Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako prepoznati lažni proizvod?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako prepoznati lažni proizvod?

    Naime. Naručio sam OPTIMUM NATURAL WHEY PROTEIN GOLD STANDARD, 2270g

    Inače naručujem iz building body shopa, ali nemaju Natural u ponudi.

    Na dobivenom proizvodu vanjska zaštita je full crna, a unutarnja bijela (spužvaste teksture)
    Kolko se sjećam, tako to nije izgledalo kad sam naručio Gold Standard iz building body shopa.

    1. Fali srebrna naljepnica
    2. Vanjska zaštita bi trebala imat ON logo pattern
    3. Unutarnja zaštita mi ne djeluje kao na originalu (fali mi nekakav tekst koji se ponavlja).

    Na njihovim stranicama polleosport je naveden ko distributer, LINK
    Dok za proteini.net piše da bi trebao biti ROLnet d.o.o., a nema ih tamo.

    Inače sam poslao email i njima i Optimum Nutrition-u sa svim ovim informacijama.
    A ON-u sam slao i batch info itd.

    Sumnjivo mi sve to skupa djeluje, jeli ima ko kakvih sličnih iskustva?
    Attachao sam par slika.
    Hvala.
    Attached Files
    Last edited by kelly; 05-11-14, 23:03.

  • #2
    Re: Kako prepoznati lažni proizvod?

    Originally posted by stefek32 View Post

    Na dobivenom proizvodu vanjska zaštita je full crna, a unutarnja bijela (spužvaste teksture)
    Kolko se sjećam, tako to nije izgledalo kad sam naručio Gold Standard iz building body shopa.

    1. Fali srebrna naljepnica
    2. Vanjska zaštita bi trebala imat ON logo pattern
    3. Unutarnja zaštita mi ne djeluje kao na originalu (fali mi nekakav tekst koji se ponavlja).

    Na njihovim stranicama polleosport je naveden ko distributer, LINK
    Dok za proteini.net piše da bi trebao biti ROLnet d.o.o., a nema ih tamo.

    Inače sam poslao email i njima i Optimum Nutrition-u sa svim ovim informacijama.
    A ON-u sam slao i batch info itd.

    Sumnjivo mi sve to skupa djeluje, jeli ima ko kakvih sličnih iskustva?
    Attachao sam par slika.
    Hvala.
    Uobicajena praksa trgovca. Obzirom da se bavim zastitom potrosaca, mogu ti reci kakve su upute u ovakvim slucajevima. Obzirom da si ih vec obavijestio o ovom problemu moraju ti odgovoriti na to u roku 15 dana, ako ne odgovore prijavis ih mailom ili telefonom Drzavnom inspektoratu.
    Ubuduce kod ovakvih slucajeva, potrebno je prije nego se salje prigovor trgovcu, saznati nacin i uvijet poslovanja. Sto bi znacilo, kod konkretnog trgovca se moras raspitati kakva je praksa pakiranja/dostave/prodaje proizvoda. Ono sto zakonski proizvod mora sadrzavati je naljepnica na kojoj pise naziv proizvoda, sastav i tehnicka svojstva. To najcesce bude na poklopcu kante. Ima li to?
    Ako nema, trgovac odgovara za materijalni nedostatak stvari ali to je posebna prica

    Za pocetak napisi sta su ti odgovorili pa da te dalje uputim
    Last edited by kelly; 05-11-14, 23:04.
    Originally posted by madmax22
    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
    Originally posted by jocker77
    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
    Originally posted by Hajduk
    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

    Comment


    • #3
      Re: Kako prepoznati lažni proizvod?

      Hvala na odgovoru.
      Ovdje ima nešto o pritužbama: Uvjeti kupovine
      Inače ima naljepnicu na slovenskom, da.

      Sjetio sam se što je pisalo na unutarnjoj zaštiti od prošlog: "Sealed for your protection"
      Ova nema nikakav tekst uopće. Najradije bi to sad bacio i naručio nešto iz building body (polleosport), ipak su najprofesionalniji

      Odlučio sam se na Natural zato jer nema umjetnih sladila. Inače sam koristio običan Gold dosad.
      https://labdoor.com/rankings/protein

      Comment


      • #4
        Re: Kako prepoznati lažni proizvod?

        Dobio sam odgovor od ON.

        Thank you for choosing Optimum Nutrition. Given the following information, we have deemed your product to be authentic. As long as there was a seal around the outside of the container, the product is perfectly safe to use. The paper flap on the inside of the container is not a heat treated seal to the jar and is meant to come off. Ninety percent of the time, it will be within the lid of the container when you open it. It is there simply to help further contain the whey while it settles during shipment. The surefire way to know if something has been tampered with is if the outside plastic seal is off of the container.
        Znači da bi ipak mogao biti original. Pošto nije tretirano isto kao na recimo običnom gold whey-u, kao što kažu.
        Hmm.

        Comment


        • #5
          Re: Kako prepoznati lažni proizvod?

          Originally posted by stefek32 View Post
          Dobio sam odgovor od ON.



