Announcement

Collapse
No announcement yet.

Asimetrična guza! Radim cucanj, iskorak i mrtvo dizanje - Pomoć!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Asimetrična guza! Pomoć!

    mozes se barem snimiti dok radis cucanj pa da vidimo ako je to pravilno??
    I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

    Comment


    • #17
      Re: Asimetrična guza! Pomoć!

      Originally posted by Cherry View Post
      Pa jel mi nebi onda trebali i neki misici na ledjima i nogama biti asimetricni?
      I zar se nebi ta asimetricnost vidjela i prije 4 mjeseca dok jos nisam pocela vjezbat?
      ne mora značit da bi se vidjela prije, jer si vježbanjem možda smanjila salo a mišići došli više do izražaja pa se bolje vidi

      a možda i dižeš prašinu a nema potrebe
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • #18
        Re: Asimetrična guza! Pomoć!

        Originally posted by Cherry View Post
        Pa jel mi nebi onda trebali i neki misici na ledjima i nogama biti asimetricni?
        I zar se nebi ta asimetricnost vidjela i prije 4 mjeseca dok jos nisam pocela vjezbat?
        Ne, asimetricnost dolazi do izrazaja kada je izrazena i muskulatura, govorimo o misicima naravno, ne o stanju kralježnice, no ona je cesti faktor/uzrok asimetricnosti, ponavljam. Oblik i hvatista misica su opet druga prica, jednostavno nastavi vjezbati i ako postaje sve veca asimetricnost, morat ces mijenjati, najcesce to bude slaba umno misicna veza, tehnika izvođenja vjezbe i polozaj tijela tokom izvođenja vjezbi, ucestalost istezanja, drzanje tijela tokom dana itd. Spomenuli su da je moguce i cisto zabrijavanje, kao sto mi svi imamo neke svoje bubice u glavi, savjetujem ti da se opustis i uzivas u vjezbanju, ne treba ti stresiranje oko toga, pogotovo, ako "kanta" izgleda solidno
        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

        Comment


        • #19
          Re: Asimetrična guza! Pomoć!

          eto da se javim.
          nazalost, decko je primjetio jos nesto. Desna noga mi je jaca(kao i desni guz) i struk mi je s desne strane jaci od lijeve strane, tj izgleda sve to zajedno kao da sam desnu stranu savrseno sredila vjezbanjem, a lijevu kao da nisam ni vjezbala. Naravno, to sada zvuci jako velika razlika, ali nije toliko velika koliko je meni, jer ja to primjecujem i na meni je.
          Prijateljici sam poslala slike, prvo sto je komentirala je bilo, wow super si sredila guzu, dok joj nisam rekla da pogleda crte ispod guze, onda je i ona skuzila da je dosta velika razlika. Ona inace vodi fitness i kaze mi da vjeruje da je to samo masnoca nejednako odlazila iz tijela i da je njoj prije godinu dana bila jedna noga dosta jaca od druge i da je sada sve jednako.

          Svejedno sam danas bila kod doktora i trazila uputnicu za ortopediju (ako je skolioza u pitanju).
          Cujemo se za par dana, kada obavim pregled i cujem misljenje strucnjaka.

          Comment


          • #20
            Re: Asimetrična guza! Pomoć!

            niko te nece kad si asimetricna jebiga.. gotovo ti je
            “I don’t do this to be healthy, I do this to get big muscles.”

            Comment


            • #21
              Re: Asimetrična guza! Pomoć!

              hahaha, to mi je najmanji problem imam ja svog koji me voli takvu kakva sam :P
              ali mene to bedira, kad već vjezbam i toliko se trudim, želim i odlične rezultate s obje strane tijela, ne samo s jedne.

              Comment


              • #22
                Re: Asimetrična guza! Pomoć!

                ma ne voli te on takvu kakva jesi
                čeka on da se strane izjednače!

                Comment


                • #23
                  Re: Asimetrična guza! Pomoć!

                  Hahaha, on ni najmanje nije zabrinut povodom toga, a ja ludim

                  Comment


                  • #24
                    Re: Asimetrična guza! Pomoć!

                    Originally posted by Cherry View Post
                    hahaha, to mi je najmanji problem imam ja svog koji me voli takvu kakva sam :P
                    ali mene to bedira, kad već vjezbam i toliko se trudim, želim i odlične rezultate s obje strane tijela, ne samo s jedne.
                    Imas pravo, ako te voli, volit ce te takvu kakva jesi, nije uvijek bitan vanjski izgled

                    Comment


                    • #25
                      Re: Asimetrična guza! Radim cucanj, iskorak i mrtvo dizanje - Pomoć!

                      Zna se to nekad desit da kad radis sa dvorucnim tegovima ili obje strane u isto vrijeme da jedna strana preuzme vecinu tereta zbog mnogih razloga i onda se moze desit da jedna strana bolje napreduje. A rjesenje je vrlo jednostavno. Isforsiras ovu drugu stranu vise nego onu koja napreduje. Zacudila bi se al ima dosta vjezbi sa kojima mozes odvojit jednu stranu straznjice od druge. Prva vjezba ti je deadlift na ravne noge ali jednonozni sa bucicama. Bucice u ruke i jednu nogu podizes iza a sa drugom radis istezanje kao klasican deadlift na ravne noge. Ona noga koju podizes ce zatezat straznjicu tu stranu i radit ce samo ta strana. I druga vjezba ti je jako dugacki iskorak sa bucicama, isti slucaj suprotna noga zateze tu stranu straznjice.

                      Comment

                      Working...
                      X