Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana bazirana je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana bazirana je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...?

    Da skratim priću, jer sam već naveo kakva mi je trenutna prehrana... VIDI temu: http://www.building-body.com/forum/t...ati-ne%C5%A1to gdje se odmah može vidjeti program po kojem vježbam, i naravno prehranu za koju sam izflejman ko budala Al neka...

    Dakle ajd ovako, Rekao sam si da ću probati mjesec dana paziti na prehranu tip top koliko kod je nemoguće radi posla i slično da vidim razliku... Barem ću moći reći da sam probao, pa ako ide budem nastavio, ako bas nema razlike, onda idemo po starom...

    Ovako bi to trebalo izgledati, molim vas da me ovaj put ne izflejmate :P Nego ako je nešto krivo ili može bolje pucajte...

    Bazirano je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...


    Doručak 05:30h
    - 3 Skuhana jaja
    - Pola šalice (od 2 deci) zobenih zmixano s vodom
    - Banana
    - 2 tablete OMEGA-3
    - 1 mjerica kreatina s vodom

    Međuobrok 09:00h
    - Whey 1 mjerica sa 2 deci vode

    Ručak 12:00h
    - 200 grama mesa ( ovisno kaj si napravim između: piletina, junetina, puretina )
    - 2 šalice tjestenine ILI 1 šalica riže sa maslinovim uljem
    - pola šalice mješanog povrća

    Prije treninga 15:00h
    - 250g posnog sira zmixano s vodom
    - 2 šnite kruha s džemom

    Za vrijeme treninga
    - 1l vode sa BCAA + Kreatin

    Poslije treninga 18:00h
    - Whey 1 mjerica + mjerica glutamina
    - Banana

    Međuobrok 19:00h
    - Pola šalice riže sa maslinovim uljem ILI 1 šalica tjesta s tunom.
    - 2 velike žlice grožđica

    Većera 21:00h
    - 150 grama pilećih prsa
    - 1 kuhani krumpir
    - pola šalice povrća
    - Whey 1 mjerica s 2 deci vode + mjerica glutamina
    - 3 ZMA tablete
    __________________________________________________ __________________________

    Namirnice sam sve kupio, i nisu jeftine xD Sad treba zdurat s nulom u džepu do 12 mjeseca...
    Ali ak niš drugo do kraja mjeseca imam kaj za jest hehe

    Moja pitanja:
    Dali je potrebno držati striktno vremena ručka i prije treninga...
    Neki put ću kasnije / ranije rućat i obrok koji je za prije treninga ću morat doslovno jest prije treninga, jer ne stignem drugačije...

    Da li je ok jest npr: Janjetina... ili Svinjetina bez masnoće, kuhana il nekak u nekom saftu, od kuhanog vrhnja i brašna...

    Da li je dobro imati 3 whey obroka dnevno ili je potrebno 4 uz ovaj rezim prehrane....

    Korny od banane / grožđica DA ILI NE?

    Da li bi trebao još što od suplemenata koristiti? Trenutno pijem Whey WPI, Glutamin, BCAA, Kreatin, ZMA, Omega 3.

    Do sada mi je prehrana bila očito UZAS, al nekako to nisam osjetio, jer nemam bas sala i nisam debeo, vec naprotiv borim se sa dobivanjem kilaze... Imam uzasno brz metabolizam... No rezultati u 2 mjeseca teretane su super!

    Uvjeren sam nakon malo poboljeg čitanja raznih textova i ovog foruma, da bi trebao imati i još bolje rezultate, pa da vidimo...

    A do tadan much pain xD Vidjeh nekog da ima poslovicu od terminatora u potpisu... No pain, no Gain xD


    Bilo kakvi savjeti i slično dobrodošli, sutra stavim sliku kako izgledam, trenutno, pa ću stavit nakon mjesec dana ovog tretmana prehrane opet...

    Navalite...

  • #2
    Re: Detaljna pomoć oko hrane i Obroka općenito...

    po meni je previše wheya za jedan dan, dovoljno je samo iza treninga i uz doručak ako jedeš zobene
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #3
      Re: Detaljna pomoć oko hrane i Obroka općenito...

      u 19:00 pojidi ovo šta ti je za večeru, a u 21:00 mislin da je posni sasvin dovoljan, al bolje ti sačekaj iskusnije članove
      "What the mind believes the body achieves."

      Comment


      • #4
        Re: Detaljna pomoć oko hrane i Obroka općenito...

