Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

    evo ovo je slika mojih leđa...slika je stara 4-5 miseci...na njoj se najbolje vidi neravnina moje kicme...
    Attached Files
    MALA!!! ja ti bosom nogom...panj odvalim!!!

    Comment


    • #17
      Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

      kakva ti je putanja zgibova? ideš li ravno ili krivudaš, možeš li ravnomjerno pogoditi latove na treningu, imaš li inače problema prilikom dvoručnih vježbi tipa bench, potisci iznad glave itd...
      Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

      Comment


      • #18
        Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

        da
        zakrivljena ti je kraljeznica malo u lijevu stranu
        nije to toliko velik postotak ,ali kad se razvije misicna masa tek tada dodje do izrazaja ,makar velik postotak ljudi ima vecu zakrvljenost od tebe ali i zakrzljale misice ledja pa to ne dolazi toliko do izrazaja
        uglavnom evo par savjeta
        ono sto moras promjeniti je trening ledja
        kad promjenis trening ledja ,tad ce i prsa doci na svoje ,naravno skolioza se nemoze rijesiti do kraja ali se pravilnim vjezbanjem moze u velikoj mjeri svesti na minimun
        uglavnom dobra vjezba koja ce ti pomoci je jednorucno veslanje bucicama
        s time da se vise koncentriraj na desnu ,slabiju stranu ,te ce ti tako ojacati srednji dio trapeza pa ce povuci i kraljeznicu u tom smjeru
        znaci veca koncentracija na desnu stranu ledja
        morat ces izbaciti zgibove i slicne vjezbe ,te rameni potisak
        sve vjezbe koje radis iznad glave samo ce jos vise pogorsati stvar
        koncetriraj se na mrtvo dizanje ,hiperekstenziju ,jednorucna veslanja svih vrsta ,ojacaj desni trapez vise u odnosu na lijevi
        znaci bit svega potruditi se da dobijes vise misicne mase na desnoj strani ledja a lijeva nek samo za to vrijeme stagnira te bi bilo dobro da si skines vjezbe za jednostruko zakrivljenost kraljeznice koje mozes naci na internetu pa to probaj raditi svaki dan kad imas vremena u sto vecoj mjeri
        moj savjet plus
        kad spavas ,spavaj na ledjima ,s time da si pod koljena stavis jastuk i dobro bi ti dosao anatomski jastuk
        kad ces spavati na boku probaj spavati na desnom boku ,tako ce ti kroz duzi period spavanja kraljeznica biti u suprotnoj poziciji od one kod koje je tvoja zakrivljenost
        tako ce se tijelo polagano adaptirati na to da se kraljeznica povrati u prvobitnu poziciju
        najbitnije ti je od svega ,dok lezis ,ili spavas ,nemoj nikako lezati na lijevom boku
        TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
        Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

        Comment


        • #19
          Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

          Originally posted by xpress
          kakva ti je putanja zgibova? ideš li ravno ili krivudaš, možeš li ravnomjerno pogoditi latove na treningu, imaš li inače problema prilikom dvoručnih vježbi tipa bench, potisci iznad glave itd...

          zgibove uopce ne radim...jel posto kuci treniram...nazalost neman di ih radit...za leđa radim...veslanje u pretklonu...veslanje na klupi...ispravljanje na klupi i podizanje ramena...to trenutno radim...a sta se tice benca...mogu rec da i iman problema dosta sporo napredujem na bencu na 60 kg sam i jedva ga odradim 4 serije...
          MALA!!! ja ti bosom nogom...panj odvalim!!!

          Comment


          • #20
            Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

            Originally posted by mali priest
            da
            zakrivljena ti je kraljeznica malo u lijevu stranu
            nije to toliko velik postotak ,ali kad se razvije misicna masa tek tada dodje do izrazaja ,makar velik postotak ljudi ima vecu zakrvljenost od tebe ali i zakrzljale misice ledja pa to ne dolazi toliko do izrazaja
            uglavnom evo par savjeta
            ono sto moras promjeniti je trening ledja
            kad promjenis trening ledja ,tad ce i prsa doci na svoje ,naravno skolioza se nemoze rijesiti do kraja ali se pravilnim vjezbanjem moze u velikoj mjeri svesti na minimun
            uglavnom dobra vjezba koja ce ti pomoci je jednorucno veslanje bucicama
            s time da se vise koncentriraj na desnu ,slabiju stranu ,te ce ti tako ojacati srednji dio trapeza pa ce povuci i kraljeznicu u tom smjeru
            znaci veca koncentracija na desnu stranu ledja
            morat ces izbaciti zgibove i slicne vjezbe ,te rameni potisak
            sve vjezbe koje radis iznad glave samo ce jos vise pogorsati stvar
            koncetriraj se na mrtvo dizanje ,hiperekstenziju ,jednorucna veslanja svih vrsta ,ojacaj desni trapez vise u odnosu na lijevi
            znaci bit svega potruditi se da dobijes vise misicne mase na desnoj strani ledja a lijeva nek samo za to vrijeme stagnira te bi bilo dobro da si skines vjezbe za jednostruko zakrivljenost kraljeznice koje mozes naci na internetu pa to probaj raditi svaki dan kad imas vremena u sto vecoj mjeri
            moj savjet plus
            kad spavas ,spavaj na ledjima ,s time da si pod koljena stavis jastuk i dobro bi ti dosao anatomski jastuk
            kad ces spavati na boku probaj spavati na desnom boku ,tako ce ti kroz duzi period spavanja kraljeznica biti u suprotnoj poziciji od one kod koje je tvoja zakrivljenost
            tako ce se tijelo polagano adaptirati na to da se kraljeznica povrati u prvobitnu poziciju
            najbitnije ti je od svega ,dok lezis ,ili spavas ,nemoj nikako lezati na lijevom boku

