Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kreatin i kondicija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kreatin i kondicija

    Pozzz,

    Imam pitanje vezano za kreatin. Mozda ce zvucati malo glupo ali bolje pitati nego se zeznuti.
    Za 2 mjeseca trebam da steknem odredjenu kondiciju za trcanje. Pa me zanima da li bi kreatin pomogao u tome, naravno dizem i tegove,da li ce imati efekat na trcanje, odnosno kondiciju?


    Hvala..

  • #2
    Re: Kreatin

    Kreatin je suplement koji podize razinu ATP-a sto uzrokuje vise energije na treninzima. Laicki primjer: ides u teretanu,benc ti je 100 kila 3 puta i uzimas kreatin vec neko vrijeme,benc ce biti 100 kila,ali sada 5 ponavljanja. Uglavnom,mozes odaditi jaci trening,a jaci trening dovodi do povecanja snage,misicne mase,eksplozivnosti ili u tvom slucaju vecoj kondiciji...
    "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

    "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

    Comment


    • #3
      Re: Kreatin

      Mozes i bez kreatina steci odredjenu kondiciju po pitanju trcanja. Ljudi se previse igraju ovim suplementom bez opravdanih razloga. Ne isplati ti se to koristiti ukoliko nisi covjek koji od toga zivi.

      Za bolju kondiciju radi treninge visokog volumena uz sto krace pauze i redovno radi kardio. Treniraj sest puta sedmicno. Iz sedmice u sedmicu povecavaj aktivnosti i to je ujedno najsuptilnije, te najdugorocnije rjesenje za sticanje optimalne kondicije.

      Comment


      • #4
        Re: Kreatin

        Originally posted by Argentum View Post
        Ljudi se previse igraju ovim suplementom bez opravdanih razloga. Ne isplati ti se to koristiti ukoliko nisi covjek koji od toga zivi.
        kompa kreatin je super, ultra jeftin suplement..svaki dan 3 - 5 g, kada god, s cime god, iz cega god.

        ti govoris o njemu kao inzulinu ajmo reci. cak ovaj tvoj qoute nemogu usporedit niti sa anabolicima.

        kreatin (Y)..i to najjeftiniji monohdirat...
        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

        Youtube:

        Primjer treninga snage/hipertrofije
        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
        Sve o prehrani
        Sve o treningu

        Comment


        • #5
          Re: Kreatin

          Fazon je sto moram u jako malom vremenu steci sto vecu kondiciju. I da li ce biti dovoljno uzimati 5g dnevno monohidrata?

          Comment


          • #6
            Re: Kreatin

            ako zelis zadovoljit psihu uzimaj 20 g prvih par dana i onda nastavi sa 5 g...

            ako mislis da ce ti kreatin znacajno ubrzat sticanje kondicije nece..to bis mogao drugim stvarima ubrzat..da ti se ubrza oporavak poslije treninga i da gazis cesce i jace.

            neznam koji je povod?
            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

            Youtube:

            Primjer treninga snage/hipertrofije
            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
            Sve o prehrani
            Sve o treningu

            Comment


            • #7
              Re: Kreatin

              svakako suplementiraj se kofeinom prije treninga, te whey, mineralima i vitaminima, omega 3.

              te brdo UH
              Last edited by staragarda; 28-06-15, 19:32.
              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

              Youtube:

              Primjer treninga snage/hipertrofije
              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
              Sve o prehrani
              Sve o treningu

              Comment


              • #8
                Re: Kreatin

                U pitanju je konkurs za posao, koji zahtijeva kondiciju i spremnost, sve ostale discipline zadovoljavam sem trcanja, tu kaskam.Moram istrcati 3,1km za 12min. Ako imate neki savjet kako to postici volio bi kad bi podijelili sa mnom.


                Hvala

                Comment


                • #9
                  Re: Kreatin

                  Originally posted by Zeha View Post
                  U pitanju je konkurs za posao, koji zahtijeva kondiciju i spremnost, sve ostale discipline zadovoljavam sem trcanja, tu kaskam.Moram istrcati 3,1km za 12min. Ako imate neki savjet kako to postici volio bi kad bi podijelili sa mnom.


                  Hvala
                  U kakvoj si kondiciji sada što se trčanja tiče? Kreatin ti neće biti višak,ali neće ti nešto puno pomoći...btw. 3,1km u 12min je šprintanje 16km/h u tih 12min

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kreatin

                    Originally posted by unique2105 View Post
                    U kakvoj si kondiciji sada što se trčanja tiče? Kreatin ti neće biti višak,ali neće ti nešto puno pomoći...btw. 3,1km u 12min je šprintanje 16km/h u tih 12min
                    A tako zahtijevaju :/ Trenutno trcim 2.5km za 12min

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kreatin

                      Originally posted by Zeha View Post
                      A tako zahtijevaju :/ Trenutno trcim 2.5km za 12min
                      mora biti legalno???
                      This is your life and it’s ending one minute at a time

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kreatin

                        Originally posted by dominik11 View Post
                        mora biti legalno???
                        Naravno

                        Comment


                        • #13
                          Re: Kreatin

                          Jutros sam nataste istrcao 3km u jednom pravcu za 11:30, cijela ruta iznosi oko 7km. Nekada sam bio i bolji, ali nije lose obzirom da duze vrijeme nisam trcao i da nisam trenirao pet sedmica.

                          Inace odradim trening, pa odem na trcanje. Pokusat cu dvije sedmice trcati ujutro nataste, a u toku dana odraditi trening i opet trcanje. Ne strahujem od gubitka misica, jer mi je trenutno prioritet reducirati te ogavne ostatke potkoznog masnog tkiva koje sam dobio tokom pauze. Dakle, volumen i intenzitet i kardio. Idealan nacin za sticanje optimalne kondicije.

                          Prilicno sam se brzo vratio u formu. Jos malo tonus da vratim nekadasnji izgled i to je to.
                          Last edited by Argentum; 02-07-15, 14:33.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Kreatin

                            Originally posted by Argentum View Post
                            Jutros sam nataste istrcao 3km u jednom pravcu za 11:30, cijela ruta iznosi oko 7km. Nekada sam bio i bolji, ali nije lose obzirom da duze vrijeme nisam trcao i da nisam trenirao pet sedmica.

                            Inace odradim trening, pa odem na trcanje. Pokusat cu dvije sedmice trcati ujutro nataste, a u toku dana odraditi trening i opet trcanje. Ne strahujem od gubitka misica, jer mi je trenutno prioritet reducirati te ogavne ostatke potkoznog masnog tkiva koje sam dobio tokom pauze. Dakle, volumen i intenzitet i kardio. Idealan nacin za sticanje optimalne kondicije.

                            Prilicno sam se brzo vratio u formu. Jos malo tonus da vratim nekadasnji izgled i to je to.
                            Curice na Jadranu cekaju rasirenih nogu
                            Originally posted by madmax22
                            da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                            Originally posted by jocker77
                            Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                            Originally posted by Hajduk
                            isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                            Comment


                            • #15
                              Re: Kreatin

                              Originally posted by Argentum View Post
                              Jutros sam nataste istrcao 3km u jednom pravcu za 11:30
                              ja mislim da ti malkice lazes ubiti malo vise...
                              Last edited by kelly; 03-07-15, 01:04.

                              Comment

                              Working...
                              X