Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ozlijedio kralježnicu... prekinuo treniranje. Koji preparat?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ozlijedio kralježnicu... prekinuo treniranje. Koji preparat?

    Lijep pozdrav svima,

    imam pitanjce. Tijekom devedesetih aktivno sam trenirao BB-om, dok nisam ozlijedio kraljeznicu. Tad sam i prekinuo treniranje.

    Trenutno se aktivno vec duze bavim biciklizmom i nakon duze faze statickih vjezni ojacao misicnu strukturu tako da razmisljam opet zapoceti s BB ali u laganoj formi. Naime cilj mi je ici na povecanje ciste mase. Imam dosta znanja od ranije ali isto tako kako kazu covjek cijeli zivot uci, a tu su i nova saznanja koja bih rado procitao od iskusnih. Naime, u malo sam losijoj financ., situaciji pa si ne mogu priustiti prepararte koje bih htio.

    Doduse, nedavno sam odradio definiciju reduciranje masnog tkiva, no sad valja malo poraditi na dobivanju misicne mase. L- Carnitine od Biotech-a mi je odlicno pomogao ako i kompleks vitamina i minerala.

    Kako planiram opskrbu najosnovnijim preparatima uz naravno uravnozetenu prehranu, molio bih preporuku za tzv. budget paket, dakle proteinski koncentrat i jos neki eventualni suplement.

    Sto kazete na: Biotech Brutal Gainer ili neki drugi do 200 kn, jer kazem u deficitu sam novcanom, a volio bih iskrenu preporuku za kvalitetan budget proizvod, s obzirom na velik broj proizvodjaca i proizvoda.

    Svjestan sam cinjenice da pravi proizvod uvijek ima i svoju cijenu, ali ipak, ako postoji...

    Dakle, aktivni MTB biciklist ali amater, za orijentaciju.

    Unaprijed zahvaljujem

    Amin
    Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

  • #2
    Re: Molim savjet

    pozdrav
    Od suplemenata kao osnovne bi ti preporučio whey(po mogučnosti isolat)+dekstroza(grožđani šečer)+neki multi-vitamin/mineral.Imaš na portalu web-shop pa pogledaj pod proteine nekaj kaj ti je cjenovno prihvatljivo.Dextrozu imaš za kupit u dm-u/11,50 kn 500 gr.Gainere izbjegavaj=premalo proteina,previše šečera=brzo nakupljanje sala.S obzirom da si se bavio BB pretpostavljam da si upoznat sa izuzetnom važnošču frekventnih i kvalitetnih obroka tokom dana,unosom P;UH,M itd.Ak si zaboravio ili nisi znao imaš sve kaj tebe može zanimat na portalu i na forumu(pogledaj sticky teme za početak)
    Sretno i dobrodošao natrag u BB

    Comment


    • #3
      Re: Ozlijedio kralježnicu... prekinuo treniranje. Koji preparat?

      Ako si se već bavio BB znaš da je prehrana presudna u dobijanju mišića, naravno uz treninge i dovoljno sna.
      Bilo bi dobro da nam se predstaviš ( u Novi članovi) da znamo god/cm/kg pa ćemo ti znati bolje reći.

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Ozlijedio kralježnicu... prekinuo treniranje. Koji preparat?

        Originally posted by kelly
        Ako si se već bavio BB znaš da je prehrana presudna u dobijanju mišića, naravno uz treninge i dovoljno sna.
        Bilo bi dobro da nam se predstaviš ( u Novi članovi) da znamo god/cm/kg pa ćemo ti znati bolje reći.

        Hvala ljudi,

        evo da se i predstavim. Imam 42 god, 178 cm, trenutno 69 kg. Dakle dugo vremena neaktivan zbog tezih problema s kraljeznicom (disk hernia).

        Prije BB vozio sam cestovni bicikl od 16 do 18 god. maratone sve dok nisma povrijedio meniskus.

        S BB sam se poceo baviti 1989 prekinuo nakon godinu dana i opet 0d 1993 sve do 1998 dok nisma povrijedio kraljeznicu. Od tada ne treniram sve dok nisam ove godine krenuo s bidiklizmom i opet planiram s klaganijim BB za dobivanje mase.

        Uglavnom moj max je bio sa 68 kg na 82 kg ciste mase u nekoliko godina, strogi trening, odmor, prehrana.

        Koristio sam tada od Plivinog proteina do Prolab N-Large, Weider Mega Mass i cistih wheyeva od Prolaba i Twinlaba. S Twinlabom nisam nist postigao znacajno, alis Prolabovim jako zadovoljan. kazem to je bilo u 90-im. Uz to uzimao B-100 od Strenght Systems.

