Announcement

Collapse
No announcement yet.

Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

    Originally posted by DeniZg
    Mene osobno taj trapez ne bi uopće zabrinjavao.
    Radi lateralna dizanja za ramena, jer su dobro izolacijska vježba i nećeš pogoditi trapez.
    To su ove vježbe (3., 4. i 5.)?
    http://www.building-body.com/Vjezbe-za-ramena.html

    Comment


    • #17
      Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

      Timur pogledaj, ti si još u fazi rasta odn. moraš još dosta napraviti da dođeš do jedne normalne kvalitete i veličine svih tvojih mišica. Nije ništa neuobičajeno da jedna ili više mišičnih skupina bolje napreduje ali u konačnoj fazi se to u principu sve ujednači pod pretpostavkom da popraviš forme izvoženja vježbi. Ako češ ti sada početi izbacivati određene vježbe da bi kao "profi" išao nešto popravljati nema smisla jer je tvoje tijelo daleko od profi stanja . S time te ne mislim vrijeđati nego probaj to sve shvatiti kao dio puta k ostvarenju ciljeva.

      Comment


      • #18
        Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

        Naravno da sam daleko od profi stanja

        Dakle to bi trebalo biti to:
        - promjenio sam raspored treninga i ubacio odmor
        - popravljam formu (gledam na http://www.coopersguns.com/ i ovdje na http://www.building-body.com/ ispravno izvođenje svih vježbi)
        - težine sam smanjio
        - ipak ću nastojat pripazit trapez sa što manjim uključivanjem pri vježbanju ramena, pa vidjeti što se događa kroz mjesec-dva, i direktno ga raditi jednom tjedno s manjom masom (da ne raste)

        Ako imate još neke savjete, upijam ko spužva

        Ako imate neki link gdje se vidi koji se mišići aktiviraju indirektno pri izvođenju vježbi (na cooperguns pokazuje samo glavne mišiće za svaku vježbu, ali ne i one blago uključene)

        Comment


        • #19
          Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

          Niti jedna vježba nemože izolirati pojedini mišič, uvijek su u igri i ostali jedino je pitanje u kolikoj mjeri. Kod izvođenja vježbi se probaj koncentrirati na kontrakciju mišiča koji vježbaš znači probaj ostvariti tu "famoznu" vezu glava-mišič. Nekima to uspije prije a nekima kasnije ali je svakako potrebno dulje vrijeme da stekneš iskustvo "pogađanja" pojedinih mišičnih skupina. U biti tek kada to postigneš možeš reči da znaš vježbati .

          Comment


          • #20
            Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

            Tako je.
            S time da ćeš mind-muscle vezu koja ti pomaže izolaciji mišića koji radiš lakše postići sa prikladnim težinama. Ukoliko uzmeš pretežak uteg, sva koncentracija ti je usmjerena na pomicanje težine, a ne na mišić, što nije dobro.

            Comment


            • #21
              Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

              Svaka čast dečki!

              Comment


              • #22
                Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

                Ja ovdje ne vidim ništa previše neskladno,trapez je odličan nemoj da zezaš...

                Comment


                • #23
                  Re: Problem: neskladni i preveliki mišići oko vrata (trapez)

                  Originally posted by Timur
                  Naravno da sam daleko od profi stanja

                  - težine sam smanjio
                  - ipak ću nastojat pripazit trapez sa što manjim uključivanjem pri vježbanju ramena, pa vidjeti što se događa kroz mjesec-dva, i direktno ga raditi jednom tjedno s manjom masom (da ne raste)

                  Ako imate neki link gdje se vidi koji se mišići aktiviraju indirektno pri izvođenju vježbi (na cooperguns pokazuje samo glavne mišiće za svaku vježbu, ali ne i one blago uključene)
                  Tu http://www.exrx.net/Lists/Directory.html imaš detaljnije koji se mišići uključuju.
                  Mislim da ti nije potrebno trapez direktno radit, to trebaju oni kojima je prirodno slabiji.
                  Još jedna bitna činjenica je da BB nije čisto povećavanje određenih mišića u nedogled (što nažalost većina ne primjenjuje), nego je često i kreiranje iluzije tako da zanemarivanjem nekog prerazvijenog dijela možemo vizualno povećati i postići simetriju drugog.

                  Comment

                  Working...
                  X