Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aminokiseline BCAA - kako ih uzimati?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aminokiseline BCAA - kako ih uzimati?

    Pozdrav prijatelji dugo treniram ali nikad ranije nisam koristio aminokiseline, dobio sam iz Amerike ovaj suplement

    http://www.building-body.com/shop/Op...kaps?limit=100

    tj MEGA SIZE BCAA 1000 caps i molim vas recite mi kako da ih uzimam u kojem vremenskom periodu, znaci radi se o caspulama i to samo 60 komada :/

    Hvala Vam puno
    Last edited by kelly; 09-11-13, 14:39.

  • #2
    Re: Aminokiseline

    ako je gramaza 1 gr 1 kapsula onda ti je racunica jasna...tih 60 kapsula ti i nece biti nesto od pomoci...trebas unijeti 10 gr bcaa pre i posle treninga..pa ti racunaj sad..imas kapsula za 3-4 treninga....te bcaa u kapsulama su skroz bacen novac

    Comment


    • #3
      Re: Aminokiseline

      Originally posted by damko View Post
      ako je gramaza 1 gr 1 kapsula onda ti je racunica jasna...tih 60 kapsula ti i nece biti nesto od pomoci...trebas unijeti 10 gr bcaa pre i posle treninga..pa ti racunaj sad..imas kapsula za 3-4 treninga....te bcaa u kapsulama su skroz bacen novac
      Asu kak si ti ovo izračunao?

      Piše : Uzmite 2 kapsule između obroka, 30-45 min prije aktivnosti i/ili neposredno nakon aktivnosti.

      Znači 4 do max 6 dnevno, odnosno 10-15 dana

      Comment


      • #4
        Re: Aminokiseline

        Ja bih 5 kapsula prije treninga i 5 poslije. Dakle imaš za 6 dana. Mislim... ja bih to progutao u 2 dana jer 60 tableta (60 grama) je niš posebno, ali ajde, 10 grama oko treninga možemo reći da već ima NEKE učinke.

        Originally posted by IsusTiRižu View Post
        Asu kak si ti ovo izračunao?

        Piše : Uzmite 2 kapsule između obroka, 30-45 min prije aktivnosti i/ili neposredno nakon aktivnosti.

        Znači 4 do max 6 dnevno, odnosno 10-15 dana
        Izračunao je na temelju stvarnih količina koje bi trebao unositi, a ne na temelju tog što piše na kutiji. Mislim, ovo što piše na kutiji je smiješno. "Uzmite dvije kapsule". To je dva grama aminokiselina. Onak helou, u jednoj žlici posnog sira ću pojest više BCAA nego u te dvije kapsule.
        Originally posted by magarac
        pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
        dzaba mu sve

        Comment


        • #5
          Re: Aminokiseline

          Ne bi kupia kapsule u zivotu. Ajmo rec da je 400tableta (1g po tableti) oko 350kuna... znaci smijesno.... i jos se teze probavljaju nego prah koji je jeftiniji (bolji)
          I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
          ----------------------------------------------------------------
          Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

          Comment


          • #6
            Re: Aminokiseline

            kad se vec pise da za koristenje aminokiselina ja uzimam ove http://www.scivation.com/product/xtend/ e sad gore je navedeno da bi se trebalo uzimat 10g prije i poslije. da li je i kod ovih tako? jer pise jedna doza na dan(mjerica ima 12,5g) e sad da li se to gleda cisto kolicinski koliko se uzima ili se gleda koliko uopce grama bcaa ima u jednom serviranju. mislim mozda 10g jednih bcaa nema istu kolicinu sastojaka u sebi kao neki drugi bcaa.....hvala
            This is your life and it’s ending one minute at a time

            Comment


            • #7
              Re: Aminokiseline

              Ja se ovde ne bih složio sa većinom iskusnih forumaša...

              Nije baš da je BCAA u kapsulama bacanje para... One se mogu lepo iskoristiti u kombinaciji sa drugim suplementima...

              Svakako da ako se koriste solo, efekat će biti minimalan, međutim, ako se koriste u kombinaciji sa drugim suplementima, one će sasvim korektno odraditi posao...

              Na primer, iz whey i tečni amino, BCAA će doći kao šlag na tortu...
              Pivo za masu, rakija za defku...