        Negdje pred konac karijere u BB uzimao i Creatine, Aminokiseline i Glutamin uz vitamine/minerale i proteine.
        Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

        Comment


        • #5
          Re: Ozlijedio kralježnicu... prekinuo treniranje. Koji preparat?

          moj savjet je da s obzirom na tvoju povredu malo proučiš način treniranja u GIGA serijama,imaš na netu treninge sa Milošom Šarčevim,on podupire takav način treniranja(koriste se manje težine ali u super setovima)

          Comment


          • #6
            Re: Ozlijedio kralježnicu... prekinuo treniranje. Koji preparat?

            Originally posted by Vladebisi
            moj savjet je da s obzirom na tvoju povredu malo proučiš način treniranja u GIGA serijama,imaš na netu treninge sa Milošom Šarčevim,on podupire takav način treniranja(koriste se manje težine ali u super setovima)
            Thnx

            No jos uvijek cekam ako ima sugestija za proteinski suplement kako sma i naveo

            Hvala unaprijed svima
            Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

            Comment


            • #7
              Re: Ozlijedio kralježnicu... prekinuo treniranje. Koji preparat?

              Originally posted by ajacoub
              cilj mi je ici na povecanje ciste mase.
              Originally posted by ajacoub
              jos uvijek cekam ako ima sugestija za proteinski suplement
              Ja se slažem s Vladekom:
              Originally posted by Vladebisi
              pozdrav
              Od suplemenata kao osnovne bi ti preporučio whey(po mogučnosti isolat)+dekstroza(grožđani šečer)+neki multi-vitamin/mineral.Imaš na portalu web-shop pa pogledaj pod proteine nekaj kaj ti je cjenovno prihvatljivo.Dextrozu imaš za kupit u dm-u/11,50 kn 500 gr.Gainere izbjegavaj=premalo proteina,previše šečera=brzo nakupljanje sala.S obzirom da si se bavio BB pretpostavljam da si upoznat sa izuzetnom važnošču frekventnih i kvalitetnih obroka tokom dana,unosom P;UH,M itd.Ak si zaboravio ili nisi znao imaš sve kaj tebe može zanimat na portalu i na forumu(pogledaj sticky teme za početak)
              Sretno i dobrodošao natrag u BB
              Osim wheya, dekstroze i multivitamina/minerala ako možeš uzmi si kreatin, glutamin i BCAA, i riblje ulje ako ne jedeš ribu, možeš i ZMA radi prostate, ali ne zaboravi da je pravilna i bogata prehrana najvažnija uz trening i odmor.

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Ozlijedio kralježnicu... prekinuo treniranje. Koji preparat?

                Originally posted by kelly
                Originally posted by ajacoub
                cilj mi je ici na povecanje ciste mase.
                Originally posted by ajacoub
                jos uvijek cekam ako ima sugestija za proteinski suplement
                Ja se slažem s Vladekom:
                Originally posted by Vladebisi
                pozdrav
                Od suplemenata kao osnovne bi ti preporučio whey(po mogučnosti isolat)+dekstroza(grožđani šečer)+neki multi-vitamin/mineral.Imaš na portalu web-shop pa pogledaj pod proteine nekaj kaj ti je cjenovno prihvatljivo.Dextrozu imaš za kupit u dm-u/11,50 kn 500 gr.Gainere izbjegavaj=premalo proteina,previše šečera=brzo nakupljanje sala.S obzirom da si se bavio BB pretpostavljam da si upoznat sa izuzetnom važnošču frekventnih i kvalitetnih obroka tokom dana,unosom P;UH,M itd.Ak si zaboravio ili nisi znao imaš sve kaj tebe može zanimat na portalu i na forumu(pogledaj sticky teme za početak)
                Sretno i dobrodošao natrag u BB
                Osim wheya, dekstroze i multivitamina/minerala ako možeš uzmi si kreatin, glutamin i BCAA, i riblje ulje ako ne jedeš ribu, možeš i ZMA radi prostate, ali ne zaboravi da je pravilna i bogata prehrana najvažnija uz trening i odmor.


                puno hvala na ovim korisnim i konkretnim savjetima

                Hvala i na ugodnoj dobrodoslici.
                Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                Comment


                • #9
                  Re: Ozlijedio kralježnicu... prekinuo treniranje. Koji preparat?

                  Sad vidim da sam te 2009 ne samo se predstavio vec i postavljao upite. Ljubaznost ljudi cool Hvala jos jednom. Usput eto vec i napisah opet u teretanu i to od sutra, uz ona stara zanja podosta su mi se prosirili vidici (thnx to you) pa sam konkretno krenuo sa suplementima. No i bez njih moze se i to znacajano, odnosno moglo bi se bez suplemeneta u potpunosti, samo sto eto dobro dodje poradi kvalitetne integracije u organizam. Ja sam za ono bazicno uvijek bio i skuzio da previse toga bude samo bacanje novaca. Whey, BCAA, glutamin (vidim riblje ulje i da slazem se) te stvari popout vitamini minerali, omega 3, dextroza i Magnezij jako dobri side suplementi. Zasad Whey vitamini&minerali, dextroza i Magnezij uz naravno hranu i hranu
                  Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                  Comment

                  Working...
                  X