Announcement

Collapse
No announcement yet.

Matori pocetnik + Whey GS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Matori pocetnik + Whey GS

    Pozdrav svima . Po naslovu mozete predpostaviti kakav mi savjet treba.
    Imam skoro 50 godina ,194 cm visina i 107 kg tezine... Znaci otromboljen sam usljed slabog krettanja i neuredne i neizbalansirane ishrane.
    Nadjoh 7-8 vjezbi koje bih mogao raditi u kabini (vjezbe sa sopstvenom tezinom) i kupih ovaj Whey protein da probam zamjeniti lose obroke sa njim. Uzeo sam i kreatin da me pripomogne ,med domaci sam uspio nabaviti i sumeci multivitamin...
    Zelim smanjiti tjelesnu tezinu i ako uspijem ovaj slauf od stomaka ,tj.stomak mi je dobio jos jedan stomak , da malo smanjim...
    Ima li mi "spasa" na ovaj nacin... ?
    Da probam malo da se "zategnem".... Previse mi se koža oklembesila.... Ovdje nema teretane ,vec samo imam dva tega ,jednorucna, od po 7-8 kg...
    Svaki savjet ,misljenje ,kritika je dobrodoslo...
    Ako sam promasio pod forum ,izvinjavam se i molim moderatora da prebaci ovu moju " knjigu" gdje treba...
    Hvala i veliki pozdrav sa broda

    Last edited by Pomorac; 01-03-16, 21:48.

  • #2
    Pozdrav pomorcu na brodu. Nemaš ti viška kg, nego imaš premalo mišića i previše sala.
    Trebaš početi raditi vježbe sa opterećenjem, ako nemaš utega radi bodyyweight vježbe; koristiš svoje tijelo kao utege.

    http://www.building-body.com/?s=bodyweight

    Prehrana je bitna, uglavnom izbaci slatko, slatkiše, kolače, gazirana pića i pohanu i prženu hranu. Whey je izvor proteina isto kao i meso ili jaja, razlika je samo u praktičnosti.
    Radi tako pa se javi kad bude promjena, i pitaj sve što nije jasno.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Svaka cast , dobro ste definisali moju muku i skapirali ste tacno sto mi treba ... E sad , sto se tice ovog Whey-a , mislio sam izbaciti jedan obrok (veceru) i u to vrijeme odraditi taj neki trening i uzeti sa pola litre vode npr.50gr Whey-a sa 10 gr kreatina.
      Pa u gvardiju ,uvece oko ponoci ,da odradim malo ovih jednorucnih tegova ,pa poslije toga popiti istu dozu Wheya i kreatina,umjesto marende u 4 ujutro ,jer ne doruckujem i rijetko kad rucam ?
      Ma bas sam se ono totalno zapustio ,a na forumu slabo ima informacija za nas matore.
      Imate li neki prijedlog za odredjene vjezbe mozda? Mogu li svaki dan da vjezbam i koliko ponavljanja ?
      Izvinjavam se ako sam dosadan ,ali ove inicijalne instrukcije su mi jako potrebne ,jer pojma nemam o fizickoj kulturi...
      Lijep pozdrav

      Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

      Comment


      • #4
        Može whey poslije treninga, ali ne treba 10g kreatina, dovoljno je 5g, i ne treba poslije svakog treninga u istom danu, dovoljno je poslije jednoga.
        Nije dobro ne doručkovati ni ručati, salo se ne skida gladovanjem nego povećanjem mišićne mase i ubrzanjem metabolizma, mišići su ti koji troše salo.
        Informacije su jednake za sve, nema tu staro i mlado, sa 50 godina si još daleko od starosti, i ja sam neki dan napunio 47.
        Dao sam ti link za BW vježbe.
        Ovo je 7 osnovnih vježbi koje bi svakako trebalo raditi, barem one što možeš:

        http://www.building-body.com/sto-su-to-osnovni-pokreti/

        Za rekreativce je optimalno 3-4 prava treninga tjedno, ali treba slušati svoje tijelo, pa ako možeš vježbaj svaki dan, ne vjerujem da možeš na brodu odraditi pravi trening bez utega.
        Serije se rade od 6 - 12 ponavljanja.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Ok.... Hvala na savjetima...Probacu ,mada jako je tesko voditi racuna o ishrani na brodu... Ne jedes ili jedes sto ti se da...masno,zacinjeno,przeno,preprzeno,....ma ima svega i svacega ... Slatko i gazirane sokove ce biti lako izbaciti ... Sto cu s pivom ... Krenucu svaki dan popodne, sa po 2-3 vjezbe ,BW ,po 3-4 serije sa po 8 ponavljanja , a uvece sa ovim bucicama 4-5 serija ,sa po 8 ponavljanja... Ako mognem izdrzati... Opet mozda previse ocekujem od tog kreatina i whey-a , a i sebe.... Ma da krenem ,pa sto bude.... Grdje biti ne moze....
          Ima li jos kakav savjet ... ?
          Pozdrav

          Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

          Comment


          • #6
            Pivo umjereno.
            Bolje je vježbati imalo nego nimalo.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              kelly , da se primjetiti da ste jako dobro upuceni u ovo ,pa vas moram jos malo ugnjaviti...
              Dobio sa upalu misica ,sto je normalno.... E sad ,sto mi je cinjeti ?
              Mora li se pauzirati ili nastaviti u istom "ritmu" .... Nisu to neke teske vjezbe ,nego su meni misici toliko oslabili da je sada svaka akcija je za njih "teret"....

              Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

              Comment


              • #8
                Bolan i upaljen mišić u pravilu se ne bi trebao opterećivati dok se ne oporavi, zato je najbolja preventiva, treba krenuti lakše pa pojačavati treninge a ne odmah odraditi trening kao utrenirani sportaši.
                Za par dana trebala bi upala proći i onda kreni polakše.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Ok..... Hvala Kelly

                  Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

                  Comment


                  • #10
                    Molim te, evo zamapti za ubuduće da suplementi NISU i NIKAD neće biti zamjena obrocima. Ti ne možeš zamjeniti doručak whey proteinom ili bilo koji drugi obrok jer je kruta hrana uvijek ispred praška. Suplementi su tu da nam pomognu da dodamo nutrijenate koje naše tijelo treba. Znači ustaneš spucaš whey i zobene pahuljice, 30-45min nakon toga pucas 5-6 jaja i imaš već jako dobar doručak. Ujutro ja također volim da ubacim i vitamine i minerale poslije obroka. Da rezimiramo. Unio si UH da te podigne ujutro, i unio si malo manje od 50g proteina što je odlično, te vitamine koji su jako bitni za organizam.. Molim te ovo dobro pročitaj jer vidm gore da si napisao : '' zamjeniti lose obroke sa njim''.

                    Sad što se tiče brodske hrane, siguran sam da imaju ribu i jaja. To su jako dobri i lagani izvori proteina. Krompir isto tako mora biti..
                    A za vježbanje pokušaj što više možeš treniraš. Radi sklekove, imrpovizuj propadanja kad ojačaš, radi vratilo ( na brodu si i mora biti negdje šipka na kojoj se možeš dizati).

                    Moram da pohvalim odluku koja je nastupila, svaka čast samo naprijed, u skorije vrijeme velike promjene očekuj.

                    Last edited by Aldiin; 06-04-16, 21:19.

                    Comment


                    • #11
                      ................😄😄

                      Comment

                      Working...
                      X