        Doručak 05:30h
        - 3 Skuhana jaja
        - Pola šalice (od 2 deci) zobenih zmixano s vodom
        - Banana
        - 2 tablete OMEGA-3
        - 1 mjerica kreatina s vodom
        Podebljaj tu na 5 kuhanih jaja, sto ce ti kreatin ? kad ga vec uzimas i posle treninga ..

        Međuobrok 09:00h
        - Whey 1 mjerica sa 2 deci vode
        od 5:30 do 12 h jedan obrok si pojeo za 6 sati i whey, bolje ti je tunjevinu ubaci umjesto ovog wheya

        Ručak 12:00h
        - 200 grama mesa ( ovisno kaj si napravim između: piletina, junetina, puretina )
        - 2 šalice tjestenine ILI 1 šalica riže sa maslinovim uljem
        - pola šalice mješanog povrća
        dobar,

        Prije treninga 15:00h
        - 250g posnog sira zmixano s vodom
        - 2 šnite kruha s džemom
        sta ce ti prije treninga posni, to neide nikako , riza i piletina prije treninga na 1 do 1,5 sat,

        Za vrijeme treninga
        - 1l vode sa BCAA + Kreatin
        Poslije treninga 18:00h
        - Whey 1 mjerica + mjerica glutamina
        - Banana
        ubaci i BCAA i dextrozu posle treninga, podebljaj i wheya na mjericu ipol,

        Međuobrok 19:00h
        - Pola šalice riže sa maslinovim uljem ILI 1 šalica tjesta s tunom.
        - 2 velike žlice grožđica
        ovde ti netrebaju grozdjice,


        Većera 21:00h
        - 150 grama pilećih prsa
        - 1 kuhani krumpir
        - pola šalice povrća
        - Whey 1 mjerica s 2 deci vode + mjerica glutamina
        - 3 ZMA tablete
        ovo ubaci gore umjesto ono sto si napisao posni, a posni ubaci ovde pred spvanje u ovaj zadnji obrok, i whey mozes izbacit iz ovog obroka ..
        __________________________________________________ __________________________

        Moja pitanja:
        Dali je potrebno držati striktno vremena ručka i prije treninga...

        -nije toliko al bitno ti je da imas 6 finih obroka, koja ces rasporedit i unijet svaka 3-4 h ,

        Da li je ok jest npr: Janjetina... ili Svinjetina bez masnoće, kuhana il nekak u nekom saftu, od kuhanog vrhnja i brašna...

        -janjetina je ok, svinjetinu neznam i nejedem je, al sumljam da ima svinjetina bez masnoce

        Da li je dobro imati 3 whey obroka dnevno ili je potrebno 4 uz ovaj rezim prehrane....

        -mozes imati, al bitno ti je da imas vecinski dio proteina iz hrane, whey je samo dodatak a ne zamjena za obrok,


        Da li bi trebao još što od suplemenata koristiti? Trenutno pijem Whey WPI, Glutamin, BCAA, Kreatin, ZMA, Omega 3.
        -super kombinacija

        Do sada mi je prehrana bila očito UZAS, al nekako to nisam osjetio, jer nemam bas sala i nisam debeo, vec naprotiv borim se sa dobivanjem kilaze... Imam uzasno brz metabolizam... No rezultati u 2 mjeseca teretane su super!


        -samo jedi treniraj spavaj i mora bit napredka
        ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
        Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

        Comment


        • #5
          Re: Detaljna pomoć oko hrane i Obroka općenito...

          Doručak 05:30h
          - 3 Skuhana jaja
          - Pola šalice (od 2 deci) zobenih zmixano s vodom
          - Banana
          - 2 tablete OMEGA-3
          - 1 mjerica kreatina s vodom

          Podebljaj tu na 5 kuhanih jaja, sto ce ti kreatin ? kad ga vec uzimas i posle treninga ..
          Uf to mi je malo 2much... jedva 3 pojedem... Odvratna su mi xD Jednostavno mi se bljuje, nemrem vise od 3... A od vjetrova necu ni pricat... Prdio sam koda dilam otrov xD

          Salu na stranu... Imam 75kg, jednostavno mi je 4-5 jaja malo previse... Budem ubacio malo mesa ujutro...

          Što se kreatina tiče... Preporuka je uzimati 2x dnevno jednu mjericu, jer ako uzmem 2 odjednom većinu ću ispišat jer se odjednom nemre sve provarit xD Kreatin je težak za jetru...

          Međuobrok 09:00h
          - Whey 1 mjerica sa 2 deci vode

          od 5:30 do 12 h jedan obrok si pojeo za 6 sati i whey, bolje ti je tunjevinu ubaci umjesto ovog wheya
          To je isto problem jer sam na poslu tad (na terenu) pa nemogu pauzu imat do 12 najranije, a i ako imam pauzu ponekad dobro prodem... Neki put ni to nemam...
          Pojacao sam taj whey sa zobenim i bananom...

