Announcement

Collapse
No announcement yet.

Raspored uzimanja suplemenata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Raspored uzimanja suplemenata

    Dobar dan!

    Nabavio sam slijedeće preparatete: syntha-6, cellmass, amino x (od BSN-a) i testogen-xr.
    I sada imam pitanje, što od tih preparata trebam kada piti?
    Dakle što trebam u jutro, što prije treninga, što poslije treninga, itd.
    Prodavač mi je preporučio da cellmass pijem prije vježbanja, a na proizvodu piše da je post workout preparat.
    Također sam malo gledao na internet i piše da npr. syntha-6 trebam piti 2 puta dnevno, a ne piše kada. Dakle kada bi mi bilo najefikasnije da pijem taj proizvod.
    Moj raspored konzumiranja preparata do sada je ovakav:
    - u jutro prije doručka uzmem jednu dozu cellmass-a i testogen-xr, zatim doručkujem
    - između doručka i ručka popijem jednu dozu syntha-6 (s mlijekom), ručam nekih 3 h nakon toga
    - prije treninga (nekih 2.30.-3 h nakon ručka) popijem još jednu dozu testogen-xr
    - tijekom treninga pijem amino x
    - odmah nakon treninga popijem još jednu dozu cellmass-a i jedem
    - prije spavanja popijem još jednu dozu syntha-6 (s mlijekom)

    Unaprijed hvala na odgovoru!

  • #2
    Re: Raspored uzimanja suplemenata

    pa izgleda u redu

    Comment


    • #3
      Re: Raspored uzimanja suplemenata

      I još me zanima smijem li piti kavu (kofein) dok pijem cellmass ili bilo koji drugi od gore navedenih preparata?

      Comment


      • #4
        Re: Raspored uzimanja suplemenata

        da,al neka budu odvojeni 2 sata

        Comment


        • #5
          Re: Raspored uzimanja suplemenata

          Originally posted by Armani View Post
          da,al neka budu odvojeni 2 sata
          a sta ako se odluci za neki preworkout proizvod koji sadrzi kofein u sebi.....sto je zapravo vecina njih.....a trening mu traje sat vremena dal i onda treba sacekat 2 sata da popije cellmass kao postworkout
          This is your life and it’s ending one minute at a time

          Comment


          • #6
            Re: Raspored uzimanja suplemenata

            Moj prew je sadrzava i kofein i kreatin... Ocito san zajeba.

            Comment


            • #7
              Re: Raspored uzimanja suplemenata

              Originally posted by Maximus1950 View Post
              Moj prew je sadrzava i kofein i kreatin... Ocito san zajeba.
              hmm....nezgodno
              This is your life and it’s ending one minute at a time

              Comment


              • #8
                Re: Raspored uzimanja suplemenata

                nemora,al ce i proci otprilike ta 2 sata45-30min prije treninga popije trening,zagrijavanje je sat,sat i pol i dok se otusira taman 2 sata do cellmasa doktore
                znam da ide u prreworkout oboje,mozda to oni nekako drukčije spoje,ja sam znam da ako moze napravit razmak od 1-2 sata(a može neka napravi)
                ako tvoj pre to sadzžava neznači da si popio svu pamet svijeta asu...nisam rekao nista lose

                Comment


                • #9
                  Re: Raspored uzimanja suplemenata

                  Vec 50 puta san ovo napisa al aj da napisen jos jednom.

                  Zeludac je vrlo vrlo vrlo vrlo vrlo vrlo kisela sredina. I prije nego svi pocnete razmisljat oce li se kreatin "raspast" ako ga pomisate sa mlikom, sokom od limuna, kavom i neznan vec kojim ubojicom kreatina, sitite se samo da ce tom logikom kreatin propast i u zelucu jer je tamo visestruko kiselije i onda ga uopce nema smisla uzimat, osim ravno u zilu.

