Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pwm nakon insanity-a

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pwm nakon insanity-a

    Eo ovakototalni sam novi u ovom i ne znam bas puno o pwm-u tako da se nadam da ce te mi pomoc i imam dosta pitanja o svemu tome...
    eo ovako o meni malo visok sam 184 cm i imam 100 kg,imam sjedeci posao tako da se jako slabo mogu kretat na poslu pa sam odlucio poduzeti neke mjere.Naime poceo sam trenirati insanity da skinem nezeljeno salo i smanjim kilazu tj da dobijem definiciju misica, volju imam i sve sto ide uz to. e sad ovako nakon svakog zavrsetka treninga primjetio sam da piju neki recovery drink koji bas ta tvrtka prodaje i guglo sam po netu i nisam naisao na nista sta stavljaju unutra no naisao sam da mogu napravit sam svoj recovery drink (whey + dekstroza)...e sad ovako slijede pitanja h
    Uzmite u obzir da sam i prilagodio prehranu programu vjezbanja.
    1. zanima me dali se taj recovery(whey+dekstroza) moze koristiti svaki dan poslje treninga ili ima neko pravilo kako se pije(znaci smao 1recovery na dan) uzmite u obzir da insanity traje 2 mj?
    2.jel se uz taj recovery skida salo i pada kilaza uz svakodnevn trening (znaci bitno mi je da nedobivam kg nego da kg idu dolje)?
    3.sto se tice dekstroze procitao sam da osobe koje zele smrsaviti unose 0.5-0.8 grama po zeljenoj tezini( znaci 0.5-0-8x 85-90 jer mi je zelja skinut 10-15 kg) dali je to istina ?
    4.sto se tice wheya isto sam tako procitao da osobe koje zele smrsaviti uzimaju 0.3-0.5 grama wheya po zeljenoj tezini (znaci 0.3-0.5x 85-90) istian ili ne ?
    5.zanima me jel se uz recovery drink mrsavi jednakom brzinom ili sorije uz jednak trening svaki dan?,znam da je to za izgradnju misica samo me jednostavno strah kg.
    6. kazu da osobe koje zele definiciju da recovery drink (whey+dekstroza) piju s vodom a osobe koje zele masu piju s mlijekom ... isitina ili ne ?
    7.zanima me jel ima odredjen period nakon kolko se to smije pit ili se moze od prvog treninga jer upravo sam zavrsio 1 tjedan insanity-a
    8. zanima me moj omjer znaci zelim skinuti 10-15 kg i imat definiciju zanima me moj omjer whey i moj omjer dekstrozei dal da ga pijem s vodom ili s mlijekom ( ako je mlijeko moze smjernica koje jel oo od 1.5 masti?
    9. i za kraj zanima me sta Vi mislite o insenityu kao programu vjezbanja ?

    eto to bi bilo to ispricavam se jos jednom na dugom postu al sam se naslusao svakakvih prica i vise neznam u sta da vjerujem pa sam se zato obratio Vama ovjde.ako jos sta nebudde jasno pitat cu hh. (mozda su nekima od vas ta pitanja smijesna al totalno sam novi u tom pa neznam no bolje pitati nego skitati ) unaprijed zahvalan svima na odgovorima

  • #2
    Re: Pwm nakon insanity-a

    1. zanima me dali se taj recovery(whey+dekstroza) moze koristiti svaki dan poslje treninga ili ima neko pravilo kako se pije(znaci smao 1recovery na dan) uzmite u obzir da insanity traje 2 mj?
    Možeš svaki put poslije treninga.

    2.jel se uz taj recovery skida salo i pada kilaza uz svakodnevn trening (znaci bitno mi je da nedobivam kg nego da kg idu dolje)?
    Salo se skida ukupnim kalorijskim deficitom koji ostvariš unutar određenog perioda tj. jednog dana. Ako potrošiš 2500 kcal dnevno, a pojedeš 2000 kcal (uključujući PWM), mršaviti ćeš. Ako pojedeš više od 2500 kcal, nećeš mršaviti. Ista pravila vrijede i ako ne piješ PWM.
    Ali uglavnom da, možeš piti PWM slobodno ako ti se uklapa u dnevni kalorijski unos.

    3.sto se tice dekstroze procitao sam da osobe koje zele smrsaviti unose 0.5-0.8 grama po zeljenoj tezini( znaci 0.5-0-8x 85-90 jer mi je zelja skinut 10-15 kg) dali je to istina ?
    Mmmm... previše šećera. 20 grama ti je uvrh glave.