          Prije treninga 15:00h
          - 250g posnog sira zmixano s vodom
          - 2 šnite kruha s džemom

          sta ce ti prije treninga posni, to neide nikako , riza i piletina prije treninga na 1 do 1,5 sat,
          Ovo sam izbacio, posni sam stavio prije spavanja i ponekad ujutro. Prije treninga ću nadam se naći vremena za neko meso, al to ostaje na "nadam se" ili barem neki sendvić...

          Poslije treninga 18:00h
          - Whey 1 mjerica + mjerica glutamina
          - Banana

          ubaci i BCAA i dextrozu posle treninga, podebljaj i wheya na mjericu ipol,
          Dextrozu nemam... :S Whey sam podebljao na mjericu i pol!

          Međuobrok 19:00h
          - Pola šalice riže sa maslinovim uljem ILI 1 šalica tjesta s tunom.
          - 2 velike žlice grožđica

          ovde ti netrebaju grozdjice,
          ok, tu znam neki put jest isto kao ručak...

          Većera 21:00h
          - 150 grama pilećih prsa
          - 1 kuhani krumpir
          - pola šalice povrća
          - Whey 1 mjerica s 2 deci vode + mjerica glutamina
          - 3 ZMA tablete

          ovo ubaci gore umjesto ono sto si napisao posni, a posni ubaci ovde pred spvanje u ovaj zadnji obrok, i whey mozes izbacit iz ovog obroka ..
          Ubacio jesam obrok di je posni, suplemente sam ostavio za prije spavanja jer je takva preporuka... A posni mi je prije zZzZzzZz...

          HVALA NA ODGOROVIMA!

          Comment


          • #6
            Re: Prehrana bazirana je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...?

            Stavljat ću također realnu sliku kaj sam na kraju jeo... A kaj sam trebao... Čisto radi toga da vidim dal je i to ok, pa makar nije točno po planu, jer to stvarno nemrem bas kontrolirat sve zbog posla...

            21.11.2011. PONEDJELJAK

            07:00h DORUČAK: Pola šalice zobenih, 3 tvrdo kuhana jaja, Kreatin, OMEGA-3.

            10:30h MEĐUOBROK: Whey + banana

            13:00h RUČAK: Šalica i pol tijesta, 100g kuhanog povrća (grašak, mrkva, kukuruz), 250g kuhane govedine

            16:30h MEĐUOBROK: cca 200g piletine i 200g povrća (bambus, luk, mrkva) 100g riže sa sojinim umakom. (kineski restoran FTW) 40kn obrok, sašijem se taman xD

            17:30h TRENING: 1l vode + BCAA + Creatin

            19:00h POST TRENING: Whey mjerica i pol + glutamin + banana

            21:00h 100g piletine u bijelom umaku, sa 100g riže.

            23:00h 250g posnog sira u vodi mixano, Whey + glutamin + ZMA.

            zZzZZzzZzzZZz
            22.11.2011. UTORAK

            07:00h 1 šalica zobenih, 50g piletine sa rižom, 2 šnite orahnjače, 250g posnog sira sa vodom, Creatin, OMEGA-3

            11:00h Whey + zobene + Banana

            16:00h 300g piletine u bijelom umaku sa 200g riže

            19:00h 150g puretine + pola šalice tijesta (umak od paradajza)

            21:00h Upravo jedem... pola šalice zobenih sa vodom, 250g posnog sira s vodom zmixano, Whey + mjerica i pol glutamina, ZMA.
            Pa idem na spavanje do čim dinamo dobije jos 4 gola... Za 10ak minuta dakle... X_X

            Najviše se veselim zobenima... Definitivno prefino s vodom! Čak bolje nego mlijeko!!!
            Kupio sam te muslie, kaj imaju grožđice pa kad se zmixa fino je slatkasto... Predobro!

            Comment


            • #7
              Re: Prehrana bazirana je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...?

              ako ne podnosis jaja, pojedi samo bjelanjak (zumanjak mozes sacuvati za poslije, a mozes i baciti, ako ti nije problem bacati hranu)

              Comment


              • #8
                Re: Prehrana bazirana je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...?

                Probat cu s vodom nabrzinu pojest... ak nebu tak islo morat cu blelo pa onda zuto :P

                Comment


                • #9
                  Re: Prehrana bazirana je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...?

                  Treći dan prehrane... Fali mi 2 obroka opet... 5/7... Ali eto, bolje išta nego ništa...

