Announcement

Collapse
No announcement yet.

Visoko oktanski kardio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Visoko oktanski kardio

    Originally posted by gavranka View Post
    WTF, tvoja žena i ja smo razlike 14 kg, a i postoji naziv za to što tvoja žena ima..ali nisam zato došla ovdje da mi neko "popuje" već sam došla po savjete od iskusnih ljudi..

    kelly, meni ni nije cilj da izgledam poput natjecatelja već da živim zdraviji život, a mislila sam da to znači kvalitetnija prehrana i vježbanje tri puta tjedno do 1h..mislila sam da će to donijeti i neke vidljive rezultate...
    Medu zenama postoji uvrijedeno misljenje da ce vjezbajuci u teretani "previse" izgraditi, tj. da ce izgubiti zenstvenost, sto je velika zabluda. Zene imaju vise od 10puta manje testosterona nego muskarci, a upravo testosteron je i kod zena i kod muskaraca zaduzen za izgradnju misica, tako da kod normalne zenske osobe ce jako tesko doci do izrazene muskulature, sto budimo realni, i nije lijepo. Tako da nemoj imati straha od toga.
    Shvacam sto govoris s ovim "zdraviji zivot" i to je odlicno, nemas neke ambicije u fitnessu vec se samo brines o svome zdravlju - posteno. Vjezbanjem tri puta tjedno od 1 sat u kombinaciji aerobnog i anaerobnog treninga ces zapravo samo vise-manje "odrzavati" formu, tj. bodyfat (potkozno masno tkivo), osim ako naravno ne usmjeris prehranu ka dijetalnoj, tada ces ga i gubiti.
    No ono sto ti je kelly ja mislim pokusao objasniti sa proteinima je sljedece. Tvoje tijelo na dijeti prvo razgraduje misice, jer njih smatra kao luksuz, a tek onda salo, koje mu je krajnji obrambeni mehanizam. I zato da bi se zaustavila razgradnja misica, i salo bilo prvo na listi za odstrijel, treba imati malo povecani unos proteina (kod tebe oko 120-130g dnevno), ukoliko je dijeta u pitanju, no to ne znaci da to onda sluzi za gradnju misica. Tako da sa trodnevnim programom poput ovoga kojega si navela, dobivat ces na snazi, kondiciji, te ces ukoliko sepravilno hranis, tijekom vremena i suzbiti kolicinu potkoznih masti, te imati cvrsci trbuh, kakvome i tezis.
    No zapamti, ovdje prehrana igra 80% svega...

    EDIT: Ja sam poceo pisati pa otisao i dok sam dovrsio post, vec se 5 drugih naredalo, tako da je ovaj suvisan.
    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
    Napreduje se... Avatar^^

    Comment


    • #17
      Re: Visoko oktanski kardio

      Slažem se u potpunosti, nećemo više spominjati tvoju ženu, kao što si rekao svak zna najbolje za sebe...

      To za index tjelesne mase se također slažem, to nije nikakvo mjerilo..i sama sam došla do istog zaključka da me do istesanijeg tijela dijeli još minimalno 2,3 kg, ako ne i 5 kg, ali to ću vidjeti putem kako napredujem..

      I hvala, nadam se i ja da ću doći do svog cilja!
      Simplify.

      There are no shortcuts to any place worth going.

      ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
      HARDER.


      Comment


      • #18
        Re: Visoko oktanski kardio

        Aronnax, ništa nije suvišno..iz svačega se može nešto izvući..sad razumijem to za proteine, evo da se pohvalim baš sam ručala lokarde (ili skuše ako ko ne razumije) pokapane limunom i zelenu mahunu na lešo..poslije planiram nešto napraviti sa svježim sirom, frape ili neke popečke za što sam našla recept..nadam se da sam sada na boljem putu...
        Simplify.

        There are no shortcuts to any place worth going.

        ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
        HARDER.


        Comment


        • #19
          Re: Visoko oktanski kardio

          Zaboravila sam pitati, kako bi izgubila još tih par kilograma, da li trebam unositi manje kalorija one dane kada ne vježbam u odnosu na one koje vježbam..izračunala sam da mi bazalni mtebolizam iznosi 1500 kcal. kako bi to onda izgledalo? i da li se baš moram pridržavati onoga da u dane kada ne vježbam ne unosim ugljikohidrate više iza ručka?
          Simplify.