                  Ako vam se bas da gnjavit toliko i bavit se tajmingom uzimanja, samo dajte, al kad se uzme u obzir ionako mala korist od kreatina, i nepostojeca stetnost misanja sa kavom, mislin da nema smisla ulagat taj ekstra trud za odvajanje.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Raspored uzimanja suplemenata

                    uvazavam tvoje misljenje,ali ako je u mogucnosti da na to pripazi zasto ne...piše na dosta proizvoda to za kofein i kreatin da neidu skupa al sta ces jbg u redweileru ima 300mg kofeina i 3-4 gr kreatina tako da nema pravila

                    Comment


                    • #11
                      Re: Raspored uzimanja suplemenata

                      Originally posted by Armani View Post
                      uvazavam tvoje misljenje,ali ako je u mogucnosti da na to pripazi zasto ne...piše na dosta proizvoda to za kofein i kreatin da neidu skupa al sta ces jbg u redweileru ima 300mg kofeina i 3-4 gr kreatina tako da nema pravila
                      Gledaj, ocito se nismo dobro razumili.

                      To sta je u mogucnosti pripazit, ne znaci da to triba i radit jer od toga nema apsolutno nikakve koristi. Dakle, s jedne strane imas gubitak vimena, jos jednu brigu i opretecenje, a s druge imas apsolutno nikakvu korist. Normalna i racionalna osoba na temelju prosle recenice to nebi radila. Osim naravno ako sebi priznas da imas tikove i neobjasnjive potrebe za ritualima kojima umirujes svoju psihu, Monk shema.

                      Kofein nece unistit kreatin. Da skuvas duplu kavu i ostavis kreatin satima u njoj, mozda bi u nekoj manjoj mjeri nastrada, al u scenariju di to skupa popijes i probavis u roku uru vrimena, razloga za brigu nema.

                      To me podsjeca na bromelain i ananas. Ukratko, bromelain se nalazi u ananasu i razgradjuje bjelancevice, i dok ga jedes, on ti lagano razgradjuje jezik. Al kad dodje u zeludac, GAME OVER. Kad bi cili dan bez prestanka zvaka ananas, vjerojatno bi doslo do neke primjetnije stete, al od par zalogaja ananasa ti nece nista bit. I da se razumimo, u usporedbi s kreation i kofeinom, ovo je ekstreman primjer.

                      Poanta price: Cilj je maksimalno sebi olaksat i rjesit se beskorisnih procedura. Kofein i kreatin mogu skupa bez greske. Ako ces ih razdvajat ok, al znaj da time ne cinis apsolutno nista korisno i nemoj to savjetovat ko preporucljivu praksu.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Raspored uzimanja suplemenata

                        Maxi ti kao da imas PMS par dana te nama nigdje ili pises kratke odgovore, a onda u jedan dan ispucas par romana kvalitetnijih od svih postova na forumu u zadnjih tjedan dana
                        Originally posted by madmax22
                        da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                        Originally posted by jocker77
                        Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                        Originally posted by Hajduk
                        isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                        Comment


                        • #13
                          Re: Raspored uzimanja suplemenata

                          Originally posted by Maximus1950 View Post
                          To me podsjeca na bromelain i ananas. Ukratko, bromelain se nalazi u ananasu i razgradjuje bjelancevice, i dok ga jedes, on ti lagano razgradjuje jezik. Al kad dodje u zeludac, GAME OVER. Kad bi cili dan bez prestanka zvaka ananas, vjerojatno bi doslo do neke primjetnije stete, al od par zalogaja ananasa ti nece nista bit.
                          Zato pece jezik nakon konzumiranja ananasa???
                          https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                          http://instagram.com/dinc_94
                          http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                          myprotein code: MP24017174

                          Comment


                          • #14
                            Re: Raspored uzimanja suplemenata

                            Originally posted by neuk View Post
                            Maxi ti kao da imas PMS par dana te nama nigdje ili pises kratke odgovore, a onda u jedan dan ispucas par romana kvalitetnijih od svih postova na forumu u zadnjih tjedan dana
                            Zato sta mi se neda tipkat. Al cinjenica je da forum vec dugo pada u kvaliteti, i da prevladavaju mudrovanja i zajedljivi komentari a novih clanova nema. I ja san jednom bia pocetnik i nisan ocekiva da mi neko tepa i daje tople rijeci podrske, al san ocekiva kvalitetan sadrzaj za citanje, zato san se i zadrza. Pa cu se tu i tamo potrudit istipkat, nadan se da ce i ostali napravit istu stvar.

                            Originally posted by Dinč View Post
                            Zato pece jezik nakon konzumiranja ananasa???
                            Tako je.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Raspored uzimanja suplemenata

                              ok u redu,ali zasto onda to pišu i dalje? upravo zbog toga sam uzeo kao neki primjer,al ok nema veze,neka radi ko kako hoce

                              Comment

                              Working...
                              X