            ka prvo puno ti hvala na odlicnim savjetim...i sta si izdvoia vremena da mi ovo sve napises

            bas kako kazes...ja sam sad na nabijanju misicne mase...prehrana je prilagođena tome...i sta si ti reka kako se ja sirim u masi tako se sve vise vide te nepravilnosti...a sta se tice vjezbi za leđa...odma da ti kazem vjezbam kuci...pa tako da radim veslanje u pretklonu sipkom...veslanje na klupi (ja mislim da se tako vjezba zove...to ti je jedna ruka i noga su na klupi...a druga noga na podu...a ona ruka koja je ostala s njom dizem uteg hehhe )...ispravljanje na klupi s utegom i podizanje ramena (to za trapez)...mrtvo dizanje sam prije radia...ali neki su me ljudi isplasili...da je to opasno da jos mogu vise iskrivit leđa...pa sam eto odusta al ti kazes da je dobro pa cu ga opet pocet radit
            a za vjezbe za ramena...tj povise glave ne radim...radia sam al evo u mom novom programu sad sam bez njih...radim predrućje...fly u pretklonu i obicni fly

            i ok kako ti kazes...pocet cu vise jacat desnu stranu leđa

            a ove savjete za spavanje cu pocet prakticirat..jer zelia bi to ispravit...da ti budem iskren...kad se god slikam i vidim svoju deformiranu sliku...tolko me stufa sve...da bi najrađe odusta al eto trudim se zelim to ispravit a i naravno volim bodybuilding i stvarno treniram iz gusta/ljubavi...evo bas sam jucer stavia slike na forum...u slike pocetnika...pa ako ti se bude dalo pogledaj...ima slika gdje sam slikan od sprida...pa ces vidit...nejednakosti ljeve i desne strane...

            i jos jedamput puno ti hvala!
            MALA!!! ja ti bosom nogom...panj odvalim!!!

            Comment


            • #21
              Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

              Najlakše je odustat,to rade luseri.....Poslušaj njega šta ti je reka ,forsiraj radit jednoručno veslanje bučicom samo sa desnom rukom,to je ono tvoje kolino na klupi druga noga na podu i radi good morning sa šipkom,staviš šipku na ramena i onda ideš u pretklon,ne vježbanjem problem se može samo pogoršat i kad dodeš u neke godine možeš imat ozbiljnih problema....Zato se potrudi i ispravi to,to je naravno bilo lakše kad si bija dite jer si još bija u razvoju i onda je to lakše ispravit,ali samo budi uporan i promjene će doć........
              Menky je napisao...
              Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

              Comment


              • #22
                Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

                Originally posted by robertost
                Najlakše je odustat,to rade luseri.....Poslušaj njega šta ti je reka ,forsiraj radit jednoručno veslanje bučicom samo sa desnom rukom,to je ono tvoje kolino na klupi druga noga na podu i radi good morning sa šipkom,staviš šipku na ramena i onda ideš u pretklon,ne vježbanjem problem se može samo pogoršat i kad dodeš u neke godine možeš imat ozbiljnih problema....Zato se potrudi i ispravi to,to je naravno bilo lakše kad si bija dite jer si još bija u razvoju i onda je to lakše ispravit,ali samo budi uporan i promjene će doć........

                ma necu ja odustat...i hvala na savjetima i ricima podrske...sad kad znam sta i kako...sredit cu ja to...majku joj krivu
                MALA!!! ja ti bosom nogom...panj odvalim!!!

                Comment


                • #23
                  Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

                  ja bi na tvom mjestu izbacio dvoručno veslanje na neko vrijeme dok malo ne popraviš kralježnicu, radi bolje jednoručno prvo sa slabijom stranom...
                  Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

                    Originally posted by xpress
                    ja bi na tvom mjestu izbacio dvoručno veslanje na neko vrijeme dok malo ne popraviš kralježnicu, radi bolje jednoručno prvo sa slabijom stranom...
                    to cu i napravit pod obavezno...da pitam jos...sad samo da za leđa radim vjezbe sa slabijom stranu..tj veslanja s bucicom...ili mogu i dalje vjezbat trapez i doljni dio leđa...
                    MALA!!! ja ti bosom nogom...panj odvalim!!!

