Announcement

Collapse
No announcement yet.

Drop set sustav treninga? Da li se moze raditi za svaki misic?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Šokirati mišić u svrhu boljeg rasta! - DROP SET, KAKO RADI?

    Pozdrav raja, apsolutni sam pocetnik, u teretani sam 6 mjeseci, nakon standardnih 7-8 ponavljanja u 4 serije za jednu vjezbu sam primjetio da to vise ne djeluje bas kako treba..
    Izucavanjem raznoraznih foruma, clanaka, zakljucio sam da je potrebno s vremena na vrijeme šokirati mišić takoreći zbuniti ga, promjenivši mu način i sadržaj treninga )

    Tako da sam ja izabrao drop setove, sljedece sto me zanima kako ih raditi i koliko cesto se smiju raditi?
    I moze li primjer ukoliko cita neko ko ima iskustva sa dropovima, ono sto sam ja skontao jeste da dropovi rade ovako:

    radis normalno trening, 8 ponavljanja 3-4 serije.. na kraju zadnje serije skines odredjenu kilazu, radis do otkaza, skines opet i radis do otkaza, dok ne dodjes na 30% pocetne kilaze.

    Ili odma od pocetka treninga ide sa serijama od lakse ka tezoj ili teze ka laksoj kilazi bez pauze?

    Naprimjer ako radis sa 80kg serije.. skidas kilazu dok ne dodjes do nekih 30kg ali da li je poenta raditi svaku seriju do otkaza u ovom drop setu?

    Ili ovo funkcioniste nekako drugacije? ://
    Last edited by Roxy; 10-03-14, 18:10.

    Comment

    Working...
    X