Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rutina treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rutina treninga

    pozdrav

    znači moj problem jer sad možda više u glavi nego u zbilji al ok da počnem znači spočetka sam svaki dan osjećal lagane bolove ono upalu poslije treninga i bil sam zadovoljan jer sam znal da sam trening kvalitetno odradil al sad zadnjih mjesec dana više ne osjećam nikakve bolove poslije treninga i sad imam pitanja neka

    prije toga da napomenem početnik sam treniram zadnja 3 mjeseca i radim na benchu sa 20kg ostalo sve sa 10 kg

    od ovih sa 10 kg radim jer se neforsiram i sad me zanima imam doma home made utege i slijedeće posliej 10 kg mogu stavit 20kg sad me zanima dal da povećam broj serije ili broj ponavljanja ili oboje ili da pređem na veću kilažu ??

    http://www.coopersguns.com/videos/ex...l-upright-row/

    http://www.coopersguns.com/videos/ex...barbell-shrug/

    http://www.coopersguns.com/videos/ex.../barbell-curl/

    http://www.coopersguns.com/videos/ex...ilitary-press/


    1. dal su se mišići priviknuli na vježbe ? dal treba nekaj da razbije rutinu ?

    2. dal da povećam kilažu, serije ili broj ponavljanja ?

  • #2
    Re: Rutina treninga

    Slobodno povecaj tezinu, ponavljanja do otkaza, serije 3-4 i nemoj svaki trening raditi isto jer ce ti se misic naviknuti na to i nece reagirati.
    I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

    Comment


    • #3
      Re: Rutina treninga

      aha a ako povećam težinu dal bude to svejedno mišiću rutina isto ili baš moram promjeniti vježbe malo ? radim mjesec do 2 ove gore navedene vježbe

      Comment


      • #4
        Re: Rutina treninga

        poz svima! ajd da ne otvaram novu temu, ja sam nekako usporio s napretkom i sad pokusavam unijeti promjene na svakom polju. jedan frend mi savjetovao da radim serije ''isprepleteno'' ak me kuzite, recimo ako imam split program (tipa leđa - biceps) da radim jednu vjezbu leđa pa jednu za biceps itd. znaci da ne odradim jedno do kraja pa drugo! jel to ima kakvog smisla, s obzirom da se onda pauza između vjezbi za određen dio tijela drastično povećava a opet trening se ne prekida. tnx!

        Comment


        • #5
          Re: Rutina treninga

          Kakva ti je prehrana prvo reci ? Možda si zakazao što se tiće prehrane !

          Comment


          • #6
            Re: Rutina treninga

            Originally posted by ManBearPig View Post
            jedan frend mi savjetovao da radim serije ''isprepleteno'' ak me kuzite, recimo ako imam split program (tipa leđa - biceps) da radim jednu vjezbu leđa pa jednu za biceps itd.
            Ako radiš antagoniste onda možeš raditi isprepleteno, ali ako radiš ovako sinergiste, onda prvo uradiš veću skupinu pa manju, jer ako razvališ biceps nećeš moći raditi leđa.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Rutina treninga

              ako nije problem dali možeš pojasniti ovo antagonisti i sinergisti? jedino znam da pokusavam dobiti na masi, za sada sam uspio nagurati nekih 10 kg al je u posljednje vrijeme usporilo.. tnx!

              Comment


              • #8
                Re: Rutina treninga

                Originally posted by ManBearPig View Post
                ako nije problem dali možeš pojasniti ovo antagonisti i sinergisti? jedino znam da pokusavam dobiti na masi, za sada sam uspio nagurati nekih 10 kg al je u posljednje vrijeme usporilo.. tnx!
                Antagonisti misici koji su suprotni npr:biceps-triceps,prsa-ledza itd.A gore ti je kelly htjeo rec da kad radis sinergiste kao sto su biceps i ledza da prvo odradis ledza pa onda biceps.

                Comment


                • #9
                  Re: Rutina treninga

                  Originally posted by kelly View Post
                  Ako radiš antagoniste onda možeš raditi isprepleteno, ali ako radiš ovako sinergiste, onda prvo uradiš veću skupinu pa manju, jer ako razvališ biceps nećeš moći raditi leđa.
                  ne bih se slozio, ako bi na treningu prije odradili biceps kasnije bi u treningu leđa vise vukli leđima nego bicepsom, isto tako je i s prsima, ako napravimo predzamor ramena, nisam ni ja vjerovao dok nisam isprobao
                  KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                  Comment


                  • #10
                    Re: Rutina treninga

                    Originally posted by hardstyle91 View Post
                    ne bih se slozio, ako bi na treningu prije odradili biceps kasnije bi u treningu leđa vise vukli leđima nego bicepsom, isto tako je i s prsima, ako napravimo predzamor ramena, nisam ni ja vjerovao dok nisam isprobao
                    Ima i tu nešto, ali lanac puca gdje je najslabija karika. Npr. dead lift: težina koju možemo dignuti je ograničena sa snagom stiska naše šake a ne sa snagom leđa ili nogu. Ako napraviš predzamor šake ta težina će se još više smanjiti.

                    Ali s obzirom da treba stalno mijenjati trening, treba isprobati obje opcije.

                    Last edited by kelly; 11-04-12, 13:12.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Rutina treninga

                      Originally posted by kelly View Post
                      Ima i tu nešto, ali lanac puca gdje je najslabija karika. Npr. dead lift: težina koju možemo dignuti je ograničena sa snagom stiska naše šake a ne sa snagom leđa ili nogu. Ako napraviš predzamor šake ta težina će se još više smanjiti.

                      Ali s obzirom da treba stalno mijenjati trening, treba isprobati obje opcije.

                      Slažem se sa kelyem s tim da bi u neke shock sisteme tipa pre exaust trebalo ic tek sa kojih godinu dana iskustva i raditi na povećanju snage.
                      https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
                      http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

                      Comment

                      Working...
                      X