          Znači da bi ipak mogao biti original. Pošto nije tretirano isto kao na recimo običnom gold whey-u, kao što kažu.
          Hmm.
          Pusti sto oni kazu. Od proizvodaca do tebe kao potrosaca prodje toliko ruku da je nemoguce znati tko je otvarao proizvod.
          Prigovor saljes trgovcu di si kupio proizvod. Znaci proteini.net. Jesi dobio odgovor od njih?
          Problem ti je sto kod takvih kupnji (proizvod koji zbog zdravstvenih ili higijenskih razloga nije pogodan za vracanje) preko interneta nemas pravo na povrat novca. Ali postoje drugaciji mehanizmi. Ako se bas zelis zainatiti reci pa cemo napisati prigovor drzavnom inspektoratu, sanitarnom inspektoru, ministarstvu zdravlja i ministarstvu poljoprivrede

          Sori na sluzbenim izrazima, ako nije sta jasno samo pitaj haha
          Originally posted by madmax22
          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
          Originally posted by jocker77
          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
          Originally posted by Hajduk
          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

          Comment


          • #6
            Re: Kako prepoznati lažni proizvod?

            Kazu kao posto smo u EU da imas rok od 14 dana da vratis proizvod kupljen preko interneta i pravo na povrat novca.. Pa sad..

            Comment


            • #7
              Re: Kako prepoznati lažni proizvod?

              Originally posted by Tiger View Post
              Kazu kao posto smo u EU da imas rok od 14 dana da vratis proizvod kupljen preko interneta i pravo na povrat novca.. Pa sad..
              Tako je, ali postoji 13 izuzetaka od toga. Jedan od njih je proizvod koji zbog zdravstvenih i higijenskih razloga nije pogodan za vracanje. Konkretno, kupis jabuku preko interneta, odgrizes pola pa bi nazad pare jer ti nije dobra to ne moze. Isto vrijedi i za proteine jer spadaju u kategoriju "Hrana - dodaci prehrani".
              Originally posted by madmax22
              da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
              Originally posted by jocker77
              Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
              Originally posted by Hajduk
              isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

              Comment


              • #8
                Re: Kako prepoznati lažni proizvod?

                Aha, a jbg onda.. Nek mu je sa srecom

                Comment


                • #9
                  Re: Kako prepoznati lažni proizvod?

                  Dobio sam odgovor od njih.
                  Ima smisla i vjerujem da sve štima zapravo. Proizvedeno je 07/13 i vrijedi do 07/15, tako da..
                  Dosta je već stara zaliha, ekipa iz ON-a valjda zna kako se tada proizvodilo i zapakiralo.

                  Pozdrav,

                  hvala vam za upit.

                  Izvinjavamo se vam za neugodno situaciju.

                  Sve proizvode dobimo direktno od oficialnog distributera za područje EU. Svi proizvodi od nas uvijek idu 100% u originalnom stanju, neoštećeni i pakirani u neoštećenoj kartonskoj kutiji.

                  Vrsta zaštite i naljepnica je ovisna od serije proizvoda. Na lageru još imamo proizvode sa prve serije, koji na prvoj foliji preko poklopca nemaju naljepnice. Druga serija proizvoda ima na zaštitni foliji srebrnu naljepnicu, a najnovija serija proizvoda ima na zaštitni foliji zlatnu naljepnicu. Nove kutije sa zlatnom naljepnicom imaju zaštitnu foliju samo preko poklopca, folije ispod poklopca nema.

                  Dobili ste proizvod još iz prve serije, koji je bez naljepnice. Kad ste otvorili proizvod, trebali ste kroz dvije zaštitne folije, što znači, da proizvod još nije bio otvoren i da je bio 100% originalno zapakiran. Često puta se desi, da se folija ispod poklopca putem proizvodnje zalijepi na donju stranu poklopca te da ste zbog toga zaštitnu foliju ispod poklopca malo otvorili kad ste odvrnuli poklopac i to je možda izgledalo kao već otvoreno.

                  Što se tiče originalnosti proizvoda slobodno možete slati batch number, koji je na kutiji, direktno proizvođaču, da provjerite i vidite da govorimo istino.

                  Hvala vam na razumijevanju.

                  Za dodatna pitanja smo vam uvijek na raspolaganju.
                  Last edited by stefek32; 06-11-14, 13:35.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kako prepoznati lažni proizvod?

                    Ako si ti zadovoljan onda nema potrebe nista dalje poduzimati...

                    Za ovakve slucajeve inace predlazem:
                    - raspitati se kod prodavatelja koja je njegova praksa pakiranja i oznacavanja proizvoda
                    - prouciti Zakono o prehrambenim i zdravstvenim tvrdnjama te hrani obogaćenoj nutrijentima i Pravilnik o dodacima prehrani
                    - ako se njegova praksa pakiranja i oznacavanja proizvoda, zakon i stvarno stanje proizvoda razlikuju tada se otvaraju brojne mogucnosti

                    Ako bude pitanja, slobodno u inbox!
                    Originally posted by madmax22
                    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                    Originally posted by jocker77
                    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                    Originally posted by Hajduk
                    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                    Comment

                    Working...
                    X