Announcement

Collapse
No announcement yet.

Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

    Poštovanje,
    do sada sam uglavnom čitao forum, ima dosta zanimljivih informacija.

    I prije sam trenirao bez nekih extra rezultata, ali ove godine sam odlučio ići do kraja. Rezultata ima (s obzirom kakav sam bio). Radim sada definiciju, dakle ne želim neko tijelo Apolona, ali želim ravan trbuh da se pločice barem naziru.

    IMAM VELIKI PROBLEM: previše sam "izgradio" pojas ramena oko vrata (trapez ili kako već).



    Treniram kod kuće i radim treninge ovako:

    1. dan trbušni (razne varijacije), letenje na podu (leđa), biceps (razni pregibi bučice, šipka), podlaktice, triceps (uski sklekovi, s bučicama..), ramena (dizanje bučica u ravnom sjedećem položaju, dizanje šipke u sjedećem položaju, dizanje bučica ispred sebe naizmjenično, letenje s bučicama u stranu) Masa je najviše 16kg po bučici

    2. dan trbušni, mrtvo dizanje, čučnjevi s masom, iskorak s masom. listovi

    3. dan trbušni, prsa, leđa (veslanje, letenje u pretklonu, zgibovi), sklekovi

    trening traje maximalno 1,5h, a u zadnje vrijeme i trčim vani minimalno po 35min. Treniram skoro svaki dan (desi se i 10 treninga za redom).

    Visina 174cm, težina 76kg. Hranim se u skladu s mogućnostima (student), a pijem Universal Amino 2700 (dvije nakon treninga s vodom) i Weider Protein 80 (1 žlica prije spavanja s mlijekom 0,9% mm). Tijelo mi je jako podložno prihvaćanju masti, i jako teško skidam masnoće.

    Imate li neke prijedloge kako zaustaviti ovaj rast mišića oko vrata jer počinje izgledati neprirodno (to su mi svi rekli). Smanjio bih trening ramena npr na jednom tjedno, s manjom masom, i mrtvo dizanje. Što vi kažete jeli to moguće? Dakle da se to izbalansira do 7.mjeseca.

  • #2
    Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

    jes malo u neskladu trapez ali ipak ak bih kako dobio malo vece grudi trapez ti je za 10...ja bih volio da imam takav
    Pobjednici traze puteve,a gubitnici razloge...

    Comment


    • #3
      Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

      Ramena baš moraš pojačati ako hočeš, da se stvar popravi. Ako te brine letenje s bučicama u stranu izbaci i radi ostale vježbe za ramena. Izbaci mrtvo dizanje i radi druge vježbe za noge. Ako več toliko vježbaš koliko si napisao radije si nađi koji bolji program vježbi i napravi pauzu barem svaki 4-ti dan, da tijelo dobije čansu za odmor i rast. Započni uvijek s najtežim odnosno osnovnim/compound vježbama a trbušnjake i sl. ostavi za kraj.

      Comment


      • #4
        Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

        Previše uključivanje trapeza može uzrokovati nepravilno izvođenje vježbi zbog uključivanja momenta, sad je li to sad slučaj ne znam. Ako želiš pojačati ramena onda ih treniraj prije vježbi u kojima radi trapez jer u suprotom on preuzima većinu posla kad je prethodno izmoren. Nije stvar izbacivanja vježbi(letenje koja je jedna od boljih vježbi) nego treba poraditi na formi i prilagodit kilažu.

        Comment


        • #5
          Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

          Originally posted by OMKO
          jes malo u neskladu trapez ali ipak ak bih kako dobio malo vece grudi trapez ti je za 10...ja bih volio da imam takav
          Meni osobno nagrđuje izgled koji priželjkujem, tako da moram nešto napraviti oko toga.

          Mersault
          Originally posted by Mersault
          Ako želiš pojačati ramena onda ih treniraj prije vježbi u kojima radi trapez jer u suprotom on preuzima većinu posla kad je prethodno izmoren. Nije stvar izbacivanja vježbi(letenje koja je jedna od boljih vježbi) nego treba poraditi na formi i prilagodit kilažu.
          Kako misliš da moram poraditi na formi i prilagoditi kilažu?

          AnfrA
          Ok, trbušne od sada radim na kraju treninga (do sada sam uvijek prvo trbušne), izbacit ću letenje u stranu i smanjiti mrtvo dizanje.
          A kako misliš da moram pojačati vježbe ramena? Kada radim ramena tada naprežem i trapez i potičem ga da raste??
          A neznam koji bi program sada počeo, imaš li brze preporuke? Dakle cilj mi je napraviti balans trapeza s ostatkom tijela i skinuti još 1kg težine (masti).

          Ima li uzimanje aminokiselina Universal Amino 2700 i Weider Protein 80 veze s time da nakon treninga ramena smanjim unos, ili da ne uzimam ništa?

