Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening doma ili teretana?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening doma ili teretana?

    Pozdrav svima, imam 15 godina.Razmišljao sam o upisu u teretanu da sredim formu, izgled i radim nešto korisno u slobodno vrijeme, ali mi je otac rekao da nema svrhe da idem u teretanu u slabijoj formi jer ne bih mogao držat korak s vježbama i kilažama (smatra da je teretana prilagođena za jake da dodatno ojačaju, a ne za dovođenje tijela u kondiciju), nego da se doma kroz nekoliko mjeseci "zagrijem" i dovedem u formu, pa onda teretana.Smatra i da jedini maloljetnici koji imaju perspektive u tertani jesu oni prirodno veći i jače građe, a i da se lako ozlijedit.Imam 170 cm i 60 kg (možda kilo-dva više, nisam se vagao par mjeseci).Fizička kondicija mi je slaba-nisam invalid, mogu radit sklekove, osnovne vježbe i to ali nisam u stanju izvodit napredne vježbe, zgibove, koristit veće kilaže i slično.Nemam nekakvih problema s kostima ili kičmom.Meni to ne zvuči logično, ali ne znam jesam li u pravu.Molim nekoga za savjet-direkt teretana ili trening doma?

  • #2
    Re: Trening doma ili teretana?

    gle,neće tebe u teretani neko natovarit kao magarca da nemožeš funkcionirati...tamo će ti pomoći da stvoriš snagu i radnu naviku..

    teretana svakako

    Comment


    • #3
      Re: Trening doma ili teretana?

      Otac ti nezna da su i ti razvijeni morali nekada krociti u tu teretanu...

      Comment


      • #4
        Re: Trening doma ili teretana?

        U teretani ti imas utege od 2kg do 30kg,itso tako na svim spravama mozes sam namjestati odgovarajucu tezinu.Ako žene mogu naći sebi odgovarajuću težinu,možeš i ti (van predrasuda,ali cinjenica je da su zene fizicki slabije od muskaraca).Samo ako budes isao u teretanu moras svoj ostaviti ego na vratima.Nemoj da te hvataju kompleksi pa da zbog toga dizes vise nego sto uistinu mozes jer tako neces nista postici i ozlijedi ces se.Snaga ce doci s vremenom
        Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

        Comment


        • #5
          Re: Trening doma ili teretana?

          imam jednog frenda s kojim sam isao u teretanu,ja tad nisam koristio nikakve suplemente osim energetskog napitka i prehrana nikakva,jeo sam sto se skuha,moj frend je dizao vise od mene i sirio se vise od mene,da bi saznao da je koristio neki klinac diamond cut i jos brdo toga

          Comment


          • #6
            Re: Trening doma ili teretana?

            Originally posted by Adatar View Post
            imam jednog frenda s kojim sam isao u teretanu,ja tad nisam koristio nikakve suplemente osim energetskog napitka i prehrana nikakva,jeo sam sto se skuha,moj frend je dizao vise od mene i sirio se vise od mene,da bi saznao da je koristio neki klinac diamond cut i jos brdo toga
            koja je svrha tvog posta ?

            Comment


            • #7
              Re: Trening doma ili teretana?

              Ako imaš uvjete za ići u teretanu onda idi.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Trening doma ili teretana?

                Originally posted by Iron M. View Post
                koja je svrha tvog posta ?
                hahahahaha to se i ja pitam

                Comment


                • #9
                  Re: Trening doma ili teretana?

                  Ok, hvala na savjetima.Imam uvjete, pare nisu problem također, ali najprije, teško je starog uvjerit da je to sigurno i dobro za moju dob-on misli da su u teretani sve kilaže 20-ak kila minimum, da je to prilagođeno onim ogromnim ćelavim mrcinama šta ih se ima na ulici vidit i da nema tko te nadgledat, ali ja sam mislio-ako žene mogu ić pa valjda može i jedan tinejđer.Najveći problem je to što je on sje**o kičmu na baušteli i misli da ću i ja tako završit, a i napunjen je mitovima o ozljedama, prestanku rasta, problemima s kosturom ako nisi odrastao skroz a kreneš vježbat-ukratko on je prebrižan tip roditelja.Nisam neki egoistični ***** koji će se natovarit preteškim utezima i krepat, ali nisam znao kolike su kilaže-nisu problem bučice od 4-5 kila ali ne bih mogao radit s 10-ak kila.Bogu fala, jači sam od prosječne žene .Koju bi mi teretanu preporučili?Uzmimo u obzir moju dobnu skupinu i to gdje živim.Valjalo bi da je oko Pujanki, Brda, Ravnih Njiva ili slično.A i da ima dobrih trenera koji bi mi mogli omogućit dobar start, pomoć, nadgledat me pomalo i da daju savjet oko tehnika pa da mogu kasnije sam nastavit.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trening doma ili teretana?

                    pa teretana je bolja stvar od kuce,zbog vise sprava a i motivacijski,kod kuce je prakticnije,nemoras ici do teretane,mozes se raskomotit u gace ko ja i sl.naravno ako imas s necim radit,neke sprave i to,ja imam slobodnu sobu,dva bencha,par tezih utega i jos neke sprave ali rado bi isao u teretanu da nemam djecu malu.

                    ozlijede su stvarnost i ozlijedit se itekako mozes,cak i na laksim spravama,neke vjezbe treba znat izvodit,neke utege treba znat koristit,ako imas uvjete idi u teretanu

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trening doma ili teretana?

                      Originally posted by Iron M. View Post
                      koja je svrha tvog posta ?
                      pokusavao sam dostic prijatelja,a on je bio u prednosti,al ja to nisam znao,htio sam mu rec da sam odredjuje koliko moze dizat,i da ne gleda druge,natovarao sam se ko budala a slabih rezultata,gledaj sebe,vjezbaj,drzi prehranu,uzimaj suplemente

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trening doma ili teretana?

                        Originally posted by darb View Post
                        Koju bi mi teretanu preporučili?Uzmimo u obzir moju dobnu skupinu i to gdje živim.Valjalo bi da je oko Pujanki, Brda, Ravnih Njiva ili slično.A i da ima dobrih trenera koji bi mi mogli omogućit dobar start, pomoć, nadgledat me pomalo i da daju savjet oko tehnika pa da mogu kasnije sam nastavit.
                        http://www.building-body.com/forum/t...eretane+splitu
                        http://www.building-body.com/forum/t...eretane+splitu
                        Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

                        Comment

                        Working...
                        X