Announcement

Collapse
No announcement yet.

Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

    Evo konacno sam dosao do nekih, ajmo reci novaca i sad bih malo ulozio u suplemente. do sada sam koristio samo gold whey od weidera i to samo u dane treninga, poslije treninga (4x tjedno). prehrana mi je relativno uredna i mogu reci da sam zadovoljan dosadašnjim napretkom.
    zanima me da li bi imalo smisla da kupim malo veću količinu proteina pa da počnem piti svaki dan, s obzirom da imam 180cm i 74 kg, trebao bih unijeti otprilike 140 grama bjelančevina dnevno, jel?
    sad nisam siguran dali koristiti taj whey i dalje samo svaki dan, ili da ubacim u dnevnu rutinu i kazein prije spavanja, a protein poslije treninga?? jel to ima ikakvog smisla?! ili nesto posve drugo?? kreatin ili neke druge džamahirije...

  • #2
    Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

    slusaj,ako se ima para whey je najpotrebniji u pwo. u dane netreninga bar kao prvi obrok sa zobenim.
    sto se tice kazina on ti je sporiji protein koji ti svakako najbolje ide pred spavanje da ti organizam radi preko noci i ima sta trosit, a da netrosi misice itd.

    umjesto kazeina imas posni koji mozes konzumirat,skoro ista stvar.

    ako nemas kinte za oboje vidi da kupis whey pa pijes u pwo i ujutro uz zobene,a navece mlatnes 150-250g posnog.

    a ti izracunaj sta ti je jeftinije
    Pocivao u miru Bozjem

    22.12.1984 - 20.12.2012

    __________________________________________________ ___________________________

    mentor: Sasa Draskovic

    Comment


    • #3
      Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

      kad se uzme kazein u vecem pakovanju ispadne ti cak i jeftinije nego posni...

      Comment


      • #4
        Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

        Ja stalno picim kazein.majka
        Pocivao u miru Bozjem

        22.12.1984 - 20.12.2012

        __________________________________________________ ___________________________

        mentor: Sasa Draskovic

        Comment


        • #5
          Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

          ovo za whey znam da je bitan pa cu nastaviti s tim barem jednom dnevno da popijem, i onda jos uz to kazein navecer...

          nekako imam osjecaj da mi se napredak usporio i to sve mislim zato sto ne unosim vise dovoljno proteina i tog sto mi je potrebno.. prehrana mi je za sada najbolja sto mogu imati s obzirom na mogućnosti, tako da mi je ostalo sad da pojačam s proteinima.

          što mislite dali mogu očekivati bolji (vidljiv) napredak s ovim kako je ili mi je za to potrebno vise od proteina?? pio sam prije kreatin al sad za to nemam novaca a nekako mi je to sve šuplja priča, mislim da je s proteinima to sve malo kvalitetnije, zar ne??

          Comment


          • #6
            Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

            Ako imaš financijskih mogućnosti priušti si i whey protein i casein.
            Ja nakon treninga redovito pijem whey sa ugljikohidratima a kao prvi obrok ili neku kombinaciju proteina ili samo whey. Pred spavanje uzmem kombinaciju ili čisti casein.
            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

            I know it's hard to keep an open heart
            When even friends seem out to harm you
            But if you could heal a broken heart
            Wouldn't time be out to charm you

            November Rain, Guns and Roses

            Comment


            • #7
              Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

              evo nešta o kazeinu

              http://www.youtube.com/watch?v=0F_qR...feature=relmfu
              Originally posted by darios
              pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

              Comment


              • #8
                Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

                Originally posted by Trace_4 View Post
                Aj reci ukratko o čem se radi, ne da mi se gledati...
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

                  ukratko.. čovjek iznosi činjenice da je kazein marketinški trik..
                  Originally posted by darios
                  pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                  Comment


                  • #10
                    Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

                    Ja lupam posni prije spavanja, 300-400g, nekad i do 500g. Fino mi napuni zeludac dok šejk kazeina bas i ne
                    Jednom probao kazein, ali posni mi je favorit !!
                    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                    ----------------------------------------------------------------
                    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                    Comment


                    • #11
                      Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

                      a nez, mislim da cu na kraju kupiti whey...imam 300 kn i to bi mi trebalo biti dovoljno za 1kg.. uzimat cu svaki dan pa cu vidit kak ce bit.. ipak necu imati koliko sam mislio pa da kupim i whey i kazein.. radije cu kupit par kutija posnog pa s tim udarati navecer..

                      Comment


                      • #12
                        Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

                        Svakom je nesto marketinski trik...pocnite samo od reportaza na provjeronom (znate o cem mislim)...whey kancerogen,kazein trik,kreatin u rangu koke...100 ljudi-100cudi.100zena-200sisa
                        Pocivao u miru Bozjem

                        22.12.1984 - 20.12.2012

                        __________________________________________________ ___________________________

                        mentor: Sasa Draskovic

                        Comment


                        • #13
                          Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

                          Originally posted by remode View Post
                          Svakom je nesto marketinski trik...pocnite samo od reportaza na provjeronom (znate o cem mislim)...whey kancerogen,kazein trik,kreatin u rangu koke...100 ljudi-100cudi.100zena-200sisa
                          istina.. lik i kaže da ako imaš para kupuj šta hočeš i šta želiš, no činjenica je da se lik bavi proizvodnjom proteina za 5 tvrtki brendiranih pa lik zna šta se stavlja unutra, kao što sam kaže ja ga imam i u trgovini i prodajem ga, nitko ti nebrani da ga kupuješ, no ja vam samo kažem da nevredi vaše novce, whey je uvjek pravi izbor
                          Originally posted by darios
                          pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                          Comment


                          • #14
                            Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

                            nema smisla whey maznit u 23h navece i ic lec...njega nema do 2h ujutro..kazein je tu ipak malo duze
                            Pocivao u miru Bozjem

                            22.12.1984 - 20.12.2012

                            __________________________________________________ ___________________________

                            mentor: Sasa Draskovic

                            Comment


                            • #15
                              Re: Whey ili kazein? Ili nesto trece?!

                              nisam mislio whey prije spavanja nego opčenito bolje kupti whey nego kazein ako imaš para za smo jedno, naravno da nećeš pit sam whey prije spavanja, eventualno može proč sa mlijekom
                              Originally posted by darios
                              pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                              Comment

                              Working...
                              X