                  23.11.2011. SRIJEDA

                  07:00h DORUČAK: 50g piletine i 50g tijesta, sa paradajz umakom, Šalica zobenih sa 0.5l vode, šnita orahnjače, OMEGA-3, Creatin

                  10:00h MEĐUOBROK: Whey + zobene, 2 banane

                  13:30h RUČAK: 100g riže + 250g kuhane govedine

                  16:30h MEĐUOBROK: 100g riže, 100g kuhane govedine

                  17:30h TRENING: 1l vode + Creatin + BCAA

                  19:30h POST TRENING: Whey mjerica i pol + glutamin + banana

                  21:00h VEČERA: 100g piletine, 100g domaćeg nemasnog sira, hrpa majoneze, hrpa luka xD

                  22:00h PRED SPAVANJE: Whey + glutamin, ZMA, 250 posnog sira sa vodom mixano...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Prehrana bazirana je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...?

                    Danas je bio zesci promasaj prehrane jer nisam imao kad :/ (


                    24.11.2011. ČETVRTAK

                    05:00 DORUČAK: šalicu i pol zobenih, banana, OMEGA-3, creatine

                    10:00h MEĐUNEŠTO: 2 banane

                    11:00h RUČAK: 200g junetine, 200g rize s povrčem

                    17:00h MEĐUNEŠTO: pol šalice zobenih + whey

                    i još sad pošto sam došao sa faking posla na kojem nemam gablec normalan, jer neam vremena...

                    19:00h VEČERA: Posni sir pol kile sa vodom, 2 banane, whey + zobene + glutamin + ZMA...

                    Da se ubijem prije spavanja...

                    20:00 spavanje... Budenje u 4
                    Last edited by kelly; 24-11-11, 19:56.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Prehrana bazirana je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...?

                      Originally posted by Dzoro View Post
                      Danas je bio zesci promasaj prehrane jer nisam imao kad :/ (


                      24.11.2011. ČETVRTAK

                      05:00 DORUČAK: šalicu i pol zobenih, banana, OMEGA-3, creatine

                      10:00h MEĐUNEŠTO: 2 banane

                      11:00h RUČAK: 200g junetine, 200g rize s povrčem

                      17:00h MEĐUNEŠTO: pol šalice zobenih + whey

                      i još sad pošto sam došao sa faking posla na kojem nemam gablec normalan, jer neam vremena...

                      19:00h VEČERA: Posni sir pol kile sa vodom, 2 banane, whey + zobene + glutamin + ZMA...

                      Da se ubijem prije spavanja...

                      20:00 spavanje... Budenje u 4
                      Nije dobro, do 11 sati nema proteina kad su najpotrebniji.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Prehrana bazirana je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...?

                        Da, danas sam imo koma dan na jobu... S jednog terena na drugi pa nisam imo pauze... To mi se nažalost dosta često zna desit... Bit će jako jako jako teško održavat normalnu prehranu, po planu

                        ali... NEMA PREDAJE

                        Comment


                        • #13
                          Re: Prehrana bazirana je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...?

                          ne doruckujem, rucam, veceram tunu i masa mi napreduje vrhunski...znaci s dva obroka sve 5, pa sad ajmo pljuc pljuc na menea a misicna masa raste... kako nemoguce a istinito ...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Prehrana bazirana je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...?

                            A ovisi kakav metabolizam imas... moj je prebrz, i imam visoku razinu zelucane kiseline, pa sve sto pojedem, uglavnom ode van xD
                            Pa se moram pretrpavat hranom...

                            Kad jedem slabo, znam smrsavit do 1kg po danu... Jednom sam u mjesec dana 10kg zgubio samo jer sam slabo jeo i spavao...

                            Sad imam 75kg i muku mucim da ide na gore...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Prehrana bazirana je na cca 7 obroka dnevno, sa suplementima...?

                              Originally posted by Dzoro View Post
                              A ovisi kakav metabolizam imas... moj je prebrz, i imam visoku razinu zelucane kiseline, pa sve sto pojedem, uglavnom ode van xD
                              Pa se moram pretrpavat hranom...

                              Kad jedem slabo, znam smrsavit do 1kg po danu... Jednom sam u mjesec dana 10kg zgubio samo jer sam slabo jeo i spavao...

                              Sad imam 75kg i muku mucim da ide na gore...
                              Ja radim po osjecaju...torpediram i ja vanka masu toga...ali jednostavno treniram ko vol i zivim normalan zivot bez bifteka u kaficima i tako dalje...jedem max 2x dnevno ali uz dobar trening sve ide 5, ..da i uz Gayner..:=)

                              Comment

                              Working...
                              X