Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plan treninga i prehrane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plan treninga i prehrane

    Bok ljudi ! Za tjedan dana uspisujem se u teretanu, pa bih Vas pitao kakve planove treninga i prehrane da koristim i gdje da ih nađem u skladu sa mojom visinom, težinom, godinama... Imam 17 godina, visok sam 183 cm i težak 72kg.

    Ps. Nov sam pa ako sam nešto falio u vezi rasporeda tema ispričavam se... LP

  • #2
    Re: Plan treninga i prehrane

    Imaš sve na forumu i portalu, ak ti se ne da tražiti uzmeš si osobnog trenera.

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Plan treninga i prehrane

      Napisao bih ti ja,al posto mi je rođendan danas,nemam vremena moram ic festat :P
      Goal: to become a legit reason to widen doorways.

      Comment


      • #4
        Re: Plan treninga i prehrane

        @kelly ma u ovom gradu nema osobnog trenera, tražio sam, ali nisan naša, jel mi možeš ikako linkat ?
        @mario. hahah Sritan ti rođendan !

        Comment


        • #5
          Re: Plan treninga i prehrane

          Posto ti je prvi put da ides u teretanu trebao bi prvo da naucis da pravilno izvodis vjezbe i da se upoznas kako koja sprava funkcionise. Misici ti jos nijesu spremni da se izlazu prevelikom naporu i zato ti preporucujem trening jedne skupine misica jednom nedjeljno (osim trbusnjaci), a kada dovoljno napredujes mozes raditi recimo 3-4 dana pa odmor i onda opet ispocetka. Za pocetak bi mogao ovako:

          Ponedjeljak: Grudi/triceps
          Utorak: Odmor
          Srijeda: Ledja/biceps
          Cetvtak: Noge, listovi
          Petak: Ramena
          Subota i nedelja odmor

          E sad kao sto vidis trbusnjaka nema, njih ubacaj po potrebi kada ti najvise pase, gledaj da je to 2 puta nedjeljno. Takodje, listove mozes da radis sa ramenima, znam da to neki rade, i jos nesto - mozes grudi/biceps a ledja/triceps, mada mislim da ti je bolje kao gore sad na pocetku.
          Sto se tice ishrane stvarno ne bih sad pisao, imas dosta pa trazi.

          Comment


          • #6
            Re: Plan treninga i prehrane

            Originally posted by CroZyzz View Post
            @kelly ma u ovom gradu nema osobnog trenera, tražio sam, ali nisan naša, jel mi možeš ikako linkat ?
            !
            Evo naš Pruga, javi mu se i budeš spreman za binu kad te on odradi:

            http://www.building-body.com/forum/m...33-mali-priest
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Plan treninga i prehrane

              Hvala CroZyzz
              Goal: to become a legit reason to widen doorways.

              Comment


              • #8
                Re: Plan treninga i prehrane

                Originally posted by Conte7 View Post
                Posto ti je prvi put da ides u teretanu trebao bi prvo da naucis da pravilno izvodis vjezbe i da se upoznas kako koja sprava funkcionise. Misici ti jos nijesu spremni da se izlazu prevelikom naporu i zato ti preporucujem trening jedne skupine misica jednom nedjeljno (osim trbusnjaci), a kada dovoljno napredujes mozes raditi recimo 3-4 dana pa odmor i onda opet ispocetka. Za pocetak bi mogao ovako:

                Ponedjeljak: Grudi/triceps
                Utorak: Odmor
                Srijeda: Ledja/biceps
                Cetvtak: Noge, listovi
                Petak: Ramena
                Subota i nedelja odmor

                E sad kao sto vidis trbusnjaka nema, njih ubacaj po potrebi kada ti najvise pase, gledaj da je to 2 puta nedjeljno. Takodje, listove mozes da radis sa ramenima, znam da to neki rade, i jos nesto - mozes grudi/biceps a ledja/triceps, mada mislim da ti je bolje kao gore sad na pocetku.
                Sto se tice ishrane stvarno ne bih sad pisao, imas dosta pa trazi.
                jesi ti isto početnik ?

                za početnika bi bilo bolje da radi full body trening 3-4 puta tjedno, bar prvih mjesec dana, i tako se upozna sa vježbama, ne samo spravama, nego vježbama sa šipkama i bučicama
                The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                Fak me, right?

                Comment


                • #9
                  Re: Plan treninga i prehrane

                  Originally posted by domagoj View Post
                  jesi ti isto početnik ?

                  za početnika bi bilo bolje da radi full body trening 3-4 puta tjedno, bar prvih mjesec dana, i tako se upozna sa vježbama, ne samo spravama, nego vježbama sa šipkama i bučicama
                  Smatram da sam odmakao od pocetnika, mada svak to razlicito gleda i definise, nekome je pocetnik onaj ko itrenira tek mjesec dana, a nekome je pocetnik neko ko je u teretani i dvije godine. Inace o meni imas u predstavljanju clanova. No to nije tema..

