Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kamenci i suplementi ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kamenci i suplementi ?

    Pozdrav, prije 3 mjeseca izmokrio sam kamencic 7mm i sada moram ici na ultrazvuk da vidim kolko ih jos imam.... vadio sam krv i sve je ok bilo....

    ali kada sam reko doktoru da me boli bubreg odma me pitao dali pijem nekakve suplemente a ja sam rekao da idem u teretanu i da popijem proteine... a on mi je reko da to odma bacim u smece da to ostecuje bubrege.... prije mi je znalo nakon sto popijem proteine pocne me bolit bubreg... ali pio sam malo tekucine manje od pola litre dnevno... a sad pijem 4 litre i ne mogu vise bez vode hehe....

    a u urinu su mi nadjeni proteini pa ne znam dali mi preporucujete piti imam jos 3 kg i ne znam sta da radim.... popio sam neki dan i sve je ok bilo.... bubrezi me vise ne bole osim osjetim malo skakljanje nakon sto sam izmokrio kamencic.
    izrokan sam

  • #2
    Re: Kamenci i suplementi ?

    Proteini ne oštećuju bubrege, glavni razlog za kamenac je unos nedovoljno vode, mokraća ne smije biti žuta nego bjelkasto prozirna. Smanji unos soli (osobno ne solim ništa dodatno jer hrana sadrži sasvim dovoljno soli) i povećaj unos vode.
    Last edited by kelly; 25-04-14, 01:28.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Kamenci i suplementi ?

      Ja imam pijesak u bubrezima i svako toliko se javlja bol...može proći 5 godina bez ičega a može biti u godinu dana 2-3x....

      Znam pišati krv, povraćati krv a bolovi nevjerojatni...uzimam proteine i kreatin, u zadnjih pola godine sam jednom završio na hitnu na infuziju, da li je to od suplementa??? Nije sigurno...
      da li od njih imam češće probleme??? moguće...
      Za proteine sumnjam da ti rade probleme, istina da sporije sagorijevaju ali uz veću količine vode nećeš imati problema, za kreatin već nisam siguran...

      Comment


      • #4
        Re: Kamenci i suplementi ?

        Ybg, da ste na vreme pili pivo, sad bi bili kao protočni bojler i ne bi imali probleme...
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #5
          Re: Kamenci i suplementi ?

          joj kakav *****ni topic. Suplementi su naravno krivi za sve, a uopce niste pomislili da je problem to sto vodite totalno sjeban nacin zivota.
          I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
          ----------------------------------------------------------------
          Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

          Comment


          • #6
            Re: Kamenci i suplementi ?

            Originally posted by Premium.Better View Post
            joj kakav *****ni topic. Suplementi su naravno krivi za sve, a uopce niste pomislili da je problem to sto vodite totalno sjeban nacin zivota.
            tko je rekao da su krivi suplementi???
            i ne pričaj gluposti jer kamenci i pijesak u bubrezima je u 90% slučaju nasljedno tj genetska predispozicija....mene je to uhvatilo prvi put sa 19. godina...

            Comment


            • #7
              Re: Kamenci i suplementi ?

              hvala, nisam rekao da su krivi suplementi jer proteine jako malo sam pio a kamence sam dobio jer sam pio malo tekucine.... pitam samo da nebi mozda proteini jos pogorsali... eto

              krv ne pisam jos hvala Bogu, i ja sam takodjer povracao i zgadili mi se bademi i ljesnjaci jer sam ih jeo kad sam imo bolove

              mada mi je doktor reko da je mozda i genetika jer djed i mama su mi imali pjesak i mama jos ima

              i moram reci da mi je teretana pomogla da izbacim kamencic, cim sam trenirao znalo me poslije treninga ubijat i tako sam ga izmokrio
              Last edited by Hrvatina; 25-04-14, 15:01.
              izrokan sam

              Comment

              Working...
              X