Announcement

Collapse
No announcement yet.

Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

    Pozz,
    danas sam krenuo u teretanu a prije toga sam dosta čitao o prehrani i vježbama.
    Kada sam ušao, čovjek koji tu radi prvo je rekao da idem na biciklo 10min da bi se zagrijao a zatim malo trbusnjaka i onda počinjem sa treningom koji sam sastavio, a to bi bilo prvi dan leđa+triceps

    Imam 175cm i 66kg i trebm dostići bar nekih 80kg da bi bio spreman za defku ali da li je u redu da ako već radim na masi da prilikom zagrijavanja provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?
    Neki su mi rekli da to izbacim i prilikom zagrijavanja da uzmem manje bučice i dobro odradim zglobove, a zatim malo trbusnjaka pa po programu...

    Savjet? Hvala

  • #2
    Re: Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

    5-10 minuta zagrijavanja je potrebno, tu se ne gubi ništa.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

      Neces nista izgubiti , zagrij se slabim intenzitetom na bicikli ili hodajuci i to je to , ne bi trebao biti problem.Onda bi pr. bilo stetno hodati do teretane jer se prema tome onda gube misici
      There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
      - Aldous Huxley

      Comment


      • #4
        Re: Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

        tek nakon 30 min aerobnog vježbanja tijelo počinje trošiti masti...
        Competitive toughness is an acquired skill & not an inherited gift..

        Comment


        • #5
          Re: Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

          Originally posted by _sinke_ View Post
          tek nakon 30 min aerobnog vježbanja tijelo počinje trošiti masti...
          Nesto si pomjesao...tijelo trosi masti od prve sekunde aerobnog rada...doduse, prvih nekoliko minuta je potrebno tijelu da se "akomodira" na povecanu potrebu za energijom u radjenim misicima,pa se tih prvih nekoliko minuta mora oslanjati na lokalne zalihe glikogena,a sve dok se ne uspostavi ravnoteza,tj. dok u krvi ne bude dovoljno slobodnih masnih kiselina i dok krv ne pocne ubrzano cirkulirati ciljanim misicima....
          Nakon tog inicijalnog perioda sve dalje ovisi o dvije stvari: razini dostupnog glikogena(lokalnog i onog u jetri) i intenzitetu vjezbe.

          Informacija o tome da tijelo treba 30min. da pocne trositi masti odnosi se na situaciju kada aerobni rad zapocnete u situaciji kada imate pune zalihe glikogena.U toj situaciji, dok god na raspolaganju stoje brzo dostupni seceri,masti nece u bitnijem omjeru sudjelovati u opskrbi energijom.Ovisno o intenzitetu i vrsti aerobne vjezbe(kolicini aktiviranih misica) zalihe glikogena ce osjetnije poceti padati i nakon cca. 20min masti ce poceti sve vise doprinositi proizvodnji energije.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • #6
            Re: Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

            OT @IggyBoy

            Gdje si ti naucio svo znanje koje posjedujes? Mislim nazad 3 god ako se ne varam si tek krenuo u akciju pa me cisto zanima na koji nacin si se educirao tako dobro? Fascinantno je kad iznosis svoje stavove i potkrijepis ih detaljnim obrazlozenjima... How, how?

            Comment


            • #7
              Re: Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

              Originally posted by WTF View Post
              OT @IggyBoy

              Gdje si ti naucio svo znanje koje posjedujes? Mislim nazad 3 god ako se ne varam si tek krenuo u akciju pa me cisto zanima na koji nacin si se educirao tako dobro? Fascinantno je kad iznosis svoje stavove i potkrijepis ih detaljnim obrazlozenjima... How, how?
              Kolega, zahvaljujem na komplimentu.

              Oduvijek sam bio "detail-oriented",iliti po naski(narodski receno) "picajzla",a uz to sam i geek.
              Za ozbiljno, nikada nisam bio tip covjeka koji slijepo slijedi ono sto mu se prezentira,bez obzira na sve. Always question everything...
              Uvijek sam trazio razloge i iza svega trazim logiku.Ako nesto ne razumijem u potpunosti,ne odustajem toliko dugo dok god nisam apsolutno siguran da je to "to". Pri tom se ne ogranicavam onime sto trenutno znam i kako trenutno mislim da stvari funkcioniraju.
              Ako imam slagalicu koja ima 100 djelova i slozio sam ih 90,ali ostalih 10 nigdje ne odgovara,spreman sam rasturiti svih 90 i krenuti ponovno,trazeci nove nacine.