          There are no shortcuts to any place worth going.

          ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
          HARDER.


          Comment


          • #20
            Re: Visoko oktanski kardio

            Originally posted by gavranka View Post
            Zaboravila sam pitati, kako bi izgubila još tih par kilograma, da li trebam unositi manje kalorija one dane kada ne vježbam u odnosu na one koje vježbam..izračunala sam da mi bazalni mtebolizam iznosi 1500 kcal. kako bi to onda izgledalo? i da li se baš moram pridržavati onoga da u dane kada ne vježbam ne unosim ugljikohidrate više iza ručka?
            Oboje je tocno. Valjda je i logicno da manje unosis taj dan kada taj dan manje trosis...
            -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
            Napreduje se... Avatar^^

            Comment


            • #21
              Re: Visoko oktanski kardio

              Da ne otvaram novu temu, ovdje ću napisati program treninga koji provodim 3xtjedno..redoslijed vježbi sam sama sastavljala, a na kraju njih izvodim vježbe sa utezima sa ove stranice http://www.building-body.com/Kucni-t...-bucicama.html

              Zanima me da li ću s ovim postići ono što sam zamislila a što ste mogli gore pročitati, da se ne ponavljam..

              Dakle, to izgleda ovako:

              slobodni čučanj 3x10
              izdržaj 3X30sec + 3x45sec
              iskorak sa utezima 2x20
              ženski sklekovi 3x10
              obrnuti sklekovi na stolici 3x10
              podizanje ispruženih nogu na strunjači 3x10
              podizanje noge u ležećem položaju 3x10
              klasični trbušnjaci s rukama na glavi 2x15
              leđnjaci na podu 3x10

              Izvodim ovim redom kako sam napisala. Za to sve odraditi, skupa sa utezima, mi treba 1h. Da li je nešto krivo ili se može poboljšati? Ima li tko kakav dodatan savjet? Trenutno, upijam sve ko spužva
              Simplify.

              There are no shortcuts to any place worth going.

              ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
              HARDER.


              Comment


              • #22
                Re: Visoko oktanski kardio

                ako te zanima imaš za skinit na internetu "insanity" to ti je set vježbi od 14kom svaki dan radiš druge 10ak od tih svih su ti kardio u trajnju od 30ak min pa i više neke su full kardio a neke su sa pauzama od 30ak sekundi (takozvani krugovi rade se po 3 puta tako da svaki put radiš što brže možeš tj. svaki sljedeći krug) na početku tih videa ti je uvijek zagrijavanje i rastezanje tako da ni našta nemoraš brinit evo jedan mali video na youtube da vidiš kako izgleda http://www.youtube.com/watch?v=1W-aNTrq_a4
                Last edited by Samo-ja; 06-08-12, 13:21.
                Once more into the fray
                Into the last good fight I'll ever know
                Live and die on this day
                Live and die on this day

                Comment


                • #23
                  Re: Visoko oktanski kardio

                  Originally posted by Samo-ja View Post
                  ako te zanima imaš za skinit na internetu "insanity" to ti je set vježbi od 14kom svaki dan radiš druge 10ak od tih svih su ti kardio u trajnju od 30ak min pa i više neke su full kardio a neke su sa pauzama od 30ak sekundi (takozvani krugovi rade se po 3 puta tako da svaki put radiš što brže možeš tj. svaki sljedeći krug) na početku tih videa ti je uvijek zagrijavanje i rastezanje tako da ni našta nemoraš brinit evo jedan mali video na youtube da vidiš kako izgleda http://www.youtube.com/watch?v=1W-aNTrq_a4
                  skinula sam to već..ne sviđa mi se što se radi svaki dan osim nedjelje..mislim da je dovoljno 3 do 4 puta tjedno..i ovako mogu sama kombinirati što ću raditi određeni dan..svejedno, hvala na ideji..
                  Simplify.

                  There are no shortcuts to any place worth going.

                  ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                  HARDER.


                  Comment

                  Working...
                  X