Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plivanje vs Atletika [100m sprint]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plivanje vs Atletika [100m sprint]

    Lijep pozdrav forumaši. Dakle zovem se Mateo, 18 godina, 180cm, 85kg.

    Treba mi savjet nekoga iskusnoga, a tiče se toga da se želim "sredit" što se tiče tjelesnoga izgleda.
    U planu mi je uzeti kreatin i svaki dan imati trening ali ne znam čega, plivanja ili sprint na 100m.

    Od čega bi mogli biti bolji rezultati, više i brže se razviti?
    Naravno ne očekujem ništa preko noći, no bavio sam se borilačkim vještinama, svakodnevno radim "300" program, te trčanje kad uhvatim vremena. Hoću reći da snagu imam ali majka definicija je zakazala, ništa se ne vidi, tako da bih kreatin uzimao uz trčanje ili sprint, da čujem vaša mišljenja i komentare

    I ako vam se ne da pomoći, nemojte pametovat ovo ono, nisam baš čovjek koji ima ni upola znanja kao vi, te zbog toga i tražim vašu skromnu pomoć

  • #2
    Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

    Dakle, moje misljenje ( uzmi u obzir i tuđa mišljenja) ...

    Kreatin ti nece pomoci jer bez utega je besmislen....
    Ja sam za plivanje, jako dobro se moze razviti od plivanja, ali kolega, morat ces preplivati Jadran za rezultate...

    Čisto savjet, kombiniraj plivanje s teretanom (ako mozes) , to bi bilo idealno....

    Comment


    • #3
      Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

      Bez utega nema ni mase ni definicije.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

        Ne bih se složio
        Recimo spartanci, di su njima bili utezi, pa vidi ih na šta su izgledali.

        Koliko znam plivanje i boks su sportovi u kojima radi cijelo tijelo, tako da ne vjerujem da su plivači 0-24 u teretani.

        Comment


        • #5
          Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

          Originally posted by Peja View Post
          Ne bih se složio
          Recimo spartanci, di su njima bili utezi, pa vidi ih na šta su izgledali.

          Koliko znam plivanje i boks su sportovi u kojima radi cijelo tijelo, tako da ne vjerujem da su plivači 0-24 u teretani.
          To što ti vjeruješ ne znači da je tako.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

            Originally posted by Peja View Post
            Ne bih se složio
            Recimo spartanci, di su njima bili utezi, pa vidi ih na šta su izgledali.

            Koliko znam plivanje i boks su sportovi u kojima radi cijelo tijelo, tako da ne vjerujem da su plivači 0-24 u teretani.
            Spartanci nisu možda imali utege kakve imamo danas, ali su budi bez brige vježbali s opterećenjem, bilo to vlastita težina, nekakav teret (kamen, željezo...) ili nešto slično.

            I nitko ne tvrdi da su plivači ili boksači u teretani 0-24, ali da ponekad budu tamo, to je sigurno.

            Comment


            • #7
              Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

              bolje ti je da odes na atletiku tj da treniraš za 100 m i ako mozes ides u gym,barem ja tako radim...govorim ti iz prve ruke pošto i sam treniram atletiku natjecateljski i mogu se dobiti neki mišići al prehrana mora biti odlična,od samog sprintanja ništa nećeš dobit samo ćeš katabolizirat...znaći prehrana+atletika+gym i evo uspjeha!
              slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

              Comment


              • #8
                Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

                Originally posted by Peja View Post
                Ne bih se složio
                Recimo spartanci, di su njima bili utezi, pa vidi ih na šta su izgledali.

                Koliko znam plivanje i boks su sportovi u kojima radi cijelo tijelo, tako da ne vjerujem da su plivači 0-24 u teretani.
                kao da ti znas kako su spartanci izgledali
                btw. 300 je igrani film sa glumcima iz 2000.

                Comment


                • #9
                  Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

                  Originally posted by FcB View Post
                  kao da ti znas kako su spartanci izgledali
                  btw. 300 je igrani film sa glumcima iz 2000.
                  +1, treba tu dosta da se radi da budes slican tim iz filma..