              Kemiju i fiziku sam inace jako volio,pa je dovoljno bilo samo se prisjetiti nekih stvari i aplicirati na ciljano podrucje. Doduse, trebalo je tu jos puuuuno dodatnog ucenja i "grijanja stolice",ali i tako sam uz knjigu i komp vecinu svog zivota,a na ucenje mi otpada znacajan dio dana.
              Ako krenes od osnova i gradis na tome,sve je puno lakse nego kada ides u suprotnom smjeru.

              U biti sam kombinacija picajzle,geeka, pit-bulla i nevjernog tome.
              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

              Comment


              • #8
                Re: Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

                Sve je to lijepo i neophodno za kvalitetne spoznaje, bio sam i ja nesto tako slican prvih cca 5-6 god. bavljenja bb, samo cesto ono procitano se nije pokazalo zadovoljavajuce primjenjeno u praksi iz jednostavnog razloga sto dosta toga nije jos uvijek objasnjeno i cesto je nemoguce voditi se logikom pa jedino sto ti preostaje da ono sto procitas isprobas na sebi i drugima da bi mogao ista kvalitetno zakljuciti, sad koliko.se to nekom svidjelo ili ne, za mene je to jedina ispravna metoda s tim da se.uvijek treba drzati one stare KISS metode!

                Comment


                • #9
                  Re: Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

                  IgYboY je opet objasnio,ne treba ti nikakva bicikla,ni traka,nista od toga u ovom periodu...za zagrevanje uradis dve serije (koje ne racunas) u prvoj vezbi koju radis,mala tezina i 15-ak ponavljanja,to je to...mozda malo istezanje

                  Comment


                  • #10
                    Re: Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

                    Originally posted by TitanGym_BP View Post
                    Sve je to lijepo i neophodno za kvalitetne spoznaje, bio sam i ja nesto tako slican prvih cca 5-6 god. bavljenja bb, samo cesto ono procitano se nije pokazalo zadovoljavajuce primjenjeno u praksi iz jednostavnog razloga sto dosta toga nije jos uvijek objasnjeno i cesto je nemoguce voditi se logikom pa jedino sto ti preostaje da ono sto procitas isprobas na sebi i drugima da bi mogao ista kvalitetno zakljuciti, sad koliko.se to nekom svidjelo ili ne, za mene je to jedina ispravna metoda s tim da se.uvijek treba drzati one stare KISS metode!
                    Postoji jaaaako puno stvari koje su vec dobro poznate,prostudirane i potvrdjene u praksi.Ostatak mozemo razvrstati u dvije kategorije:
                    1. imamo situacije koje znanost nije explicitno dokazala/opovrgla/objasnila,ali mozemo na osnovu nekakvih pravilnosti(i/ili u manjem slucaju logike) zakljuciti kako nesto funkcionira(ili bi trebalo). Matematicki:kao jednadzba sa jednom nepoznatom varijablom.
                    2. situacije koje znanost nije explicitno dokazala/opovrgla/objasnila i cak i slijedjenje nekakvih pravilnosti(logike) ne pomaze previse u pronalazenju odgovora.To su stvari koje ce uvijek moci biti osporene,oko kojih ce se uvijek voditi rasprave i oko kojih, koliko god se trudili doprijeti do srzi istih, nikada necemo moci sa 100% sigurnoscu utvrditi vjerodostojnost ili pak objasniti principe funkcioniranja istih.
                    Tijelo je kompleksan stroj, dizajniran za prezivljavanje i trenutno se znanost ne moze bas pohvaliti da zna sve o istom,jer postoje brojna podrucja koja su daleko od istrazenih. Isprobavanje - uvijek,ali se pri tome ne ogranicavati na stvari koje trenutno znam,vec kontinuirano trazenje boljeg/brzeg/lakseg/jednostavnijeg rjesenja za postavljeni problem.
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

                      Svesti sport tj. tjelesnu aktivnost i vjezbanje na matematicku jednadzbu je.neizvedivo, koliko.god.mnogi to zeljeli i pokusavali iz sporta napraviti egzaktnu.znanost!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

                        ? Nisam razumio post.
                        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Provedem 10ak min na biciklu? Zar tu ne pada masa?

                          sve što je prirodno je izuzetno nepredvidivo i podložno vanjskim utjecajima. Ljudi su uz pomoć znanosti proučili i usavršili neke metode predviđanja ishoda ali se niti u kojem slučaju ne može reći da je to definitivno (meteorologija za primjer)
                          Primjenjeno na ovu temu, postoje opće poznati i dokazani principi i sustavi prehrane i treniranja ali niti u kojem slučaju ne možemo reći da će definitivno vrijediti za svakoga.
                          Znoj štedi krv

                          Comment

                          Working...
                          X