    4.sto se tice wheya isto sam tako procitao da osobe koje zele smrsaviti uzimaju 0.3-0.5 grama wheya po zeljenoj tezini (znaci 0.3-0.5x 85-90) istian ili ne ?
    Ova bi računica bila ok. 30-45 grama wheya.

    5.zanima me jel se uz recovery drink mrsavi jednakom brzinom ili sorije uz jednak trening svaki dan?,znam da je to za izgradnju misica samo me jednostavno strah kg.
    Uz sve ostale parametre jednake, ako popiješ PWM, unijeti ćeš više kalorija nego što bi unio da nisi pio PWM. U skladu s time, teorija kaže da ćeš gubiti kile sporije. E sad, teorija nije baš kao praksa. Postoji jedna određena količina kalorijskog deficita koja je efikasna kod skidanja sala i ako ideš ispod te razine nećeš gubiti salo brže nego ćeš sjeb*vati metabolizam, gubiti mišiće itd. Ako se nalaziš u tom "idealnom" deficitu tako da piješ PWM, onda nećeš imati nikakve benefite ako ga prestaneš piti. Ako si pak negdje gdje si u balansu s potrošenim i unesenim kalorijama, onda će ti izbacivanje PWMa pomoći u gubitku sala.

    6. kazu da osobe koje zele definiciju da recovery drink (whey+dekstroza) piju s vodom a osobe koje zele masu piju s mlijekom ... isitina ili ne ?
    Nije istina. Bolje je piti s vodom jer mlijeko nema tu neku funkciju. Ako si na definiciji, pij s vodom čisto da ne unosiš dodatne kalorije iz mlijeka. Ako ti je baš jako fino piti s mlijekom, pij s mlijekom i uračunaj kalorije iz mlijeka u dnevni kalorijski unos. Al ono... pij s vodom.

    7.zanima me jel ima odredjen period nakon kolko se to smije pit ili se moze od prvog treninga jer upravo sam zavrsio 1 tjedan insanity-a
    Možeš piti od početka.

    8. zanima me moj omjer znaci zelim skinuti 10-15 kg i imat definiciju zanima me moj omjer whey i moj omjer dekstrozei dal da ga pijem s vodom ili s mlijekom ( ako je mlijeko moze smjernica koje jel oo od 1.5 masti?
    Ko što sam rekao prije. Ovo je samo PWM. Trebaš imati složen program prehrane za cijeli dan jer će ti ukupni kalorijski suficit/deficit određivati hoćeš li mršaviti ili nećeš. Što se samog PWMa tiče, uzimaj recimo 35 grama wheya i 20 grama glukoze s vodom.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: Pwm nakon insanity-a

      a jesi ga zakomplicirao

      pwm - mjerica wheya, 30ak g dekstroze sasvim dovoljno, poslije treninga

      o pwm ti ne ovisi ništa, niti očeš gubit salo, niti očeš se udebljat
      hočeš li gubiti salo ovisi o tvojoj prehrani (pwm je samo dio tvoje prehrane)

      da bi gubio salo, moraš biti u kalorijskom deficitu (više potrošiti nego što uneseš kalorija)
      a da bi gubio salo i ne gubio mišiće (tj što manje gubio mišiće) moraš trenirati utezima, tj moraš stimulirati mišiće (ne znam možeš li to i koliko sa tim insanity)

      o insanity ne znam ništa, nisam nikad vježbao tako

      ako si novi, prolistaj malo forum


      edit: dida me preduhitrio sa malo opširnijim odgovorm
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • #4
        Re: Pwm nakon insanity-a

        Ok hvala na odgovoru daj mi reci jos samo koliko je kalorija ako unesem u sebe 20 gr dekstroze i 35 grama wheya koliko je to u kalorijama ?

        Comment


        • #5
          Re: Pwm nakon insanity-a

          Originally posted by modunjo View Post
          Ok hvala na odgovoru daj mi reci jos samo koliko je kalorija ako unesem u sebe 20 gr dekstroze i 35 grama wheya koliko je to u kalorijama ?
          stvarno to pitaš ?

          hahahaha

          pa izračunaj si, piše ti i na pakovanju od dekstroze i na kanti od wheya sve
          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

          Fak me, right?

          Comment


          • #6
            Re: Pwm nakon insanity-a

            20 grama dekstroze je 80 kalorija, a 35 grama proteina je oko 120 kalorija. Dakle oko 200 ukupno.

            Al ko što kolega iznad mene kaže.
            Originally posted by magarac
            pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
            dzaba mu sve

            Comment


            • #7
              Re: Pwm nakon insanity-a

              nisam jos kupio whey planiram ga sutra otic kupit tako da nisam mogo vidjet btw hvala na odgovorima

              Comment

              Working...
              X