              Comment


              • #8
                Re: Aminokiseline

                al sam se nabacao para u vjetar s aminokiselinama
                Znoj štedi krv

                Comment


                • #9
                  Re: Aminokiseline

                  Originally posted by kingpin View Post
                  al sam se nabacao para u vjetar s aminokiselinama
                  pa evo ja bih ti preporucio da probas ako mozes sa ovima http://www.scivation.com/product/xtend/ stvarno su izvrsne.... i nisu ni preskupe
                  This is your life and it’s ending one minute at a time

                  Comment


                  • #10
                    Re: Aminokiseline

                    Ja sam pre neki dan kod nas uzeo DYM 23.000 tečni amino, 1 litar... 30 % jeftinije zbog kratkog roka trajanje i plus 10 % dnevni popust na sve proizvode u objektu gde kupujem suplemente...

                    Znači 40 % jeftinije od redovne cene... Pa gde ćeš bolje...

                    Mogu da ga popijem na eks, koliko mi je jeftino izašlo...
                    Pivo za masu, rakija za defku...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Aminokiseline

                      ma ništa od toga momci. kao što netko gore reče, više aminokiselina ima u žlici sira nego u tome. Al šta ćeš, svaka škola košta.
                      Znoj štedi krv

                      Comment


                      • #12
                        Re: Aminokiseline

                        Originally posted by kingpin View Post
                        ma ništa od toga momci. kao što netko gore reče, više aminokiselina ima u žlici sira nego u tome. Al šta ćeš, svaka škola košta.
                        Jesi to mirka gledao?? )

                        Osobno bih uvijek uzeo vise wheya nego bcaa
                        https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                        https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                        Instagram: @shredded_dario

                        Comment


                        • #13
                          Re: Aminokiseline

                          Originally posted by dominik11 View Post
                          kad se vec pise da za koristenje aminokiselina ja uzimam ove http://www.scivation.com/product/xtend/ e sad gore je navedeno da bi se trebalo uzimat 10g prije i poslije. da li je i kod ovih tako? jer pise jedna doza na dan(mjerica ima 12,5g) e sad da li se to gleda cisto kolicinski koliko se uzima ili se gleda koliko uopce grama bcaa ima u jednom serviranju. mislim mozda 10g jednih bcaa nema istu kolicinu sastojaka u sebi kao neki drugi bcaa.....hvala
                          Konkretno taj proizvod u jednoj mjerici ima 7 grama bcaa, gram glutamina i jos nesto. Ja bih mjericu prije i mjericu poslije treninga.
                          Originally posted by magarac
                          pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                          dzaba mu sve

                          Comment


                          • #14
                            Re: Aminokiseline

                            Originally posted by Dida View Post
                            Konkretno taj proizvod u jednoj mjerici ima 7 grama bcaa, gram glutamina i jos nesto. Ja bih mjericu prije i mjericu poslije treninga.
                            kakve onda promjene mogu ocekivat sa vecim uzimanje??? ovako mi dosta pomaze da ne osjecam bol u misicima i napetost...makar mi se inace ponekad i to desi....dakle u cemu ce biti razlika jos...hvala
                            This is your life and it’s ending one minute at a time

                            Comment


                            • #15
                              Re: Aminokiseline

                              A gle, moram te razočarati, ali ublažavanje "boli u mišićima i napetosti" nije nešto što bi mogao osjetiti od jedne mjerice aminokiselina. Nema neke filozofije oko aminokiselina. One su sastavni dio proteina, a kad ih kupuješ već razgrađene (znači BCAA, EAA ili neke druge kombinacije) onda jednostavno djeluju kao i protein, ali se jako brzo probavljaju. I zato su aminokiseline dobre oko treninga. Zbog njihovog brzog probavljanja i djelovanja na mišić. Njihovo djelovanje nije jako raličito od djelovanja proteina i zato je jako teško govoriti o nekim posebnim benefitima. Što bi profitirao da uzmeš dvije mjerice? Mišići bi dobili malo više aminokiselinske potpore, više bi se spriječio katabolizam i omogućio rast. Bi li ti primijetio neke osjetne razlike... osim u novčaniku, ne bi.
                              Originally posted by magarac
                              pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                              dzaba mu sve

                              Comment

                              Working...
                              X