally posted by bilder18 View Post
                            Da sam na tvom mjestu cardio bi radio maximalno 2 puta tjedno.I to u dane kada netreniraš s utezima!

                            Ja osobno na masi radim jednom tjedno cardio.Čisto da ostanem u donekle dobroj kondiciji!

                            Skoro pa nemoguće i i dobivati mišiće i gubiti salo.Skoncentriraj se na jedno od toga!
                            Ej , ali ja treniram kickboxing i nisam samo u bodybuildingu. Cilj mi je podignuti massu, samo če biti malo teže pošto se dosta trošim na svojim treninzima , zato mi je super što sam se ovdje logirao i da vidim vaša mišljenja. Prisiljen sam 3 puta tjedno radit trčanje, trčanje radim 20 min šprintevi kratki gdje otkucaj ide preko 180 i onda trčanje 5km Znam da to je loše ako sam u treningu masse ali nema mi druge.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pokušavam dobiti na kvalitetnoj massi ?!

                              Originally posted by Lumix View Post
                              Ej , ali ja treniram kickboxing i nisam samo u bodybuildingu. Cilj mi je podignuti massu, samo če biti malo teže pošto se dosta trošim na svojim treninzima , zato mi je super što sam se ovdje logirao i da vidim vaša mišljenja. Prisiljen sam 3 puta tjedno radit trčanje, trčanje radim 20 min šprintevi kratki gdje otkucaj ide preko 180 i onda trčanje 5km Znam da to je loše ako sam u treningu masse ali nema mi druge.
                              Treniram ja MMA Sad neznam zašto radite toliko šprinteva! Ovisi o fazi pripreme!

                              Ja radim ponedjeljak,srijeda,petak teretana i utorak,četvrtak,subota i nedjelja mma.Samo trebaš više kvalitetnije jesti jer je borilački sport odličan cardio sam po sebi.I netrebaš onda raditi dodatne uz to!

                              Comment

                              Working...
                              X