Announcement

Collapse
No announcement yet.

Preporuka suplemenata za teški fizički posao

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preporuka suplemenata za teški fizički posao

    Pozdrav svima!

    Molim Vašu pomoć, kao što naslov govori od nedavno radim težak fizički posao koji uključuje podizanje teških ploča iznad glave na strop i slično (ploče su težine oko 55-60kg), a budući da mi tijelo nije naučeno na takav posao stvarno mi je teško sad u početku. U početku su mi gorjeli bicepsi i noge, sad u zadnje vrijeme se već privikavam i obično me bole samo šake i bicepsi, ali ide na bolje svakim danom.

    Od nedavno (prije tjedan dana) počeo sam piti dva puta dnevno dynamize-ov Elite whey (ujutro prije posla u shakeu sa borovnicama i bananom te jedan poslije posla).

    Zanima me preporuka koje suplemente uzeti za povećanje snage. Možda kreatin monohidrat(kod kreatina sam ciljao samo na obični mono) + dekstroza, neke dobre BCAA, te možda neki preparat tipa NO Extreme kao pre workout?

    Slobodno preporučite bilo šta, tu u Kanadi je puno veći izbor po dućanima nego u Hrv. Samo Vas molim preporuku preparata koji bi mi stvarno mogao olakšati posao. I normalno molim Vas omjere u kojim količinama uzimati.

    Kužim se nešto u suplemente i sam, nije da sam totalni početnik, ja bih uzeo ovo gore što sam naveo + ubacio zobene ujutro u shake za energiju, ali molim Vaše savjete, jer koliko vidim svi ste puno iskusniji.

    Imajte na umu da trenutno ne vježbam jer sam iscrpljen poslije posla i nije mi još do dodatnih utega, ali vjerujem da ću kako vrijeme prolazi i kako ću postajati jači i ja početi s vježbanjem.

    Znači bitno mi je da ima snage punih 8 sati za posao.

    Hvala unaprijed.

  • #2
    Re: Preporuka suplemenata za teški fizički posao

    Pozdrav Kanadi,
    prvo i osnovno je pravilna prehrana u dovoljnim količinama, dovoljno proteina, masnoća i UH niskog GI. Osnovno od suplemenata jedan dobar multiVM, ako ne jedeš ribu onda i omega3, kreatin i proteini kao nadopuna prehrani.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Preporuka suplemenata za teški fizički posao

      Originally posted by drywaller View Post
      Pozdrav svima!

      Molim Vašu pomoć, kao što naslov govori od nedavno radim težak fizički posao koji uključuje podizanje teških ploča iznad glave na strop i slično (ploče su težine oko 55-60kg), a budući da mi tijelo nije naučeno na takav posao stvarno mi je teško sad u početku. U početku su mi gorjeli bicepsi i noge, sad u zadnje vrijeme se već privikavam i obično me bole samo šake i bicepsi, ali ide na bolje svakim danom.

      Od nedavno (prije tjedan dana) počeo sam piti dva puta dnevno dynamize-ov Elite whey (ujutro prije posla u shakeu sa borovnicama i bananom te jedan poslije posla).

      Zanima me preporuka koje suplemente uzeti za povećanje snage. Možda kreatin monohidrat(kod kreatina sam ciljao samo na obični mono) + dekstroza, neke dobre BCAA, te možda neki preparat tipa NO Extreme kao pre workout?

      Slobodno preporučite bilo šta, tu u Kanadi je puno veći izbor po dućanima nego u Hrv. Samo Vas molim preporuku preparata koji bi mi stvarno mogao olakšati posao. I normalno molim Vas omjere u kojim količinama uzimati.

      Kužim se nešto u suplemente i sam, nije da sam totalni početnik, ja bih uzeo ovo gore što sam naveo + ubacio zobene ujutro u shake za energiju, ali molim Vaše savjete, jer koliko vidim svi ste puno iskusniji.

      Imajte na umu da trenutno ne vježbam jer sam iscrpljen poslije posla i nije mi još do dodatnih utega, ali vjerujem da ću kako vrijeme prolazi i kako ću postajati jači i ja početi s vježbanjem.

      Znači bitno mi je da ima snage punih 8 sati za posao.

      Hvala unaprijed.
      A da promeniš posao?
      Pivo za masu, rakija za defku...

      Comment


      • #4
        Re: Preporuka suplemenata za teški fizički posao

        Originally posted by Dača View Post
        A da promeniš posao?
        Nemam nikakav konstruktivan savjet tj. full suport!, ako ti sta znaci, ali morao sam ovakvu glupost prokomentarisati.
        Last edited by kelly; 11-10-14, 18:12.

        Comment


        • #5
          Re: Preporuka suplemenata za teški fizički posao

          Originally posted by asdf99 View Post
          Nemam nikakav konstruktivan savjet tj. full suport!, ako ti sta znaci, ali morao sam ovakvu glupost prokomentarisati.
          Ma olakšaj se slobodno....

          Inače blistaš...

          "..... preporuku preparata koji bi mi stvarno mogao olakšati posao...."

          "....+ ubacio zobene ujutro u shake za energiju..." ... Vrh!
          Last edited by kelly; 11-10-14, 18:13.
          Pivo za masu, rakija za defku...

          Comment


          • #6
            Re: Preporuka suplemenata za teški fizički posao

            Otvori topic opet, preskoci post momka, procitaj post od Kelly-a, udahni, razmisli, izdahni. Bice ok.

            Comment


            • #7
              Re: Preporuka suplemenata za teški fizički posao

              Originally posted by asdf99 View Post
              Otvori topic opet, preskoci post momka, procitaj post od Kelly-a, udahni, razmisli, izdahni. Bice ok.
              Izvini, nisam te prepoznao... Vidim sad da si vrhunski stručnjak... Evo, ubuduće ću baš obratiti pažnju na tvoje postove... Ima se šta naučiti...
              Pivo za masu, rakija za defku...

              Comment


              • #8
                Re: Preporuka suplemenata za teški fizički posao

                Decki hvala na odgovorima, bilo konstruktivnima bilo podcjenjivackima, ne zamjeram.

                Promjenq posla za sada ne dolazi u obzir

                Kad sam napisao zobene za energiju ciljao sam na to da me zobene dugo drze sitim pa nisam gladan tako brzo, nista drugo.

                Ubacit cu omegu 3 prema savjetu, jer u zadnje vrijeme ne pazim bas na prehranu i nabavit cu kreatin monohidrat. Multivitamine ujutro isto pijem, zaboravio sam spomenuti.

                Hvala jos jednom i pozdrav Hrvatskoj.

                Comment

                Working...
                X