          Comment


          • #6
            Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

            Program ti je prilično razbacan, pokušaj nešto od klasičnih i UBACI ODMOR, trening 10 dan bez odmora neće ti dat rezultat nego kontraefekt
            Ne mogu reći da krivo radiš jer to nisam vidio, ali moja pretpostavka je da ti se trapez previše uključuje kad radiš vježbe koje nisu izravno za trapez(imao sam sličnih problema). Nije rješenje u izbacivanju "letenja" nego da naučiš raditi vježbu tako da što manje uključuješ trapez. Preveliki trapez ruši simetriju tako da vizualno smanjuje širinu ramena.

            Comment


            • #7
              Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

              Imaš ovdje na forumu opisano puno treninga pa si nađi jednog koji ti odgovara, znači po jednu veliku mišičnu skupinu na dan ili jednu veliku + jednu manju skupa
              Npr;
              Pon
              Shoulders
              Triceps
              Utorak
              abs
              Back
              Calves
              Čet
              Chest
              Biceps
              abs
              Petak
              Quads
              Hams
              Nedelja
              Shoulders
              Triceps
              abs
              Repeat following Monday, picking up with day two workout

              Ovaj program je ok i imaš pauzu 1 dan nakon veče mišične skupine. To kaj ti je napisao Mersault je točno, vjerojatno "krivo" odnosno s krivom formom radiš vježbe kao npr Bench Press gdje previše uključuješ gornji luk. Malo prouči pravilno izvoženje vježbi, smanji težinu i popravi formu i dobičeš bolje rezultate. Suplemente uzimaj normalno...

              Comment


              • #8
                Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

                E hvala puno svima, stvarno ste ekipa. Poslušat ću savjete definitivno, evo već sam smanjio masu utega, preokrenuo redoslijed vježbi i popravljam formu.

                Nadam se ispravku "trapeza".

                Comment


                • #9
                  Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

                  Po meni radije malčice proširi ramena i grudi jer je trapez odličan...Btw tako je to kad je neko genetski predodređen za neku skupinu što nije slučaj sa mnom

                  Comment


                  • #10
                    Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

                    Evo jedna slika koja možda bolje dočarava nesklad. Ramena me je sada strah opterećivati jer dosta radi i trapez u svakoj vježbi.
                    Nadam se da sklekovi ne uključuju trapez. Volio bih naći popis vježbi za isključivanje pojedinih mišića, npr trapeza u ovom slučaju.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

                      Uopce nije neskladno nista,sasvim simetricno. Super ti je trapez,prihvati ga takvog kakav je. Tesko da ces ga smanjit,mozes ga samo povecat,vjerovatno ti genetski brze raste,taman da radis samo sklekove ili ga neradis rast ce ti opet. Fora je imat brutalne trapeze
                      Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                      Comment


                      • #12
                        Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

                        pa nije sad baš genijalno, al nije ni tak loše...
                        i kak su ti rekli, rast će ti što god radio...mislim možeš ti do kraja života zbog njega trenirat samo biceps pregibe, peck deck itd, al mislim da nema smisla.
                        što se ramena tiče, kod lateralnih letenja idi do 60-70 stupnjeva sa podom, najviše. izbjegavaj military press.
                        ne repam o politici možda bi trebo,
                        politika je mala ljadro još je nisam jebo

                        Comment


                        • #13
                          Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

                          Originally posted by Tomi
                          Tesko da ces ga smanjit,mozes ga samo povecat,vjerovatno ti genetski brze raste,taman da radis samo sklekove ili ga neradis rast ce ti opet.
                          A valjda nekom logikom nebi trebao rasti ako ga manje i rjeđe opterećujem. Imaš li neki konkretan prijedlog, evo dečke prije tebe sam poslušao.

                          Kod mene je bit da nije toliki već manji, jer prirodno nisam "velik" pa se takav jedan nesklad jako primjeti. Baš svi kažu kad se skinem da mi trapez nije prirodan.

                          Military nisam nikad ni radio, radio sam naizmjenično dizanje bučica ispred sebe, letenje u stranu, podizanje šipke ispred i iza glave u sjedećem položaju.
                          Za leđa sam radio jednoručna veslanja s većim masama, i "letenje u sjedećem naklonjenom položaju" (sorry na neznanju stručnog naziva, ali valjda kužite??)

                          Comment


                          • #14
                            Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

                            Sve te vjezbe koje si naveo rade trapez.
                            Nije ti cilj valjda bolje razvijen misic smanjit,vec probaj ostale skupine dovest na taj nivo.
                            Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                            Comment


                            • #15
                              Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

                              Mene osobno taj trapez ne bi uopće zabrinjavao.
                              Radi lateralna dizanja za ramena, jer su dobro izolacijska vježba i nećeš pogoditi trapez.

                              Comment

                              Working...
                              X