Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla - bojim se pokvarit stečeni rezultat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla - bojim se pokvarit stečeni rezultat

    Uskoro pocinjem da radim duge sate-ponedeljak do petak, 12 h svaki dan. I ranije sam radio slicne sate i iz dva navrata sam pokusao da treniram. Oba puta sam dozivio totalni kolaps nakon samo jedne sedmice.

    Za sada sam jako zadovoljan svojim rezultatim (3 godine treninga, ali pravi rezultati su dosli tek u poslednjih 6 mjeseci) i jako se bojim da ih 'pokvarim' time sto mozda opet necu uspjeti da treniram uz ovako duge sate na poslu. Motivacija mi je i prejaka, ali uvijek kad sam to probao dozivio sam totalni pad sistema.

    Da li neko od vas forumasa uspijeva da trenira uz 12 sati rada na poslu?

  • #2
    Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

    Ne znam o kakvom poslu se radi ali ako je prehrana kvalitetna i uspijes skupit 8h sna svaki dan-nebi trebalo bit problema... Naglasak na kvalitetnu prehranu!
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

      Meni uspijeva.
      Ali evo, nakon par takvih dana (noći) zaredom si u žešćoj banani u glavi.
      Spavanje, hrana, trening, posao, hrana, spavanje....doslovce tako. Nemaš vremena nit otići po mlijeko.
      Hranu guraj u sebe na silu, jer imaš samo nekoliko sati vremena da se pošteno natrpaš (ako ne možeš/smiješ na poslu)


      Preporučam da trening radiš prije posla.
      Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

      http://www.facebook.com/adoni.costo
      http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
      http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

      Comment


      • #4
        Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

        Pa 12 sati stojim na nogama (laboratorija), nije fizicki posao..
        Sto se tice hrane, jako mi je kvalitetna ishrana i nije mi problem da jedem na poslu (imam 3 pauze).
        A jel mislite da je 7 h sna dovoljno? Jer uz toliko posla traba spremiti i hranu, plus trening, ostane mi samo da spavam 7 sati.

        Ja inace u posled je vrijeme spavam 7 sati dnevno dnevno i odlicno se osjecam, imam energije za tre ing (doduse radim 8 sati u poslednje vrijeme).

        Comment


        • #5
          Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

          Svaka cast kad uspijevate da trenirate! Meni motivacija nikada nije bila problem, sa postane fizicki neizdrzivo!
          A kakve poslove vi radite? Office? Na nogama? Fizicki zahtjevno?

          Comment


          • #6
            Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

            Na ti smo slobodno (barem sam ja).

            Nebih ovako javno, ali mješavina fizikalije i na nogama. Uglavnom, iscrpiš se, i nemaš vremena ni za jedan gablec niti pauzu.
            Ni 5min.
            Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

            http://www.facebook.com/adoni.costo
            http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
            http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

            Comment


            • #7
              Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

              Vrlo jednostavno kreni sa 2 ili 3 treninga tjedno, pa povecaj na 4, 5 kolilko ces moci i kako ces se osjecati ...

              Comment


              • #8
                Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

                Pa cekaj brate, ti znaci 12h ne jedes? Kako je to moguce?

                S obzirom da se tako iscrpis, i da prakticno si stalno pod umorom, jel i dalje dobijas na misicnoj masi? Jer ja bih ovako kao laik rekao da ako si stalno umoran i treniras, da nema nikakvih rezultata..

                Comment


                • #9
                  Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

                  Originally posted by gymobsessed View Post
                  Pa cekaj brate, ti znaci 12h ne jedes? Kako je to moguce?

                  S obzirom da se tako iscrpis, i da prakticno si stalno pod umorom, jel i dalje dobijas na misicnoj masi? Jer ja bih ovako kao laik rekao da ako si stalno umoran i treniras, da nema nikakvih rezultata..
                  http://www.youtube.com/watch?v=1LhToTPTPPk

                  meal timing is irrelavant.
                  tj. bitno je na kraju dana unjeti sve kalorije/makrose.
                  Dovoljno da se pobije ova tvoja izjava je da pogledas IF.
                  I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

                    Bitno je da do kraja dana unese sve sta mu je potrebno. Ima puno aktualnih rasprava o tim obrocima, jesu potrebni ili ne, jake su obe strane...


                    Pitanje. Šta je to "IF"?
                    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

                      Originally posted by Aquila_hr View Post

                      Pitanje. Šta je to "IF"?
                      LINK ........

                      Comment


                      • #12
                        Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

                        Originally posted by Aquila_hr View Post


                        Pitanje. Šta je to "IF"?
                        Intermittent fasting
                        temelji se na tome da određeno vrijeme provodis bez hrane npr. 16h ne jedes nista i onda u 8h pojedes sve kalorije za taj dan.
                        ima i onih koji ne jedu 18h pa imaju "pravo" jesti samo 6h.

                        Nazalost neznam toliko of IF-u jer ga jos uvijek nisam toliko uspio prouciti ali imas dosta o tome na youtubu pa ako te zanima mali vise o tome pogledaj ima stvarno puno o tome
                        I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

                          Originally posted by diinnoo View Post
                          LINK ........
                          Kolega, zamisli, nisan zna puni izraz toga jer mi ni kratica nije poznata, nema potrebe bit arogantan

                          EDIT: Rijeka87, hvala na lijepon objašnjenju
                          Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

                            Originally posted by Rijeka87 View Post
                            Intermittent fasting
                            temelji se na tome da određeno vrijeme provodis bez hrane npr. 16h ne jedes nista i onda u 8h pojedes sve kalorije za taj dan.
                            ima i onih koji ne jedu 18h pa imaju "pravo" jesti samo 6h.

                            Nazalost neznam toliko of IF-u jer ga jos uvijek nisam toliko uspio prouciti ali imas dosta o tome na youtubu pa ako te zanima mali vise o tome pogledaj ima stvarno puno o tome
                            Na dijeti i nekako, ali na masi utrpati sve u tom roku, moraš povelik želudac imati.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Da li neko od vas uspijeva da trenira nakon 12h posla

                              Originally posted by Aquila_hr View Post
                              Kolega, zamisli, nisan zna puni izraz toga jer mi ni kratica nije poznata, nema potrebe bit arogantan

                              EDIT: Rijeka87, hvala na lijepon objašnjenju
                              Upoće nisam ni mislio biti arongantan, samo sam dao link da sam istražiš i doneseš zaključke . To što si ti tako shvatio...

                              Comment

                              Working...
                              X