                    Comment


                    • #25
                      Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

                      Donji dio leđa obavezno vježbaj ali samo sa onim good morning slijeganjem,jer ti mrtvo nije dobro zbog stanja tvoje kičme....A trapez forsiraj isto samo desni,znači uzmeš ploču u ruku i dižeš rame samo desno da ti se to počne ujednačavat,znači slično ka prije ,samo sad sa jednom rukom......
                      Menky je napisao...
                      Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

                        Originally posted by robertost
                        Donji dio leđa obavezno vježbaj ali samo sa onim good morning slijeganjem,jer ti mrtvo nije dobro zbog stanja tvoje kičme....A trapez forsiraj isto samo desni,znači uzmeš ploču u ruku i dižeš rame samo desno da ti se to počne ujednačavat,znači slično ka prije ,samo sad sa jednom rukom......
                        aha...ok...thnx
                        MALA!!! ja ti bosom nogom...panj odvalim!!!

                        Comment


                        • #27
                          Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

                          i ja imam isti problem sa prsima, no nemam skoliozu...lijevi pektoral mi je dosta veći od desnoga(također i lijeva strana trapeza je veća)...no koliko sam primjetije na onoj strani gdje mi je pektoral manji latismuss mi je podosta veći...kad se gledan na ogledalu iman osicaj koda je taj desni veći latismuss "odnio" komad desnoga pektorala...
                          jer kad se gledan na ogledaju vidin totalne nesimetrije u prsima trapezu i latismusima...
                          pa stvarno ne znan sto da napravin jer stvarno većinu vježbi radin sa jednoručnin utezima(bućicama)...

                          da napomenem da sam prije 7 god slomio desnu ključnu kost na desnoj strani...
                          Originally posted by Jurica
                          ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                          Comment


                          • #28
                            Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

                            Originally posted by giusseppe7777
                            i ja imam isti problem sa prsima, no nemam skoliozu...lijevi pektoral mi je dosta veći od desnoga(također i lijeva strana trapeza je veća)...no koliko sam primjetije na onoj strani gdje mi je pektoral manji latismuss mi je podosta veći...kad se gledan na ogledalu iman osicaj koda je taj desni veći latismuss "odnio" komad desnoga pektorala...
                            jer kad se gledan na ogledaju vidin totalne nesimetrije u prsima trapezu i latismusima...
                            pa stvarno ne znan sto da napravin jer stvarno većinu vježbi radin sa jednoručnin utezima(bućicama)...

                            da napomenem da sam prije 7 god slomio desnu ključnu kost na desnoj strani...
                            Zbog ovoga te zeza nesimetrija, ja san ka mulac kad san se rodio slomio ključnu kost isto desnu i vidi se mala razlika izmedu trapeza, prsa. Kad izbacim bench i radim samo s bučicama prsa se brzo poprave, a što se trapeza tiče radim ga pod određenim kutom da pogodim isto i jednu i drugu stranu. Inače leda su mi ok, nemam problema nikakvih.
                            ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                            Comment


                            • #29
                              Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

                              Originally posted by sthooligan
                              Originally posted by giusseppe7777
                              i ja imam isti problem sa prsima, no nemam skoliozu...lijevi pektoral mi je dosta veći od desnoga(također i lijeva strana trapeza je veća)...no koliko sam primjetije na onoj strani gdje mi je pektoral manji latismuss mi je podosta veći...kad se gledan na ogledalu iman osicaj koda je taj desni veći latismuss "odnio" komad desnoga pektorala...
                              jer kad se gledan na ogledaju vidin totalne nesimetrije u prsima trapezu i latismusima...
                              pa stvarno ne znan sto da napravin jer stvarno većinu vježbi radin sa jednoručnin utezima(bućicama)...

                              da napomenem da sam prije 7 god slomio desnu ključnu kost na desnoj strani...
                              Zbog ovoga te zeza nesimetrija, ja san ka mulac kad san se rodio slomio ključnu kost isto desnu i vidi se mala razlika izmedu trapeza, prsa. Kad izbacim bench i radim samo s bučicama prsa se brzo poprave, a što se trapeza tiče radim ga pod određenim kutom da pogodim isto i jednu i drugu stranu. Inače leda su mi ok, nemam problema nikakvih.
                              jer kad sam nosio opasač uvijek sam bio malo nagnje na tu stranu...pa valjda je ostalo od onda sa uvik nesvjesno stedin tu stranu i ne drzin ramena u istom polozaju...
                              jedino da konstantno pazin na držanje?
                              Originally posted by Jurica
                              ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Nesimetrija: prsa mi se neravnomjerno razvijaju

                                Moraš pazit na držanje ne samo ti nego svatko. U početku će biti teže a poslje se navikneš. Ja hodam uvijek uspravno nikad sa glavom u pod i obišenim ramenima.
                                Leđa ravno, isprči guzicu, izbaci prsa, raširi ruke i ramena drži unatrag
                                ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                                Comment

                                Working...
                                X