Announcement

Collapse
No announcement yet.

bcaa i fatburneri - cilj mi je izgubiti visak kila i dobiti malo vise misica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bcaa i fatburneri - cilj mi je izgubiti visak kila i dobiti malo vise misica

    pozdrav. pitao bih vas za savijet sto se bcaa-a tice...postoje razliciti proizvodi sa razlicitim omjerima leucin,isoleucina i valina. Svi su ugl u omjeru 2:1:1 samo sa razlikom koliko koji proizvod ima cega u mg. Preporucena doza koliko sam uspio shvatiti je nekih 5g. E sada da li ovisi koliko grama se treba unest u tijelo o tjelesnoj tezini,nacinu vjezbanja(rekreativno ili profesionalno) ili o cemu tocno. Nisam nigdje uspio naci prvi odgovor koga god da sam pitao( pa ni od trenera u teretani) ili sta god da sam gledao na internetu.

    Ja konkretno uzimam biotec bcaa(preporuka trenera...mislim da on u teretani nema nista drugo) koji ima 1800mg bcaa po jednom serviranju( 3 kapsule) i preporucuje se uzeti kapsulu prije,a 2 poslije treninga i vise se ne treba u danu uzimat http://www.biotechusa.com/products/a.../bcaa-nano-3d/ i . E sada je to zaprevo 1,8g sto je manje od preporucene doze- da li meni nesto ta manja doza uopce pomaze ili da li bacam novca bez veze. Koji bi meni zapravo trebao? Isto tako kazu da je leucin najvazniji od ta 3 sastojka pa da li je onda bolje uzeti nesto sto ima omjer 8:1:1 http://usplabsdirect.com/modern-bcaa.html i tu se dobije 15g bcaa po doziranju sto je zapravo puno.

    Ah da nisam rekao ja rekreativno idem u teretanu(4-5 puta tjedno) cilj mi je izgubiti visak kila i dobiti malo vise misica. Imam 99-98kg sa ca. 25% masti(najvise oko trbuha) pa bih zato usput pitao i za neke fatburnere koje bi mi mogli preporuciti...mozda neke bez stimulansa(kofeina itd.) trener u teretani mi je dao od labrade charge da pijem prije treninga,ali to je sa stimulansima i za dobivanje snage i sagorijevanje masti,ali zanima me da li bih mogao/trebao piti nesto bez stimulansa (npr. Super cuts 3 od universala i tome sl.) znam da je prehrana vazna i radim naravno na tome. Oprostite na opsirnom tekstu,ali prave odgovore na pitanja nisam nigdje uspio naci pa bih vas zamolio za pomoc...hvala unapred. dominik
    This is your life and it’s ending one minute at a time

  • #2
    Re: bcaa i fatburneri

    Tebi kao početniku ne treba ni jedno ni drugo, previše se zamaraš glupostima. Treniraj i jedi čisto za početak.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: bcaa i fatburneri

      ok hvala na odgovoru i mogu se sloziti s tim,ali da li mi svejedno mozete odg na pitanje u veze bcaa jer me to stvarno zanima(covjek uci dok je ziv) bez obzira da li ja to na dalje koristio ili ne. postoji hrpa stvari koje se mogu uzimati i koje ili koriste ili ne pa bih volio znati o tome sto vise pogotovo kao pocetnik jer se nisam bas susretao sa time prije. mislim dosta stvari se moze naci na netu i saznati od ljudi,ali eto neki konkretan odg na pitanje o bcaa nisam nasao pa stoga pitam. koliko mg na dan, o cemu ovisi koliko se mg na dan treba uzimati, da li je omjer http://usplabsdirect.com/modern-bcaa.html 8:1:1 bolji od 2:1:1 ili je to samo vise reklama. i kao sto ste rekli da sam pocetnik u tome pa mislim da bih trebao nauciti sto vise prije nego pocem kupovati nepotrebne stvari...hvala unapred
      This is your life and it’s ending one minute at a time

      Comment


      • #4
        Re: bcaa i fatburneri

        bcaa u omjeru 8:1:1 ti je dovoljno 5 gr da uzimas pre i posle treninga....u omjeru 2:1:1 minimum je 10-15 gr pre i isto toliko posle treninga....i svakako da je bolje uzimati 8:1:1...ja sam licno uzimao tokom citave dijete 5 gr pre i 5 gr posle treninga i ujutro 5 gr prije cardio treninga...Ali tebi sa ovim BF i u ovom stadijumu je stvarno kao sto kelly rece bacanje para i...prvo se dotjeraj hranom..pa kad budes u nekom trenaznom procesu i sa pristojnim BF onda uzimaj bcaa...fat burner isto tako..za pocetak ti je dovoljna kafa pre treninga..nevidim razlog da bjezis od kofeina.....

        Comment


        • #5
          Re: bcaa i fatburneri

          puno hvala na savjetima i odgovorima..pozz
          This is your life and it’s ending one minute at a time

          Comment


          • #6
            Re: bcaa i fatburneri - cilj mi je izgubiti visak kila i dobiti malo vise misica

            Samo nađi vremena i prelistaj što više možeš tema na forumu a i na portalu, postat će ti mnogo toga jasnije i naći ćeš nevjerojatno puno savjeta...

            Comment

            Working...
            X