                  Nazalost lose sam se izrazio, mislio sam i na bucice i tegove i sprave pod onim upoznavanjem, iako je drugacije ispalo. Full body trening je isto dobra stvar, mada moje licno misljenje da se treba malo koristiti, prvih 2-3 nedjelje i poceti sa odvajanjem misicnih skupina onda. Takodje, mislim da dosta zavisi i od trenutne forme, ako je u bas losoj formi onda je nekako prihvatljivije da se bazira veci vremenski period na full body treninge, a ako je u dobroj formi zasto ne poceti brzih dana da razdvaja. To su moja misljenja, mozda nijesam u pravu.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Plan treninga i prehrane

                    Vrijeme treninranja ne odreduje jedino je li netko pocetnik ili nije-tu ipak ima malo vise faktora.
                    Manje bitno sad u svakom slucaju.
                    Full body je u svakom slucaju preporuka za pocetak i napomena da full body nije samo za pocetnike ali to je opet druga prica.
                    Ako ce se radit neki split onda radije neka druga kombinacija, 3 dana zaredom treninga je ipak mozda malo previse za start
                    Npr:
                    pon-prsa/bic/s.rame
                    SR-noge/trbuh
                    Pet-leda/tric/z.rame
                    MYPROTEIN

                    Comment


                    • #11
                      Re: Plan treninga i prehrane

                      Pa i nisam baš "baš" početnik...vježbao san na bučicama od 10kg , radio trbušnjake i sklekove nekih misec dana.
                      Svi mi pišu prsa, biceps, al mene zanimaju konkretne vježbe, pa eto ako vam se da napisati mi...
                      stvarno nemam pojma šta da radim :'D

                      Comment


                      • #12
                        Re: Plan treninga i prehrane

                        Poštovanje,
                        vidio sam ovu temu, pa da ne otvaram ovakvu sličnu novu htio bi Vaša cijenjena mišljenja za svoj program. Dakle cilj mi je definicija, visok i težak 180cm 83 kg, fakat imam velik trbuh, slabo je masti na drugim područjima (ak je nekom bitno mogu stavit i sliku da se uvjeri). Stekavši puno novih i zanimljivih informacija na ovom forumu napravio sam si otprilike ovakav program:

                        PONEDJELJAK: prsa i triceps (4-5 vježbi za svaki dio sa po 3x10 ponavljanja)
                        UTORAK: leđa i biceps (4-5 vježbi za svaki dio sa po 3x10 ponavljanja)
                        SRIJEDA: cardio pola sata (kad uhvatim kondicije cardio bi zamijenio HIIT 2 puta tjedno)
                        ČETVRTAK: kvadriceps, zadnja loža i trbuh (4-5 vježbi za svaki dio sa po 4x10 ponavljanja)
                        PETAK: ramena i listovi (4-5 vježbi za svaki dio sa 4x10 ponavljanja)
                        SUBOTA: slobodan dan
                        NEDJELJA: cardio pola sata

                        Pošto mi je cilj definicija, razmišljam da svaki dan nakon odrađenog treninga sa utezima odradim lagani cardio oko 20-30 minuta.
                        Hvala!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Plan treninga i prehrane

                          Originally posted by SZg View Post
                          Poštovanje,
                          vidio sam ovu temu, pa da ne otvaram ovakvu sličnu novu htio bi Vaša cijenjena mišljenja za svoj program. Dakle cilj mi je definicija, visok i težak 180cm 83 kg, fakat imam velik trbuh, slabo je masti na drugim područjima (ak je nekom bitno mogu stavit i sliku da se uvjeri). Stekavši puno novih i zanimljivih informacija na ovom forumu napravio sam si otprilike ovakav program:

                          PONEDJELJAK: prsa i triceps (4-5 vježbi za svaki dio sa po 3x10 ponavljanja)
                          UTORAK: leđa i biceps (4-5 vježbi za svaki dio sa po 3x10 ponavljanja)
                          SRIJEDA: cardio pola sata (kad uhvatim kondicije cardio bi zamijenio HIIT 2 puta tjedno)
                          ČETVRTAK: kvadriceps, zadnja loža i trbuh (4-5 vježbi za svaki dio sa po 4x10 ponavljanja)
                          PETAK: ramena i listovi (4-5 vježbi za svaki dio sa 4x10 ponavljanja)
                          SUBOTA: slobodan dan
                          NEDJELJA: cardio pola sata

                          Pošto mi je cilj definicija, razmišljam da svaki dan nakon odrađenog treninga sa utezima odradim lagani cardio oko 20-30 minuta.
                          Hvala!
                          Trening necu komentirati jer hocu da kazem da nema tog treninga koji ce te izdefinisati ako nije prehrana za definiciju. Dakle definicija se radi u kuhinji ponajvise(naravno uz to i jak trening). Znaci googlaj deficit ako bas ne mozes ovdje naci sta je to.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Plan treninga i prehrane

                            po vama da li bi trebao raditi na masi ili definiciji, visok sam 185 i imam 70 kg ?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Plan treninga i prehrane

                              Originally posted by CroZyzz View Post
                              po vama da li bi trebao raditi na masi ili definiciji, visok sam 185 i imam 70 kg ?
                              po meni imas 10kg previse...


                              ...da budes ljudska vjesalica
                              prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                              Comment

                              Working...
                              X