                  Comment


                  • #10
                    Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

                    Definitivno se ne slazem sa time sto govorite da bez utega nema napretka. Osobno vec duze vrijeme treniram bez utega i vidim napredak. Tako da taj dio pada u vodu. Mnogi ljudi vjezbaju bez utega samo bodyweight vjezbe i imaju napredke. Po mome misljenju sa 2 stange i par kvadrata poda se moze napraviti skoro pa koliko i sa cijelom teretanom sprava a ima dosta ljudi koji bi se slozili sa time.

                    Ovako, nisam bas shvatio pitanje, ti bi trenirao plivanje tj. atletiku (natjecateljski, bas kao sport) ili bi samo ovako povremeno kao vrstu treninga isao na bazen, tj. trcao 100 metara?
                    Jer ako biras sto ces trenirati a zelis se izdefinirati, onda definitivno atletika (100m). A ako gledas kako ces odradit trening, onda je nebitno koje od toga. Naravno, gledaj za sto ipak imas neke predispozicije, jer za 100m ili si rođen ili nisi. Sprint isto kao i plivanje koristi cijelo tijelo, pa ne trci se samo nogama.

                    U oba slucaja, sto god upisao budi siguran da ce ukljucivat teretanu. Prvo sam negirao samo tvrdnju da se jedino uz teretanu moze napredovati, no nisam rekao da je ona suvisna. U svakome sportu se koristi, pa tako i plivanju i atletici.

                    A sto se tice kreatina, cini mi se da ocekujes cuda od njega. Nije ti on sa druge planete. Kojim god da se sportom odlucis baviti, za definiranje tijela 80% uspjeha cini prehrana, a kreatin je dodatak prehrani. To zapamti.
                    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                    Napreduje se... Avatar^^

                    Comment


                    • #11
                      Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

                      ja prije nego što sam krenuo u gym radio sam samo bodyweight vježbe i trenirao atletiku,kad sam krenuo u gym većina ljudi su izgledali lošije od mene,osim par ljudi koji najvjerojatnije jedini u cijeloj teretani paze na prehranu i pravilno vježbaju...
                      slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

                        Dečki hvala na mišljenjima i komentarima, naravno vama koji ste ljubazni i pokušali ste ovjasnit u detalj.. da ne razvlačim temu, od vaših odgovora svašta sam mogao zaključit i sad bi mogao nešto skonbinirat.

                        Aronnax - što se tiče za sprint na 100 ili jesi ili nisi, slažem se, svaka čast. Tu stvarno imam preddispoziciju, jer i u osnovnoj i sad u srednjoj dok je nisam završio bio sam najbrži na 100m, tako da ću se ipak na 100m uhvatit i potrudit maximalno u treninzima sprinta, kao i u gym-u.

                        Još jednom svaka čast svima koji su mi pomogli, kao što i zahvaljujem ostalima koji su me "isprdali" kao malog majmuna, koji imaju 3x godina više nego ja kao i 2x iskustva više i umjesto da mi objasne, pokušaju objasnit, pomoći, prave se pametni i nadobudni, no hvala i vama svjeedno.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

                          Originally posted by Aronnax View Post
                          Definitivno se ne slazem sa time sto govorite da bez utega nema napretka.
                          Već sam to objasnio; kad se kaže utezi podrazumijevaju se sve vježbe sa opterećenjem, pa i zgibovi, dipsevi isl. Ali od puno plivanja i puno trčanja nećeš nikada dobiti neku značajnu mišićnu masu, a to je on pitao.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Plivanje vs Atletika [100m sprint]

                            Originally posted by kelly View Post
                            Već sam to objasnio; kad se kaže utezi podrazumijevaju se sve vježbe sa opterećenjem, pa i zgibovi, dipsevi isl. Ali od puno plivanja i puno trčanja nećeš nikada dobiti neku značajnu mišićnu masu, a to je on pitao.
                            Aha sorry, nisam onda vidio to. Mada i bodyweight je dovoljan za napredak...
                            -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                            Napreduje se... Avatar^^

                            Comment

                            Working...
                            X